środa, 11 lutego 2015

Cykl Księżyca

cykl księżyca


Szukasz informacji kiedy i o czym będzie następny nów lub pełnia? Tutaj znajdziesz Księżycową Tabelkę Moonset ;) 

Aktualne teksty dogłębnie analizujące każdy nów i pełnię wrzucam tutaj (we właściwym czasie ;) ).

*

Dużo artykułów dotąd poświęciłam księżycowi i cyklom księżyca, dlatego myślę, że warto zrobić małe resume :)

Księżyc w astrologii pełni rolę naszej emocjonalnej, wrażliwej, dziecięcej części - tego co w nas zmienia się, reaguje na otoczenie i doświadcza. Szerszy artykuł o znaczeniu księżyca w horoskopie urodzeniowym jest w planach, a na razie możecie przeczytać krótki opis jego znaczenia w artykule:

Cykle księżycowe zasadniczo są dwa. Jeden, związany z obiegiem Księżyca wokół Ziemi - zwany miesiącem syderycznym lub gwiazdowym - trwa 27,32 dnia. Drugi, to miesiąc synodyczny, czyli popularne fazy Księżyca - podróż od nowiu do pełni i od pełni do nowiu, która w sumie trwa ok. 29,53 dnia. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z podróżą Księżyca poprzez 12 znaków zodiaku, o której więcej piszę w artykule:
W drugim przypadku tak jak już pisałam mamy cykl 12/13 pełni i nowiów (dokładnie 12,37 cykli) w ciągu roku, każda w innym znaku. Ewentualna "nadprogramowa" 13-ta pełnia wypada po raz drugi w tym samym znaku, co nazywamy zjawiskiem niebieskiego księżyca, co przydarza się raz na ok 2,5 roku. Dzisiaj częściej jednak mówi się o niebieskim księżycu, jako o drugiej pełni w miesiącu, co jest ewidentnym uproszczeniem starszego systemu :) 

Na blogu publikuję regularnie opisy każdej pełni i nowiu, tego czemu one sprzyjają i jakie procesy mogą w nas uruchamiać. Kiedy będzie najbliższa pełnia możesz z łatwością sprawdzić w internecie, za każdym razem informuję o zbliżającej się pełni i nowiu na stronie facebookowej, na instagramie i w newsletterze.

O tym jaki generalnie wpływ ma na nas księżyc i jego cykle mówię w paru artykułach:

A dodatkowo polecam:
Artykuł ten będę uzupełniać w miarę jak będą się pojawiać kolejne artykuły, więc warto tu czasem zaglądać :) 

Z księżycowym pozdrowieniem,
Wasza Moonset :)