Osobisty AstrokalendarzOsobisty Astrokalendarz Moonset prognoza horoskop na rok
Osobisty Astrokalendarz to nie tyle prognoza astrologiczna, co astrologiczne narzędzie rozwoju osobistego, wspierające w dostrojeniu się dynamiki naszych osobistych cykli. Szczegółowo opisuje poszczególne okresy w roku wraz ze wskazówkami jak z nich najlepiej skorzystać. Praca ta oparta jest o dokładną datę urodzenia z godziną i miejscem. Im dokładniejsza godzina tym dokładniejszy Astrokalendarz! 

Dzięki Astrokalendarzowi możesz zaplanować rok tak by zawsze wykorzystywać możliwości jakie niesie dany czas, zamiast działać mu wbrew. Opisy pozycji Saturna i Jowisza pozwolą Ci określić najważniejsze wyzwania i cele nadchodzącego roku, oraz dziedziny, w których los będzie Ci sprzyjał. Natomiast informacje o retrogradacjach Merkurego, Wenus i Marsa dadzą Ci wgląd w to jakie sfery Twojego życia i tematy będzie weryfikować dana retrogradacja i na co być szczególnie czujnym :)Astrokalendarz zawiera:
- opis Twojego osobistego cyklu słonecznego, pokazujący jak w ciągu roku zmienia się Twoja energia i kiedy Słońce sprzyja konkretnym sferom Twojego życia
- opis Twoich osobistych cykli związanych z Merkurym, Wenus i Marsem, uzupełniających cykl słoneczny informacjami o tym rozwoju intelektualnym, relacyjnym i tym związanym z realizowaniem swoich celów, a także pokazującym w kiedy planety w danej sferze będą nam sprzyjać, a kiedy będą nam przynosić wyzwania
- opis najważniejszych trendów rozwojowych w tym roku opartych o cykle Jowisza i Saturna, czyli najważniejsze wyzwania i możliwości tego roku wraz z propozycjami pracy własnej
- szczegółowe opisy poszczególnych retrogradacji Merkurego w roku 2024, pokazujące jakie sfery Twojego horoskopu, czyli jakie sfery życia i tematy będą weryfikowane przez kolejne retrogradacje i na co najlepiej w tym czasie uważać
- Astrokalendarz jest w formie tabeli (patrz poniżej przykładowy Astrokalendarz), dającej wgląd we wszystkie opisywane cykle dziejące się w tym samym czasie, a nie zbiorczej i upraszczającej syntezy. Jest to więc narzędzie do własnej pracy rozwojowej, uczące tego jak poszczególne cykle odczuwamy w życiu, a nie po prostu „prognoza” czy „wróżba” na rok 2024.

Astrokalendarz nie zawiera:
- wróżb, proroctw, sugestii, że oto spotkasz bruneta lub wręcz przeciwnie go stracisz… Zgodnie z podejściem rozwojowym pokazuję jakie możliwości daje dany czas, jakie są wyzwania i jak można najlepiej z niego skorzystać, ale to co Ty z tymi możliwościami zrobisz to już od Ciebie zależy
- odpowiedzi na konkretne pytania, typu: czy to dobry czas na sprzedanie domu lub na rozwód – takie pytania wykraczają poza zakres tego opracowania i wymagają indywidualnej sesji astrologicznej, a często nawet bardziej sesji tarota
- gładkich opracowań w stylu „horoskop na rok dla Strzelca”, profesjonalna astrologia jest złożoną dziedziną, wiele czynników działa na nas jednocześnie tworząc wielowymiarowy, ale bardzo złożony obraz, a Astrokalendarz, mimo, że skupia się tylko na części tych czynników, wprowadza nas w ten złożony obraz dając dużo informacji, ale też wymagając pewnego wysiłku przy ich przyswajaniu, mimo, że jak zwykle piszę prostym językiem, a wszystkie trudniejsze pojęcia objaśniam we wstępie.


Można zamówić Astrokalendarz dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby.
Upewnij się jednak, że znasz właściwą godzinę urodzenia obdarowywanego.

Cena: 383 zł (w tym vat)  za Astrokalendarz na cały rok (ok. 20 stron tekstu w tabeli)
Jeśli szukasz czegoś tańszego, zobacz poniżej opis skróconych wersji Astrokalendarza. 

Można zamówić Astrokalendarz na 12 miesięcy licząc od dowolnego miesiąca.

Zamówienia proszę wysyłać na maila: astrologiapelni@gmail.com, podając potrzebne informacje - data, godzina, miejsce urodzenia. Gotowy kalendarz wysyłam mailem w postaci pliku pdf. Standardowy czas wykonania to 14 dni (wersja skrócona może być gotowa nieco szybciej), ale przy dużej ilości zleceń (zwłaszcza w okresie przedświątecznym) może się wydłużyć, o czym będę informować.


Uwaga: do sporządzenia Astrokalendarza konieczna jest znajomość godziny urodzenia!

W przypadku zamówienia na prezent upewnij się, że znasz godzinę, a także że osoba, dla której zamawiasz jest zainteresowana tego typu opracowaniem - Astrokalendarz to nie tyle tekst, który można sobie przeczytać ku rozrywce, jak gazetowy horoskop, a narzędzie pracy wewnętrznej wymagające od użytkownika nieco zaangażowania ;) Prostsze w odbiorze są skrócone wersje Astrokalendarza (poniżej), choć i one nie są w formie typowych horoskopów i wymagają zrozumienia pojęć takich jak domy horoskopowe (wszystko co potrzebne opisane jest we wstępie). 

Skrócone wersje Osobistego Astrokalendarza


Jeżeli chcesz poznać tylko najważniejsze wyzwanie, cele i możliwości nadchodzącego roku oparte na opisie pozycji Jowisza i Saturna, albo szukasz nieco tańszej wersji prezentu istnieje również opcja zamówienia krótszego opracowania: "Szanse i wyzwania roku" za 234zł (w tym vat). Opracowanie takie zawiera tylko opis pozycji Jowisza i Saturna - ok 2 strony tekstu za to zazwyczaj obejmuje sporo większy okres niż rok, ponieważ sam Saturn przebywa w jednym domu ok 2/3 lata. Z tym, że zależnie od osoby, może to być okres który już się kończy, lub który dopiero się zaczyna. Pełna wersja Astrokalendarza również zawiera opisy Jowisza i Saturna obejmujące parę lat. 


Uwaga: Astrokalendarz to dużo więcej niż popularne horoskopy (przede wszystkim w odróżnieniu od nich jest oparty na profesjonalnej astrologii), ale nie zastępuje pełnej prognozy astrologicznej. 

Dlaczego astrokalendarz a nie horoskop?

Powszechnie przyjęło się używanie słowa horoskop na określenie praktycznie wszystkiego co robi astrolog (a także co gorsza numerolog, tarocista, wróżbita….) Jeśli jednak poprosicie znajomego astrologa o horoskop, to nie zdziwcie się, gdy dostaniecie tylko kółko z różnymi dziwnymi znaczkami :) Horoskop bowiem to tylko obraz nieba, wraz z położeniem planet, w określonym czasie. Horoskop obliczony na moment czyichś narodzin to horoskop urodzeniowy. Cała praca, którą wykonuje astrolog to interpretacja horoskopu lub sporządzanie prognozy w oparciu o horoskop.
W powszechnym rozumieniu słowo „horoskop” oznacza także po prostu „wróżbę”, a to jest dalekie od tego co robię. 

Przykładowy Astrokalendarz - fragment
(dane i granice czasowe fikcyjne)


Planeta w domu
Okres
Opis
Jowisz w X domu
11.10.12 – 3.09.13
Czas sprzyjający sukcesom zawodowym, szybkim postępom w karierze i wsparciu od osób wysoko postawionych. Uważaj jednak, bo możesz się czuć na tyle pewnie i komfortowo w sprawach zawodowych, że zabraknie Ci motywacji do działania i do korzystania ze sprzyjających okazji. Jeżeli chcesz zmienić pracę, wystartować z jakimś projektem, zostać dostrzeżonym i odnieść sukces teraz są ku temu najlepsze okazje więc korzystaj, bo ten czas nie będzie trwał wiecznie! Praca zawodowa, osiąganie celów  będzie Ci sprawiać w tym okresie więcej satysfakcji i przychodzić lekko, choć jednocześnie ważne jest byś czuł, że realizujesz swoje cele, a nie cudze. Twój publiczny wizerunek wywiera teraz świetne wrażenie na ludziach,  a szczególnie na szefach i osobach decyzyjnych, dlatego to jest czas by być aktywnym publicznie, stawać w pierwszym rzędzie i być widocznym. Możesz tez przyciągać różne okazje, zbiegi okoliczności, które pozwolą Ci się wybić.
Wenus w V domu
15.07.13 – 13.08.13
Duża potrzeba zabawy, rozrywki w gronie ludzi, a nawet szaleństw. Może trochę brakować samodyscypliny, natomiast nie zabraknie inwencji twórczej. Sprzyjający czas dla wszelkich działań artystycznych, a także dla miłości! Spontaniczność, autentyczność i dobry humor będą zjednywać Ci ludzi wokół.
Słońce w VII domu
29.07.13 – 5.09.13
Na pierwszy plan wychodzi temat związków i wpływu   wywieranego na nas przez innych ludzi. Partner, bliska osoba lub też ktoś kto stanowi dla nas wyzwanie może pozwolić nam lepiej poznać siebie i własne potrzeby. Pamiętaj, że osoby, które najmocniej na nas oddziałują niczym zwierciadło pokazują nam kawałek prawdy o nas samych. Wyzwaniem tego okresu może być więc znalezienie kompromisu, załagodzenie sporów, dbanie o równowagę w związku. Z drugiej strony jest to czas kiedy można naprawdę cieszyć się z bliskości w relacjach a osoby samotne mają okazję na spotkanie drugiej połówki. Dobry czas również na podpisywanie umów, nawiązywanie współpracy, negocjacje biznesowe, nawiązywanie ważnych osobistych relacji. W tym czasie można wiele skorzystać działając razem z kimś, szukając mądrych doradców i uwzględniając potrzeby drugiej strony.
Merkury w VIII domu
3.08.13 – 5.09.13
Dobry czas na odkrywanie tajemnic, poszukiwania ukrytych przyczyn i eksplorowanie własnej psychiki oraz na głębsze zrozumienie innych ludzi. Pociągać będą nas intelektualnie tematy związane z psychologią, metafizyką, uzdrawianiem, a także wszystkie możliwe tabu (seks, śmierć, choroby, przekraczanie norm, a także cudze pieniądze), zagadki i ukryte motywy. Owocny czas na pracę badawczą, ale też na własną terapię i autoterapię. Czas sprzyja poznawaniu wewnętrznych wzorców i ich przyczyn, ale także uwalnianiu się od nich. Nawet przypadkowa rozmowa może pchnąć nas w kierunku wewnętrznej przemiany.
Mars w VII domu
10.08.13 – 2.11.13
Duże napięcie wymagające uważności na to co robisz i mówisz. Łatwo mogą pojawić się konflikty w pierwszym rzędzie  z osobami najbliżej Ciebie: z partnerem, z partnerami biznesowymi i z innymi znaczącymi osobami. Możesz czuć bunt przeciwko kompromisom, na jakie poszedłeś/poszłaś do tej pory w związku i niezgodę na to by dostosowywać się. Wszystko co do tej pory tolerowałaś/eś teraz może być powodem do wybuchu. Dobrą stroną tego okresu jest możliwość oczyszczenia relacji, ważna jest jednak uważność by nie przeginać w drugą stronę i nie zmuszać partnera do tego czego nie chce.
Saturn w I domu
15.08.13 – 23.12.15
Czas budowania nowego porządku, odrzucenia starych wzorców i samookreślenia siebie na nowo. To czas, gdy możesz dostrzec kim jesteś naprawdę, bez iluzji i nadymania się. Wszędzie tam, gdzie chciałeś widzieć siebie jako kogoś więcej niż jesteś, rzeczywistość zadziała niczym szpila na nadęty balon. Z drugiej strony istnieje ryzyko nadmiernego samokrytycyzmu, a nawet depresyjności. To co jest wyzwaniem w tym okresie to poznanie jaka jest moja rzeczywista wartość, możliwości, kim jestem i chcę być. To co musi zostać usunięte to zniekształcenia spowodowane zarówno dodawaniem sobie jak i odbieraniem sobie wartości. Saturn wspiera nas w tym by postrzegać siebie teraz jasno. Często proces ten dokonuje się za pośrednictwem innych osób: przyjaciół, terapeutów, doradców itp. Pomaga mocny kontakt z rzeczywistością, konkretne działanie, zadaniowość. Ważne staje się to jak się definiujemy w relacjach z innymi, a także sprawy zdrowia  i naszego wyglądu. Widzimy teraz siebie wyraźnie w lustrze, zarówno dosłownie, jak i w lustrze jakim są inni ludzie. To dobry czas na to by przejść na dietę, podjąć wymagającą kurację i generalnie poważnie potraktować swoje zdrowie. Możemy w tym okresie czuć osłabienie fizyczne, które jest to sygnałem od ciała by o siebie zadbać. To na ile poważnie podejdziesz do sprawy swojej kondycji teraz, zaowocuje w przyszłości. Jest to czas kiedy stosunkowo łatwo, a czasem nawet wbrew woli możemy stracić na wadze. Po początkowej frustracji i obniżeniu samooceny, a także często poczuciu izolacji, następuje odbudowa obrazu siebie opartego na tym co rzeczywiste, silniejsze poczucie kim jestem i skąd mogę czerpać swą wewnętrzną siłę. Często jednak podczas trwania tego tranzytu trzeba będzie ponownie weryfikować to co zbudowaliśmy, nic tutaj nie przychodzi łatwo i niczego nie można zaniedbać. Dlatego dopóki masz wątpliwości, czy to co wiesz o sobie jest prawdą i solidną bazą do dalszego rozwoju, pracuj dalej nad samoweryfikacją poprzez działanie w świecie zewnętrznym (zamiast rozmyślań, testuj wizje w realu), terapię, konfrontację z kimś kto stanowi dla Ciebie wyzwanie itp. W sprawach kariery i zewnętrznych sukcesów podobnie: teraz jest czas na budowanie fundamentów, a nie na spektakularne efekty (chyba, że pozycja innych planet służy sukcesom). To co teraz zaczniesz robić przyniesie efekty w dalszej przyszłości, podobnie jak to czego teraz zaniedbasz.