czwartek, 12 lutego 2015

Kalendarz Księżycowy

kalendarz księżycowy

Księżyc ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, emocje i potrzeby. Rządzi nastrojami, które z natury rzeczy zmienne, tak jak i on. Nie oznacza to jednak, że należy je przez to ignorować, wręcz przeciwnie - mając świadomość tego jak w danej chwili Księżyc na nas wpływa możemy świadomie wybierać takie działania, które są zgodne z jego energią i dzięki temu uniknąć zmuszania się do czegoś co nam nie służy w danej chwili. Znając pozycje Księżyca z wyprzedzeniem można zaplanować tydzień tak, by nastroje dnia nam sprzyjały i by uniknąć denerwowania się na siebie, że "znów nam się nie chce" wykonać założonego planu. By wypróbować jak ułatwia życie uwzględnianie rytmu księżycowego zachęcam do zapisania się do cotygodniowego newslettera z kalendarzem księżycowym na nadchodzący tydzień. Zapisać się można tutaj.

Księżyc w ciągu 27,32 dni przechodzi przez wszystkie 12 znaków zodiaku. Cykl ten, zwany miesiącem syderycznym lub gwiazdowym (więcej piszę o tym tutaj) często pozostaje w cieniu łatwiejszych do zaobserwowania faz księżyca. Z moich obserwacji wynika jednak, że niesłusznie! Księżyc przebywający w danym znaku mocno wpływa na nasze nastroje, nastawienia, to, że nam się "chce" lub "nie chce", a dokładniej na to czego nam się w danym czasie chce :) Cykl ten pokazuje więc zmienne tło wydarzeń, tło naszych nastrojów. Oczywiście nigdzie nie jest powiedziane, że jak np. Księżyc jest w Byku, to mamy rzucić wszystko i poświęcić się relaksowi! To wciąż my tutaj podejmujemy decyzje i wybieramy priorytety. Jednak wiedza o tym, że fakt, że nam się aktualnie "nie chce" i że bardziej kusi nas dobry obiad niż nawet najbardziej inspirujący wysiłek umysłowy może mieć związek z pozycją Księżyca pozwala nam odpuścić sobie krytykowanie siebie i  frustrację. Co więcej pozwala również dostosować plany do naszych stanów emocjonalnych, tak by mniej walczyć ze sobą a więcej wykorzystywać możliwości. Czasem warto przystopować lub zająć się czymś innym, a czasem wręcz przeciwnie - przycisnąć ze świadomością, że dzisiejszy zapał do pracy nie będzie trwał wiecznie :)

To co tutaj opisuję dotyczy nas wszystkich. Księżyc zmienia znak co 2/3 dni i oznacza to pewne subtelne zmiany na poziomie globalnym. Przykładowo, gdy jest w Rybach część ludzi śpi na jawie, co oznacza spowolnienia, pomyłki, dziwną senną atmosferę, a gdy przechodzi do Barana nagle się wszyscy ożywiają, pojawia się akcja i kłótnie ;) Astrologowie wiedzą, że mają tu również znaczenie aspekty, jakie robi Księżyc z planetami - kiedy ustawia się w sposób nieharmonijny np względem Marsa, to kłótnie mogą się pojawić i podczas pobytu w Rybach (takie sytuacje to jednak zazwyczaj tylko 2-3 godziny). Wystarczy jednak skupienie się na cyklu znaków zodiaku by wiele stało się jasne :)

Jak już pisałam wyżej, wiedzę o tym gdzie jest aktualnie Księżyc można czerpać z cotygodniowego darmowego newslettera, gdzie podaję pozycję Księżyca w najbliższym tygodniu, a także informuję o nadchodzących pełniach i nowiach, których opisy zamieszczam regularnie na blogu i na facebooku. Poza tym właśnie na mojej stronie facebookowej Astrologia Pełni publikuję informacje o każdej zmianie Księżyca, tu jednak trzeba mieć na uwadze, że facebook pokazuje posty wybiórczo, więc czasem będziecie na bieżąco, innym razem nie :)

Poniżej linki do opisów Księżyca w poszczególnych znakach:


 • Księżyc w Baranie - Impuls do działania
 • Księżyc w Byku - Karmienie zmysłów
 • Księżyc w Bliźniętach - Ciekawość świata
 • Księżyc w Raku - Powrót do domu
 • Księżyc w Lwie - Wyraź siebie!
 • Księżyc w Pannie - Owocna praca
 • Księżyc w Wadze - W poszukiwaniu harmonijnych relacji
 • Księżyc w Skorpionie - Spotkanie z cieniem
 • Księżyc w Strzelcu - Otwierają się nowe przestrzenie
 • Księżyc w Koziorożcu - Dyscyplina i do przodu!
 • Księżyc w Wodniku - Zmiana perspektywy
 • Księżyc w Rybach - Czas śnienia