piątek, 30 sierpnia 2013

Horoskop numerologiczny 2023/2024 - cykle życia wg Gladys Lobos
horoskop numerologiczny 2023 i 2024

Sprawdź w jakim jesteś cyklu numerologicznym! Opisy poszczególnych cykli poniżej.


 Nów wrześniowy (15.09.23) pozornie nie różni się od innych nowiów. Tak jak i one jest czasem uwalniania się od tego co stare i zasiewania ziarna nowego. A jednak we wrześniu proces ten ma też szersze znaczenie niż comiesięczna odnowa. Według systemu Gladys Lobos, znanej i poważanej numerolożki, to właśnie wrześniowy nów jest początkiem nowego roku osobistego, zwanego cyklem życia. Jestem pod wrażeniem skuteczności tej metody, dlatego zachęcam do zapoznania się z nią i uwzględniania w planach. Chociaż jako astrolog muszę dodać, że wpływy planet mogą mocno zmodyfikować te wibracje i warto je postrzegać jako pewne tło dla wydarzeń, a nie jako ostateczną wyrocznię. Dlatego polecam uzupełnienie tych informacji profesjonalną prognozą astrologiczną lub Osobistym Astrokalendarzem Dodatkowo obserwuję też, że modyfikującym elementem może być cykl numerologiczny liczony według alternatywnej metody (dzień+miesiąc+aktualny rok - zaczyna się w dniu urodzin). Osobiście traktuję go jako jako uzupełniający cykl ukazujący bardziej procesy wewnętrzne niż zewnętrzne, ale gdy wskazuje na zupełnie inne tematy niż ten wg Lobos, może utrudnić pełną realizację jego potencjału. Koniec dygresji, jak to zbyt skomplikowane, to można pominąć ;) Wracamy do cyklu wg Lobos. 

Cykl życia wylicza się dodając liczbę urodzenia osoby (a więc sumę cyfr daty urodzenia; liczoną wg przykładu: 14.07.1977=1+4+7+1+9+7+7=36 -> 3+6=9) do liczby danego roku (2023->2+2+3= 7, 2024-> 2+2+4=8). Teraz uwaga: we wrześniu wchodzimy już w cykl życia związany z nadchodzącym rokiem kalendarzowym, czyli 2024! Opuszczamy natomiast cykl związany z rokiem 2023. Tak więc numerologiczna 9ka od września 2022 do września 2023 była w cyklu 7 (9+7=16 -> 1+5=6), a wraz z nowiem 15.09.2023 wchodzi w rok o wibracji 8.

Dla uproszczenia podaję wszystkie możliwe opcje - w najbliższy nów:

1ki rozpoczynają cykl 9
2ki rozpoczynają cykl 1
3ki rozpoczynają cykl 2
4ki rozpoczynają cykl 3
5ki rozpoczynają cykl 4
6ki rozpoczynają cykl 5
7ki rozpoczynają cykl 6
8ki rozpoczynają cykl 7
9ki rozpoczynają cykl 8

Co oznaczają poszczególne cykle? Tutaj podaję najważniejsze (wg mnie) informacje, więcej w książce Gladys Lobos „Cykle życia”

Cykl 1 – Po trudnym roku kończenia starych spraw i frustracji ten cykl przyniesie początek nowego etapu w życiu, czas ważnych zmian, dużej aktywności i ruchu. Nowe istotne znajomości, nowe działania, nowe wizje przyszłości. Otwierają się liczne możliwości, ale też trzeba podejmować ważne wybory. Od podjętych teraz decyzji i działań zależy w dużym stopniu powodzenie całego 9-letniego cyklu. Dlatego ważne jest by maksymalnie wykorzystać sprzyjającą aurę i poświęcić czas na to by przyjrzeć się temu co naprawdę jest dla mnie ważne i jaki jest mój kierunek w życiu. Jest to czas doprecyzowania kierunku i planów, ale nie oczekujmy, że efekty pojawią się od razu. Jest to rok eksperymentowania, czasem poszukiwania, odkrywania nowych kierunków i perspektyw, które często dopiero z perspektywy czasu okażą się przełomowe. W tym roku budujemy fundament nowego etapu życia, jeśli więc poczujemy jasność co chcemy robić, to działajmy odważnie i bez oglądania się na innych!

Cykl 2 – Po roku intensywnych zmian i działań,  przychodzi czas spowolnienia, uspokojenia, refleksji. Możesz odczuć zmianę cyklu jako dyskomfort – w końcu wydawało się, że jesteś na fali i nic nie jest Cię w stanie powstrzymać! Jeśli jednak nie będziesz oczekiwać zbyt wiele, wykażesz się cierpliwością i dyplomacją i pozwolisz by sprawy toczyły się swoim nieśpiesznym rytmem, to ten rok może przynieść dużo dobrego. Szczególnie sprzyjający czas dla związków i innych relacji międzyludzkich. Warto poświęcić uwagę rozwiązywaniu nagromadzonych konfliktów, mediacjom, poprawie komunikacji w związku. Czas dobry również na to by zająć się swoim zdrowiem, także psychicznym (dobry rok na psychoterapię), zadbać o potrzeby emocjonalne i ogólnie zregenerować siły po burzliwym cyklu 1 i przed pełnym nowych szans cyklem 3.

Cykl 3 – Według numerologów jest to prawdziwy rok szczęścia! Postępy w każdej dziedzinie życia, łatwo przychodzące sukcesy zawodowe, bujne życie towarzyskie, romanse, szansa na spotkanie drugiej połowy lub na wyraźne ożywienie w istniejącym związku.  Wyzwaniem będzie jedynie skorzystanie ze wszystkich pojawiających się okazji i nie rozproszenie energii wyłącznie na chwilowe przyjemności. Dużo rozrywek, przyjemności, ekscytujących wydarzeń. Możesz też poczuć przypływ weny twórczej i odkryć w sobie artystyczną duszę! Szanse na awans, osiągnięcie znaczących sukcesów, pod warunkiem, że odpowiednio wykorzystamy pojawiające się szanse. W przeciwnym razie po roku szczęścia pozostaną nam tylko piękne wspomnienia.

Cykl 4 – Po rozrywkach, przychodzi pracowity czas, przez numerologów zwany „czasem siewu”. Właśnie teraz budujemy naszą przyszłość, więc warto skupić się na długofalowym planowaniu i wdrażaniu tych planów w życie, nie licząc na szybkie i łatwe sukcesy. Jednocześnie ważne jest by unikać wszelkiego ryzyka, zwłaszcza finansowego. To nie jest czas na wprowadzanie zmian, w tym cyklu rozliczani będziemy z wytrwałości i cierpliwości. Istotne będzie też rozsądne inwestowanie czasu, energii i zasobów. Tak więc dobrze inwestować teraz we wszystko to co może służyć naszej przyszłości, co pozwoli nam poprawić nasza pozycję zawodową i materialną, a unikać nadmiernego angażowania się w sprawy innych ludzi, życie towarzyskie i rozrywki, dalekie podróże, czy sprawy idealistycznej a nie pragmatycznej natury. Ważna jest koncentracja na celu i wywiązywanie się z obowiązków. Jeżeli potraktujemy te sprawy poważnie możliwe dobre efekty finansowe. Nawet jednak jeżeli większe pieniądze nie przyjdą od razu, to co wypracujemy w tym cyklu będzie procentować latami.

Cykl 5 – Czas dużej aktywności, zmian i nowych możliwości! Towarzyszyć nam teraz będzie fart: można więc podejmować ryzyko, inwestować pieniądze i liczyć na łut szczęścia. Nasze dotychczasowe problemy mogą znaleźć łatwe i niespodziewane rozwiązanie. Trudno będzie nam teraz usiedzieć w miejscu, będziemy pełni inicjatywy i pomysłów, spragnieni kontaktów z ludźmi i ruchu, lecz także niecierpliwi. Pragniemy zmian i je przyciągamy, trzeba się więc przygotować szalone zmiany planów, nagłe wydarzenia i nie przywiązywać się za bardzo do ustaleń. Tylko otwartość i elastyczność pozwolą nam dobrze skorzystać z potencjału tego rozwibrowanego cyklu. W przeciwnym wypadku, jeżeli będziemy starać się opierać zmianom i kontrolować przebieg zdarzeń, grozi nam nerwowość, a nawet ataki agresji. Podsumowując rok ciekawy i pełen szans na sukcesy jeżeli tylko wykażemy się odwagą, inicjatywą i będziemy z ufnością podążać za tym co przynosi dobry los.

Cykl 6 – Spokojny okres, szczególnie dobry dla uczuć, rodziny, harmonijnych kontaktów z bliskimi i dalszymi ludźmi. Na pierwszy plan wysuną się rodzina, związek, dzieci i bliscy oraz potrzeby związane z tą dziedziną życia.  Możemy odnowić relacje z dawno niewidzianymi ludźmi i zacieśnić te znajomości, które są dla nas karmiące. Osoby samotne mogą teraz spotkać partnera, osoby w związku myśleć o stabilizacji oraz o dzieciach. Dobry czas na nowe inwestycje i generalnie sprawy finansowe. Szanse na poprawę sytuacji materialnej o ile nie damy się tendencji do lenistwa i nie poprzestaniemy na cieszeniu się przyjemnościami życia. Rok ten sprzyja odzyskiwaniu wewnętrznej równowagi, zdrowego balansu pomiędzy różnymi sferami życia i uwalnianiu się od tego co nam tą równowagę i spokój może zaburzać.

Cykl 7 – Rok licznych okazji na zdobycie uznania, szacunku i sukcesów w życiu zawodowym. Wzrost popularności może mieć związek z tym, że sfinalizujemy dotychczasowe projekty. Jednocześnie czas ten bardziej sprzyja rozwojowi intelektualnemu i duchowemu niż materialnemu (to w kolejnym cyklu). Czas refleksji, pracy wewnętrznej, rozwoju osobistego i zadawania pytań egzystencjalnych. To również okres kiedy możemy poczuć rozbudzenie intuicji i umiejętności parapsychicznych. Możemy też być podatni na choroby i depresje. Większym potrzebom intelektualnym i artystycznym towarzyszyć będzie wzrost zamiłowania do samotności lub też mogą pojawić się kryzysy w związkach. Ważnym tematem będzie wolność zarówno twoja, jak i partnera, a także dawanie sobie nawzajem przestrzeni na odmienne pasje. Szanse na zrealizowanie wymarzonej podróży, odkrycie nowych zainteresowań czy podjęcie nauki, czy zainicjowanie nowej działalności zgodnej z naszymi zainteresowaniami.

Cykl 8 – Czas bilansów i zbierania plonów zarówno na płaszczyźnie zawodowej, finansowej, jak i osobistej. To co „zbierzemy” w tym cyklu, zależy od tego co „sialiśmy” przez ostatnie 7 lat. Teraz możemy się więc cieszyć owocami naszej pracy, ale także rozliczyć z tego co zaniedbaliśmy. Bardzo korzystny rok na płaszczyźnie materialnej, możemy śmiało inwestować pieniądze i angażować się w nowe przedsięwzięcia. Jest to też dobry czas na sprawy sądowe i dochodzenie swoich praw. Czas wzmożonej aktywności, będziemy przyciągać ludzi swoją siłą, zdecydowaniem i magnetyzmem.

Cykl 9 – Czas zamykania 9-letniego cyklu, kończenia spraw, żegnania się z tym co już nam nie służy. Zazwyczaj nie jest to przyjemny rok, bo trudno nam się pogodzić z tym, że pewne rzeczy się kończą i że fala, która nas niosła, teraz wyrzuciła nas na brzeg. Jeżeli będziesz walczyć z nadchodzącymi zmianami możesz tylko na tym stracić. Ale też nie można na siłę niczego przyśpieszać i zaczynać teraz nowe rzeczy, bo niewielka jest szansa,  że przetrwają. Ten czas warto wykorzystać na uwalnianie się od przeszłości, rozwiązywanie ciążących dotąd spraw i rozwój osobisty. Wsparciem w trudniejszych chwilach może być terapia i spokojne poddanie się temu co się wydarza. Jest to rok wyciągania mądrości z doświadczeń ostatnich 9 lat, poszerzania samoświadomości i głębszego zrozumienia tego co cię otacza. W tym sensie jest to czas będący ukoronowaniem 9-letniego cyklu. Ta wiedza i umiejętności będą ogromnym zasobem w kolejnym roku – roku zaczynania nowego etapu życia. Praca, którą teraz możesz wykonać nad sobą zaowocuje bardziej świadomym wyborem nowej drogi i wewnętrzną mocą realizowania siebie na nowy i bardziej satysfakcjonujący sposób. 


Przeczytaj  tekst o zasadach kopiowania, zanim wykorzystasz ten materiał.
44 komentarze:

 1. Fascynujące. Wyliczony cykl idealnie wpasowuje się w to, co przeżywam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 2. zaskoczył mnie ten sposób wyliczania numerologicznego cyklu rocznego, ale wygląda na to, że jest bardziej dokładny i adekwatny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witajcie! :)Jesli jestem numerologiczna 1, to w jaki cykl teraz wchodze? Z gory dziekuje za informacje :

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem numerologiczną 1 i z moich wyliczeń wynika, że teraz wchodzę w 2 cykl :)

   Usuń
  2. Sprawdz czy na pewno jesteś 1

   są 10 też,ich się nie redukuje do 1 tak jak cyfry mistrzowskie..


   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 4. Czyli jak jestem 5 to jak mam to liczyć??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz wchodzisz w cykl 6 :)

   Usuń
  2. A nie 7? 5 + 2 = 7 a rok 2018 ma wibracje 2

   Usuń
  3. Ale tp byla odpowiedz sprzed roku
   Teraz byloby tak jak napisales

   Usuń
 5. Dzień dobry.Proszę o pomoc, jestem 8 i nie potrafię sobie tego wyliczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz weszłaś w cykl 9. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
  2. Hmmm, to ja nie wiem jakim cudem to wyszło? Czyli jak mam swoje 7 to jestem w cyklu 8? Chociaż 7 plus 2 to 9? A jak dodam 3 to wyjdzie mi cykl 1?

   Usuń
 6. Dzień dobry.Proszę o pomoc, jestem 8 i nie potrafię sobie tego wyliczyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. niejasno jest to opisane w artykule - te wyliczenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. No wlasnie, niejasno jest to wytlumaczone...po co ktos pisze,ze: "Cykl życia wylicza się dodając liczbę urodzenia osoby (a więc sumę cyfr daty urodzenia; liczoną wg przykładu: 14.07.1977=1+4+7+1+9+7+7=36 -> 3+6=9) do liczby danego roku (2017->2+1+7=10-> 1; 2018->2+1+8=11->2).", skoro pozniej nie ma zadnej gadki o sumowaniu liczby urodzenia z liczba danego roku...w koncu mam onie liczby dodac zeby wyszedl cykl przez ktory przechodze/bede przechodzil, czy mam tylko zsumowac cyfry z danego roku i ten wynik brac pod uwage jako moj cykl, ale to troche glupie bedzie bo kazdemu bd w danym roku wychodzil taki cykl...przepraszam, a czy mozna to jasniej ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przytoczonym cytacie jest zawarta odpowiedz na Twoje pytanie:

   "Cykl życia wylicza się dodając liczbę urodzenia osoby do liczby danego roku."

   I wszystko wyliczone na przykladzie 9tki:

   9 (numerologiczna 9tka) + 2 (liczba roku) -> 11 -> 1 + 1 -> 2 (cykl zycia)

   Usuń
 9. Jeśli ktoś ma liczbę mistrzowską (11) to też dalej się dzieli na 1+1 i skraca do 2, czy jakoś inaczej to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mistrzów się nie redukuje,pytanie czy 11 bez podliczby?
   bo są różne 11
   29/11
   38/11
   47/11...

   Usuń
  2. Przyłączam się do pytania.

   Usuń
  3. W numerologii urodzeniowej się nie redukuje mistrzowskich ale do tych wyliczeń się redukuje bo cykle kończą się na 9-ce, jak do 11 dodamy np. 4 to mamy 15, a Globos opracowała cykle od 1 do 9, więc trzeba to zredukować - czy po czy przed, wychodzi z tego 6.

   Usuń
 10. Mam pytanie. Rok 2018 2+1+8=11. 11jak słyszałem jest cyfrą mistrzowską i dalej się jej nie dodaje. Jak to wtedy wygląda?

  OdpowiedzUsuń
 11. czyli... do wlasnego numeru trzeba dodac "1" wynikajacą z roku 2017 czy "2" wynikajaca z roku 2018 ????

  OdpowiedzUsuń
 12. Oprócz cyklu numerologicznego wyliczam też tzw cykl osobisty przez dodanie dnia ur, miesiąca ur i obecnego roku. Wtedy cykl trwa od urodzin do urodzin i odzwierciedla nasze życie wewnętrzne. Co myślisz o tej metodzie i czy ją próbowałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć.

   Miałam zapytać o to samo :)

   Znalazłam rozróżnienie w obliczeniu i znaczeniu Roku Numerologicznego:
   * Uniwersalnego - tego który jest opisany w artykule;
   * Osobistego - o którym wspomniałaś Doroto.

   Mario, czy możesz napisać o tym coś więcej?

   Pozdrawiam
   K

   Usuń
  2. Pani Mario,
   Jeśli data ur to 09.12.1979 plus rok 2019 to wyjdzie cykl 5? Dobrze to wyliczyłam.
   A odnośnie osobistego astrokalendarza - jakie dane trzeba Pani podać, aby otrzymać swój osobisty astrokalendarz?
   Pozdrawiam serdecznie,
   J

   Usuń
 13. Tutaj wychodzi na to, że liczy się całą datę urodzenia - dzień, miesiąc, rok i dodaje do roku, który się zmienia. A niektórzy podają, że tylko do dnia i miesiąca urodzenia dodaje się bieżący rok numerologiczny, bo każdy rok ma inną wibrację i dodawanie ich jest zaburzaniem. Proszę to wyjaśnić.

  OdpowiedzUsuń
 14. Moja data urodzenia to 17.02.1994 bardzo prosze o pomoc. Wychodzi 33 czyli 3+3 = 6. Wchodze teraz w cykl 9 ? :)

  OdpowiedzUsuń
 15. mi wyszło 10 więc 1? czyli w jaka faze wchodze bo sie pogubiłam...

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jesli jestem numerologiczną jedynką, to dodaje sume roku 2019,czyli 3 i wychodzi mi,ze cykl 4 Czy własciwie to zrozumiałam? Dziekuję

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeśli jestem 5, mój mąż też, to obydwoje wchodzimy w cykl 8?

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam.
  Mam pytanie jeśli moja cyfra z daty urodzenia to 7 a rok 2020 to 4
  to jestem w 2 tj. 7 +4 =11 a 1+1 = 2 .Czy tak?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Tercia

  OdpowiedzUsuń
 20. wychodzi mi 10... redukować do 1?

  OdpowiedzUsuń
 21. wychodzi mi 10... redukować do 1?

  OdpowiedzUsuń
 22. Maria dziękuję że liczylas w przykładzie moja datę urodzin :) ❤️

  OdpowiedzUsuń
 23. a co jezeli moim numerem urodzinowym jest 10- czy robi sie z tego "1" ?

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja jestem numerologiczną 3ką i sama już nie wiem czy jestem w roku 9. czy 1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro 3 to na rok 2022 jesteś w cyklu 9 (3+6) a dokładniej od września 2021 do września 2022 (bo taki system opracowała G.Lobos że nowy rok nie od stycznia do grudnia się liczy ale już od wrześniowego nowiu w wadze). Od 26.09.2022 do wrześniowego nowiu w 2023 będziesz w cyklu życia 1 (bo tu już działa rok 2023 więc 7 +3 to daje 1)

   Usuń
 25. Jak dokładnie nazywa się ta książka?

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam, ciężko się czyta na tym bladoróżowym tle białą czcionkę (skądinąd piękna tapeta, ale może ciemna czcionka byłaby wyraźniejsza?). Kilku takich akapitów nie byłam w stanie przeczytać :( Ale i tak dziękuję za włożoną pracę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń