niedziela, 23 lutego 2014

Koniunkcja Słońce - Neptun 23 luty 2014

Poniższy opis dotyczy wydarzenia z przeszłości, jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym co aktualne zapraszam na stronę główną, na moją stronę na facebooku Astrologia Pełnioraz do zapisania się do Moonset Newslettera, w którym opisuję każdy nadchodzący tydzień. 

Słońce koniunkcja Neptun. Czas podłączenia do najwyższych wibracji.

Neptun włada wszystkim tym co duchowe, ponadzmysłowe, baśniowe i mistyczne. Może prowadzić nas ścieżką powołania, otwierać przed nami magiczne krainy, ale może też niczym piękny głos syren – zwodzić. Ma wiele twarzy: natchniony artysta, mnich, prorok, siostra miłosierdzia, ale też osoba uzależniona, szaleniec i oszust. Ci, którzy mają silnego Neptuna w horoskopie szczególnie mocno muszą uważać na to by podążać za jego jasną stroną i nie wejść na ścieżkę samooszukiwania. Ale jednocześnie praktycznie każdy kto boryka się z problemami uzależnień, problemami psychicznymi, życiem w świecie iluzji ma jednocześnie ogromny i zazwyczaj niewykorzystany potencjał twórczy, wielką wrażliwość i otwartość na wyższe energie. Niemniej każdy z nas ma w swoim horoskopie urodzeniowym Neptuna i może w jakiś sposób wyrażać jego potencjał. Znajomość pozycji Neptuna w horoskopie pomaga nam zrozumieć w jakiej dziedzinie życia najczęściej się gubimy, gdzie czekają na nas doświadczenia duchowe i wena twórcza, gdzie nasza wrażliwość może przeradzać się w nadwrażliwość i jak najlepiej wspierać tą szczególną część siebie by uwolnić ten potencjał i uniknąć pułapek. Szczególnie ważne jest to dla wszelkiej maści artystów i osób pracujących terapeutycznie i uzdrowicielsko. W artykule o planetach jako o naszych wewnętrznych postaciach, opisałam Neptuna jako naszego Wewnętrznego Mistyka. Więcej o tym możesz przeczytać tutaj Każdy z nas przechodzi w swoim życiu okresy kiedy Neptun staje się szczególnie ważny. Taki czas charakteryzuje się zazwyczaj poczuciem zagubienia, poruszania się we mgle, tracenia punktu zaczepienia w życiu. Kiedy jednak pozytywnie wykorzystać potencjał Neptuna to może on nas obdarzyć wielką weną twórczą, inspiracją życiową, objawieniem co do naszego powołania, magicznym porywem uczuć, czy „tylko” pięknymi wizjami i snami. Aktualnie dotyczy to szczególnie osób urodzonych ok. 21-25 lutego, 27-31 sierpnia oraz 25-29 maja i 25-29 listopada, a także wszystkich osób, które mają w horoskopie urodzeniowym aktywny 5 stopień znaków zmiennych.

Słońce w horoskopie urodzeniowym oznacza rdzeń naszej osobowości i symbolizuje naszą świadomość. Kiedy ustawia się w jednym rzędzie w jakąś planetą, staje się kanałem łączącym nasze świadome ja z energią tej planety. Dlatego czas koniunkcji 23 lutego 2014 jest wyjątkowych czasem na połączenie się z wyższymi wibracjami, na otworzenie na przekaz z góry, na wizje, na inspirację twórczą, na wszystko to co przez nas przepływa kiedy jesteśmy wolni od oczekiwań i pomysłów na to co się ma wydarzyć. Osho mówił o kreatywności, że przydarza się ona wtedy, gdy pozwalamy coś się samo przez nas manifestowało i nie próbujemy nic konkretnego zrobić. Po prostu pozwalamy by moc twórcza przepłynęła przez nas i zamanifestowała się w dziele, które jest czymś więcej niż pracą naszych rąk i tak naprawdę do nas nie należy. To właśnie jest najlepsze co możemy zrobić podczas tej koniunkcji: być pustym i czystym, otwartym na to co może się przydarzyć i na to co może się poprzez nas stworzyć. Cudowny czas dla artystów, muzyków, a także na medytacje i wizualizacje. 
Do mnie przyszła wizja zainicjowania kolejnego po Medytacjach Księżycowych cyklu kosmicznych medytacji dla świata, łączących ludzi w jednym szczególnym momencie ponad przestrzenią. Zapraszam Was serdecznie do udziału w Medytacji Świadomości Słonecznej, dokładnie w godzinie i minucie najpełniejszego połączenia Słońca z Neptunem, czyli o 19:11 polskiego czasu. Im więcej nas, tym wyższe wibracje i tym silniejszy przepływ.
Szczegóły znajdziesz na stronie wydarzenia


Mam też myśl, że mimo że nie chcę by ta medytacja była poświęcona jakiejś konkretnej intencji, bo tak jak pisałam wyżej specyfika Neptuna wymaga wolności od wszelkich oczekiwań, przywiązań i nawet silnych intencji, to to co robimy może wspierać naszych braci i siostry na Ukrainie. Dlaczego? Według astrologów Ukraina jest mocno powiązana ze znakiem Ryb, którymi włada Neptun. Nie zaskakuje więc, że wydarzenia przybrały na mocy w momencie, gdy Słońce weszło do znaku Ryb i że teraz kiedy zbliżamy się do tej „rybiej” koniunkcji przybierają na mocy. Niestety wiele tu negatywnych przejawów Ryb i Neptuna czego najsmutniejszym przejawem jest pojawienie się ofiar. Czuję, że nasza medytacja może wzmocnić pogrążoną w neptunicznych odmętach Ukrainę, choć to tylko moje przeczucie :)


Przeczytaj tekst o zasadach kopiowania, zanim wykorzystasz ten materiał.


ZOBACZ TAKŻE:

  •  Po co komu astrologia? - krytyczne spojrzenie na zastosowanie astrologii w życiu, z konstruktywnymi wnioskami :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza