niedziela, 14 czerwca 2015

Przesilenie letnie - 21 czerwca 2015
Już wkrótce - 21 czerwca - najdłuższy dzień w roku, święto Słońca, Ognia i Wody - Letnie Przesilenie! Słońce w południe wspina się najwyżej jak tylko potrafi na naszej szerokości geograficznej, a sam moment Przesilenia będzie u nas miał miejsce o 18:38. W tym roku czas Przesilenia będzie szczególnie ognisty, bo Słońcu towarzyszy na niebie Mars, otwierając nowy dwuletni cykl swojej aktywności (o czym piszę tutaj). Może nam to pomóc w inicjacji nowych działań lub zachęcić do celebracji w tańcu i ruchu :)

Przyjmijmy od Słońca w darze jego moc, którą teraz hojnie wraz z promieniami rozdaje. Zasilmy akumulatory na nowy słoneczny cykl i celebrujmy! Czas letniego Przesilenia to w cyklu słonecznym odpowiednik księżycowej pełni. To co słoneczne: jasność, witalność, radość życia i świadomość wyrażają się teraz najobficiej. Zbieramy pierwsze owoce tego co zasialiśmy wiosną, przyglądamy się temu co udało nam się osiągnąć od poprzedniego przesilenia w czerwcu rok temu, kumulujemy energię i wysyłamy ją w intencji na kolejny cykl. A w nocy Sobótka / Kupalnocka, tańce, wianki, skakanie przez ogień, szukanie kwiatu paproci i miłosne ekscesy Wszystkiego najsłoneczniejszego Wam na ten czas życzę!


Chcesz dostawać informację o wszystkich astro-wydarzeniach na maila? Zapisz się do darmowego newslettera!  Zapisy pod tym linkiem


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza