poniedziałek, 29 grudnia 2014

Astrologiczna prognoza na rok 2015 - subiektywny wybór trendów

Prognozy na rok 2015 – wpływ wybranych aspektów astrologicznych zarówno na życie osobiste, jak i na procesy społeczne. Nie, to nie jest "gazetowy" horoskop! :)


Będzie skrótowo i dość wybiórczo, bo tekst o Saturnie (opublikowany tutaj) wyczerpał moje (nikłe) zapędy profetyczne ;) Będzie też w punktach:

1) Ostatnia z siedmiu kwadratur Urana i Plutona, które w latach ubiegłych (od 2012) wyznaczały rytm światowych konfliktów, rewolucji i czas wzrostu napięcia między tymi co chcą dokręcić śrubę (Pluton w Koziorożcu) a tymi co żądają więcej wolności (Uran w Baranie). Podobnie jak Saturn w Skorpionie, kwadratury te nasilały konflikt między potrzebą ochrony prywatności i wolności przed ingerencją władz w prywatne decyzje, a potrzebą wzmocnienia kontroli, walki z zagrożeniami, takimi jak terroryzm i jednoczenia się przeciw wspólnemu wrogowi (nacjonalizm, fundamentalizm itp.). Po 6 kwadraturze z grudnia, ostatnia będzie miała miejsce w połowie marca, przez co możemy się spodziewać gorącej wiosny. Temperaturę może jeszcze dodatkowo podgrzać zaćmienie Księżyca podczas pełni w Wadze z 4 kwietnia aktywujące wspomnianą kwadraturę, a także – już niedługo – pełnia w Raku 5 stycznia! Jeżeli daty te przetrwamy bez globalnej awantury, to śmiem prognozować, że już będzie tylko spokojniej :) Chociaż ostatnie reperkusje możemy jeszcze zanotować pod koniec listopada i w grudniu, o czym szerzej napiszę później. W sprawach prywatnych ten czas to kolejna okazja na przyjrzenie się jak dynamika kat – ofiara funkcjonuje w naszym życiu, co ogranicza naszą wolność, gdzie my ograniczamy wolność cudzą, gdzie potrzebujemy prawdziwej zmiany, czy wręcz rewolucji i co w nas musi umrzeć by ta zmiana mogła zaistnieć? Jeżeli potrzebujemy prawdziwych zmian i jeszcze nie skorzystaliśmy w dotychczasowych porywistych wiatrów by zerwać się z kotwicy starych wzorców (takich jak np. Wielki Krzyż z kwietnia 2014), to wymienione wyżej okresy są ostatnimi podmuchami tego pięknego „wind of change” naszych czasów!

photo: Marion Volant


2) Retrogradacja Wenus w znaku Lwa (i samego początku Panny; czas: 25.07 – 6.09) połączona z końcówką pobytu Jowisz w tym znaku. Kluczowy temat miłości do siebie i do innych, romansów z przeszłości, zagubionej w meandrach socjalizacji umiejętności do spontanicznej zabawy i radości z życia, a także – last but not least – własnej kreatywności. Jowisz w Lwie błogosławi nam w tych właśnie tematach już od lipca br., ale z Jowiszem już tak jest, że daje okazje i wspiera w rozwoju, ale nie przymusza do niczego, więc łatwo to jego wsparcie przegapić ;) Dlatego retrogradacja Wenus będzie jak ostatni gwizdek by odpowiedzieć sobie na pytania: jakich swoich marzeń nie realizuję? Jak pragnę wyrażać się twórczo? Skąd czerpię w życiu radość i zabawę? Czy kocham samego siebie / samą siebie? Czy mam otwarte serce i odwagę by kochać innych? Czy pozwalam sobie czasem na dziecięcą nieskrępowaną ekspresję? U każdego z nas te tematy będą się wyrażać w inny sposób w zależności od tego jakie sfery życia (czyli domu w horoskopie urodzeniowych) aktywuje Jowisz i retrogradująca Wenus. Wiedzę o tym jakie to sfery i szczegółowe opisy jak najlepiej skorzystać z tego czasu znajdziecie w Osobistym Astrokalendarzu na 2015 rok. Szczególnie sprzyjające w wyżej wymienianych tematach są daty dokładnych koniunkcji Jowisz i Wenus: 1 lipca (w ruchu prostym) i 4/5 sierpnia (w ruchu wstecznym Wenus) oraz już w Pannie – 25 października. Warto na ten czas zrobić coś w temacie miłości, bliskich relacji, twórczości czy zabawy :)
photo: Tyler Shields


3) Retrogradacje Merkurego – we wszystkich znakach powietrznych: w Wodniku od 21 stycznia do 12 lutego, w Bliźniętach od 19 maja do 12 czerwca i w Wadze od 17 września do 9 października. Każdą z nich będę opisywać dokładniej kiedy już nadejdzie ich czas (podobnie jak opisywaną wyżej retrogradację Wenus, informacje bieżące znajdziesz w Newsletterze). Tutaj tylko napiszę, że fakt, że podkreślony będzie żywioł powietrza pokazuje znaczenie relacji, komunikacji i procesów intelektualnych. To właśnie sfera relacji ze znajomymi, przyjaciółmi i partnerami będzie wymagać lepszego przyjrzenia się w tym czasie, a temat nauczenia się jak precyzyjniej komunikować swoje
potrzeby, zamiary, emocje i granice może stać się jednym z ważniejszych wątków tego roku. Oczywiście to znów w dużym stopniu zależy od tego jakie sfery życia, czyli obszary w naszym horoskopie zwane domami, aktywizuje retrogradujący Merkury i tu znów odsyłam do Astrokalendarza :) Także w skali społecznej temat nieporozumień, precyzyjnej komunikacji, poprawności językowej czy logicznej, czy też relacji miedzyludzkich w ogóle może się przebić w środkach masowego przekazu. Procesy te będą wspierać działanie weryfikujące nagromadzoną i powszechnie uznawaną wiedzę, którym patronuje Saturn w Strzelcu.
4) Jowisz w Pannie od 11 sierpnia 2015 do 9 września 2016 będzie sprzyjał rozwojowi przedsiębiorczości, poprawie w sprawach prawa pracy i rozsądnym posunięciom w temacie bezrobocia w także reformom systemu zdrowia (jak zwykle z Jowiszem bywa to, że będzie sprzyjał nie oznacza, że rządzący te możliwości dobrze wykorzystają ;) ) W życiu prywatnym dobry czas na zainwestowanie w swoje zdrowie, zadbanie o zdrowszy rytm życia i dobre nawyki żywieniowe, poprawienie warunków pracy a nawet znalezienie bardziej satysfakcjonującej posady. Jak wyżej i to bardzo zależy od tego, jaką sferę życia aktywizuje u Ciebie w horoskopie Jowisz w Pannie, bo jeżeli np. jest to dom XI to szczęście i wsparcie będzie płynąć do Ciebie poprzez przyjaciół i nowo powstające sieci wsparcia, a w rozwoju zawodowym przeświecać Ci może szczytna idea. By to sprawdzić znów odsyłam do Astrokalendarza

5) Uważny Czytelnik oraz Czytelniczka zauważyli zapewne, że w roku 2015 (i w kolejnych) będzie nam również towarzyszył Saturn w Strzelcu ;) Do analizy jego pozycji zapraszam tutaj


Podsumowując, początek roku (zwłaszcza styczeń, marzec i kwiecień) intensywny, potem już spokojniej, aż do listopada i grudnia kiedy kluczowe wątki tych niespokojnych lat mogą wrócić po raz ostatni. Tematy edukacji, wiary, sądownictwa, turystyki, kryzysu autorytetów i poszukiwania nowej moralności, nowej umowy społecznej i nowych wzorców relacyjnych i komunikacyjnych w społeczeństwie będą wyzwaniami tego roku. Czas będzie sprzyjał artystom i biznesowi rozrywkowemu (pierwsza połowa roku) i służbie zdrowia (druga połowa i pierwsza połowa 2016). Choć w tym drugim przypadku to nie wiadomo za bardzo co to sprzyjanie może oznaczać, bo czasem najlepszą okazją jest katastrofa, po której można wszystko zbudować od nowa ;) Oby jednak udało się ten czas wykorzystać do dobrych i potrzebnych nam wszystkich zmian. I oby czas przemian przywiał nas wszystkich i każdego z osobna do bezpiecznych portów i szczęśliwych krain! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Wam życzę! :)
ZOBACZ RÓWNIEŻ tekst o Marsie w Wodniku (do 12 stycznia)

Chcesz dostawać informację o księżycu w znakach, o pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod tym linkiem

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza