piątek, 14 marca 2014

Zwierzęta Mocy: Pszczoła


 
Ten artykuł jest częścią serii o Zwierzętach Mocy, która powstaje na stronie Świece Moonset
Pszczoły uczą jak łączyć pracę i czerpanie „miodu” z życia. Nie biegają jak mrówki, ale też się nie lenią. Są symbolem pracowitości i umiejętności współpracy. Wraz z siostrami budują złote królestwo miodem spływające, ich wspólny dom. Pszczoła jako zwierzę mocy zadaje pytanie o owoce Twojej pracy i o jej cel. Dokąd prowadzi Cię Twoja praca? Czy twoje działania przynoszą rzeczywisty efekt? Czy w twoim życiu jest miejsce na twórczość? Czy robisz wszystko by spełnić swoje marzenia?
 

Pszczoły dziś są symbolem zbawczej równowagi między wyścigiem szczurów, a lenistwem i biernością. Pokazują codzienną, spokojną pracę na rzecz całej społeczności, a jednocześnie otwierają bramę do przyjemności, obfitości i radości życia symbolizowane przez miód i kwitnące kwiaty. Świat jest pełen kwiatów o tak różnorodnym nektarze. Wystarczy sięgnąć… i przemienić go w miód. Pszczoła uczy jak pracować z radością i jak korzystać z owoców swej pracy.


2 komentarze:

  1. Tylko z tego co wiem, pszczoła nie jest zwierzęciem mocy, moze nim byc cły rój

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale odnosząc przykład pszczoły np. do człowieka, ten może za sobą już porwać tłumy, Agnieszko :-) Szef bez pracowników też musiałby się kilkukrotnie sklonować, by być w tym miejscu, w którym jest bez personelu :-D Kropla też drąży skałę, a jaką moc ma jedna z nich :-P Wszechświat to naczynie połączone, o czym nie możemy zapominać i rozkładać na czynniki pierwsze każde słowo artykułu.
    Pozdrowionka.

    OdpowiedzUsuń