niedziela, 11 września 2016

Jowisz w Wadze: 9 września 2016 - 10 października 2017

Jowisz w Wadze 2016-2017


Wczoraj Jowisz przeszedł do znaku Wagi, po roku pobytu w Pannie. Przyznam szczerze, że już od dawna czekałam na ten moment :) W dotychczasowym znaku Panny nie czuł się on zbyt pewnie, stąd mogło nam towarzyszyć poczucie kryzysu wartości, sensu, zasad moralnych, czy autorytetów (częściowo będzie to kontynuowane do końca pobytu Saturna w Strzelcu ), ale też wzrost nihilizmu, cynizmu, kłótni o rację, etykietkowania i dzielenia wszystkiego co można podzielić. Jowisz w Pannie mimo swoich wielu dobrych stron (o których pisałam tutaj) był więc czasem rosnących (i wyolbrzymianych) podziałów, natomiast nadchodzący Jowisz w Wadze będzie sprzyjał porozumieniom. To oczywiście nie oznacza, że załatwi to za nas – jedynie będzie ułatwiał, pokazywał różne perspektywy, dawał więcej okazji do dialogu i porozumienia, ale na ile z tego skorzystamy to już inna sprawa.

Przed nami rok sprzyjający dla wszelkich relacji, umów, negocjacji, czas harmonizowania, równoważenia i pięknienia :) Jowisz jest największym dobroczyńcą wśród planet, który zmieniając co ok. rok znak wskazuje kolejne sfery, w których możemy wzrastać, rozwijać się i łapać przeróżne okazje. Z drugiej strony Jowisz często daje nam nadmiar, jest takim szkłem powiększającym sprawiającym, że pewne dziedziny życia czy tematy nagle się rozrastają i nabrzmiewają.

W okresie, który właśnie otwieramy, będzie to znak Wagi powiązany z relacjami międzyludzkimi, negocjacjami, kompromisami, umowami, współpracą i szukaniem porozumienia. Potrzeba bycia w związku, oraz harmonijnego układania relacji z partnerem wyjdzie na plan pierwszy i jeśli będziemy mieli trochę odwagi by wyjść ze starych kolein i spróbować coś zrobić inaczej, poszukać szerszej perspektywy i wiedzy na ten temat, to Jowisz będzie nam sprzyjał i pomoże w realizacji pragnień. Warto w tym czasie skorzystać z wszelkich szans na rozwój, czy to będą nowe ważne znajomości, romanse, czy związki z osobami poszerzającymi granice naszego świata, czy też okazje do tego by poprawić naszą relację z obecnym partnerem, rozwiązać istniejące konflikty, porozmawiać o tym o czym już dawno powinniśmy i wspólnie poszukać lepszych dla obu stron rozwiązań. W niektórych sytuacjach, gdy energia wzrostu w relacji jest zatrzymana, Jowisz w Wadze może nam dawać szanse
do rozwoju przebrane za nasilające się konflikty i nieporozumienia, których celem będzie ruszenie energii, znalezienie więcej wolności i autentyczności dla obydwojga partnerów, skruszenie tego co nas w relacjach blokuje i ogranicza, a czasem także wyjście z toksycznych dla nas relacji – jeśli to jedyna droga na to byśmy dalej mogli wzrastać. Dotyczy to zresztą nie tylko związków intymnych, ale także innych ważnych w naszym życiu relacji, także tych zawodowych. Ważne jest to, że jeśli odważymy się iść za energią Jowisza i korzystać z pojawiających się okazji oraz rozwijać naszą wiedzę i umiejętności relacyjne, to mamy szansę na stworzenie naprawdę nowej jakości w naszych relacjach. To również dobry moment na to by korzystać z pomocy różnego typu doradców, coachów, terapeutów, treningów umiejętności społecznych, relacyjnych i komunikacyjnych, warsztatów na temat harmonijnych relacji.

 

To również jest czas kiedy możemy poznać nowe ważne osoby w naszym życiu: ukochanych, przewodników, wspólników, relacje, które z jakiegoś powodu wywrą duży wpływ na nasze życie. Bez względu na to czy teraz jesteśmy w związku, czy nie to właśnie poprzez relacje rozwijamy się teraz najintensywniej i to zarówno poprzez inspirację i wsparcia, jak i poprzez konflikty i ich rozwiązywanie. Uczmy się jasnej i precyzyjnej komunikacji, stawiania granic tam gdzie potrzebujemy, ale też słuchania drugiej strony i poszerzania swojego widzenia o jej perspektywę. To idealny czas żeby znaleźć porozumienie nawet tam, gdzie to dotąd wydawało nam się niemożliwe, choć oczywiście nie oczekujmy, że zadzieje się to samo ;) Nie oczekujmy też, że „porozumienie” będzie oznaczało, że to partner dostosuje się do nas, zmieni się i uzna nasze racje… to czas, który sprzyja zbliżeniu się do siebie tych co się oddzielili, ale tylko jeśli oboje będą gotowi zrezygnować ze swoich „racji” i zaczną mówić o rzeczywistych potrzebach, emocjach oraz słuchać siebie wzajemnie. Po czasie Jowisza w Pannie kiedy najważniejsze i najbardziej satysfakcjonujące było posiadanie racji, teraz dużo więcej radości da nam znalezienie porozumienia ponad podziałami :) Jowisz będzie wspierał nasze wysiłki i pomagał nam w zobaczeniu drugiej strony medalu i w znalezieniu właściwych słów więc korzystajmy! :)

Czas pobytu Jowisza w Wadze to również okres korzystny dla sztuki, oraz dla branż związanych z tworzeniem i pielęgnowaniem piękna – od designu, poprzez modę, do wizażu :) To również czas kiedy bardziej będziemy ciekawi losów innych, więc zarówno serwisy plotkarskie, jak i wydawcy biografii mogą na tym skorzystać. Po słabym pod tym względem okresie Jowisza w Pannie wzrośnie też towarzyskość społeczeństwa, otwartość na nowe, oraz chęć debatowania i udzielania się społecznie. Wreszcie będzie to czas korzystny na zawieranie umów, sprawy prawne, dochodzenie sprawiedliwości i mediacje.

Szczególnie szczęśliwy będzie to czas dla osób, które mają Słońce, Ascendent lub planety osobiste w Wadze – nastawcie się na niezwykłe okazje do rozwoju i łapcie je! :) U każdego z nas Jowisz aktywizuje i opromienia w tym czasie inną sferę życia (czyli horoskopowy dom) i to tak przede wszystkim możecie się spodziewać rozwoju i szans na zmiany – więcej informacji znajdziesz w Osobistym Astrokalendarzu.

Niechaj Jowisz w Wadze wniesie do Waszego życia dużo harmonii, równowagi i miłości! :)


Chcesz dostawać informacje o tym co się dzieje na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod tym linkiem

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza