poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Jowisz w Pannie: 11 sierpnia 2015 - 9 września 201611 sierpnia Jowisz wyjdzie ze znaku Lwa, w którym przebywał przez ostatni rok i przeniesie swoją majestatyczną postać do znaku Panny :) Na poziomie symbolicznym możemy powiedzieć, że król niebios, który dotąd kąpał się w blasku swojej wspaniałości (Lew), zejdzie na ziemię i ruszy na obchód zwykłych gospodarstw. Nieco wytężając wyobraźnię możemy zobaczyć go jak przeistacza się w Demeter – panią plonów i troskliwie nadzoruje pracę na polach. Panna to właśnie znak patronujący zbiorom – nieprzypadkowo Słońce w tym okresie roku zawsze opromienia ten znak. Jowisz będzie więc również sprzyjał zbiorom w naszym życiu, ale pamiętajmy – praca nie wykona się sama! ;) Na poziomie społecznym Jowisz w Pannie może oznaczać odejście od emocjonalnych i wzniosłych haseł (Lew) i powrót do tego co przyziemne i codzienne, jak ekonomia, prawo pracy, szara codzienność, która wcale nie musi być taka szara, lecz nasycona złotem dojrzałych kłosów :)

Jowisz w Pannie 2015 i 2016


W osobistym rozwoju jest to okres kiedy dążymy do przekształcenia efektów dotychczasowego
rozwoju (osobistego, zawodowego, czy duchowego) w konkretne rezultaty i do tego by zacząć wykorzystywać nabyte umiejętności dla dobra swojego i innych. To również dobry rok na nabywanie nowych umiejętności, staże i praktyki zawodowe, wejście na poziom profesjonalny lub nawet mistrzowski w tym co robimy :) Teraz ważna jest użyteczność tego co potrafimy, a także nasza rola w społeczeństwie – co możemy dać innym i na ile jesteśmy doceniani za nasz wkład? Stąd też szczególnie ważnym tematem będzie wykonywana przez nas praca: czy sprawia nam satysfakcję? Czy czujemy się adekwatnie wynagradzanie za nasz wysiłek i umiejętności? Czy czujemy się docenieni i czy sami siebie doceniamy za to co robimy? Jowisz sprzyja teraz zmianie pracy, może przynosić interesujące nowe możliwości, a także pomysły na to jak zoptymalizować nasze działania zawodowe. Być może kluczowe jest znalezienie dobrego rytmu pracy i odpoczynku by praca znowu zaczęła nam przynosić satysfakcję? A może warto z czegoś zrezygnować co i tak przynosi niewielkie efekty, by móc więcej energii skierować na to co nam „płynie”? Jowisz jako planeta rozwoju przebywając w znaku Panny pokazuje nam, że sfera codziennie wykonywanej pracy może zostać teraz znacząco ulepszona i warto skorzystać z tym możliwości :) To samo dotyczy innych sfer związanych z Panną: zdrowia, oraz dbania o satysfakcjonujący rytm dnia.  Rozwijamy się teraz zwracając uwagę na małe detale naszego codziennego życia, na pozornie drobne nawyki, które albo przysparzają nam energii i oszczędzają czas, albo wręcz przeciwnie ;) Jak mogę cieszyć się każdym dniem, codziennymi czynnościami, moją pracą, cieszyć się z tego co zwyczajne, drobne, błahe? Jak mogę wykonywać każdą małą czynność z radością i miłością? To wszystko są mądrości, które teraz płyną od Jowisza i jeśli tylko wytężymy słuch to je usłyszymy :)

Jowisz w Pannie - astrologiczna prognoza na 2015 i 2016


Jowisz w Pannie będzie sprzyjał rozwojowi przedsiębiorczości, poprawie w sprawach prawa pracy i rozsądnym posunięciom w temacie bezrobocia w także reformom systemu zdrowia (jak zwykle z Jowiszem bywa to, że będzie sprzyjał nie oznacza, że rządzący te możliwości dobrze wykorzystają ;) ) Mogą pojawić się nowe, innowacyjne metody leczenia, wzrośnie entuzjazm do diety i zdrowego trybu życia. Wzrośnie również popularność rzemiosła, rękodzielnictwa, ogrodnictwa, ekologicznego budownictwa itp. Jednocześnie nie będzie to czas kiedy ludzie będą skorzy do tego by wydawać pieniądze pochopnie, na coś co nie przyniesie im namacalnych rezultatów. W cenie będzie precyzja, konkretność, analityczne myślenie i pragmatyzm.

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie tego okresu będzie wynotowanie sobie konkretnych, praktycznych celów na ten czas. Jak chcemy w naszym życiu zawodowym, a także w funkcjonowaniu codziennym wykorzystać sprzyjającą energię Jowisza? Warto też mieć na uwadze, że Jowisz w Pannie działa u każdego z nas inaczej, uaktywniając inne sfery życia. To gdzie w naszym życiu pojawią się teraz największe szanse na rozwój najlepiej pokazuje pozycja Jowisza w domu urodzeniowym naszego horoskopu. Szczegółową informację o tym w którym domu jest u Was Jowisz i co to oznacza znajdziecie w Osobistym Astrokalendarzu, który można zamawiać przez cały rok i na cały rok :)

Owocnych zbiorów Wam życzę! :)Teksty, które mogą być inspiracją na ten czas:


  •   Zwierzę mocy - Pszczoła
  • Wkrótce pojawi się tekst o motywacji, organizacji czasu i o astrologicznych możliwościach w tym zakresie :) Pozostań w kontakcie zapisując się do newslettera (poniżej)Chcesz dostawać informację o wszystkich astro-wydarzeniach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego newslettera!  Zapisy pod tym linkiem

kalendarz księżycowy, cotygodniowy horoskop księżycowy na maila   


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza