poniedziałek, 1 czerwca 2020

Pełnia w Strzelcu z zaćmieniem Księżyca - 5 czerwca 2020
Pełnie w Strzelcu zazwyczaj są optymistycznym i pobudzającym do działania czasem. W tym roku pełnia ta będzie nawet bardziej ognista niż za zwyczaj – aż sam Księżyc się nieco zaczerwieni w częściowym zaćmieniu Księżyca ;) Ognistość będzie wynikała nie tylko z zaćmienia, ale również z kwadratury Marsa do Słońca i Księżyca, która mocno podkręci nastroje bojowe, chęć do działania i do konfrontacji, choć jednocześnie Wenus w retrogradacji również będzie aktywna i będzie ukazywać nam to czego pragniemy w temacie relacji oraz to czego już nie chcemy więcej. Innymi słowy napięcia pełni mogą pomóc nam lepiej zrozumieć lekcje retrogradacji Wenus, dokonać tych przewartościowań, które przez ostatnie miesiące nam się wyłaniały, odciąć od przeszłości, ale też śmielej ruszyć ku temu czego nasze serce naprawdę pragnie - a zaćmienie Księżyca na południowym Węźle Księżycowym związanym z naszą karmiczną przeszłością bardzo nas w tym wspiera :) Jednocześnie pomimo tego, że ten czas może przynieść przełomowe wydarzenia w sprawach uczuciowych i relacyjnych, a także artystycznych, to retrogradująca Wenus nie jest najlepszym czasem na ostateczne decyzje i poważne zobowiązania. Wszystko co się teraz dzieje jest bardzo ważne, przede wszystkim jednak jako element naszej drogi do samych siebie, do odkrywania czego naprawdę pragniemy, co nas pociąga, jak możemy pełniej kochać samych siebie i jak otwierać się na doświadczanie pełniej miłości w relacjach z innymi. Znak Strzelca często prowokuje nas do wychodzenia poza znane, do podejmowania ryzyka, eksperymentowania, odrobiny szaleństwa. Ważniejsze jednak jest ryzyko w świecie wewnętrznym – odwaga by być uczciwym wobec samego siebie, by stanąć w swojej prawdzie, by wyjść z ograniczających przekonań i tego co „było i będzie zawsze”, bo „świat już taki jest” ;) To czas kiedy uwalniamy się ze zbyt ciasnych kategorii, ról, pomysłów na siebie, na relacje, na życiu. To czas gdy bierzemy głębszy oddech by żyć pełniej, nawet jeśli najpierw sami musimy sobie dać na to zgodę. W tym wszystkim co się teraz na świecie dzieje danie samym sobie zgody na to by oddychać pełną piersią, tak by otworzyć wszystkie zaciski i by powietrze docierało aż do podbrzusza i odżywiało nasz wewnętrzny ogień, może być czymś bardzo ważnym dla nas wszystkich. Czy masz na to gotowość?

Pełnia w Strzelcu tradycyjnie to czas optymizmu, odważnych marzeń, ruchu i wychodzenia poza utarte ścieżki. Potrzebujemy nowych doświadczeń, więcej przestrzeni, wolności i lekkości. Sprawdź w jakiej dziedzinie życia potrzebujesz świeżego powietrza i pomyśl o tym jak możesz je wpuścić. Brak przestrzeni może skłaniać nas - jak to podczas pełni - do działań impulsywnych, a kwadratura Marsa może dodać naszym działaniom sporo waleczności ;) Możliwe są również wglądy natury filozoficznej, religijnej, czy duchowej, więc jeśli w tym czasie przyciągnie Cię jakaś książka, artykuł, nauczyciel czy warsztat to warto za tym pójść i zobaczyć jakie prawdy się dla nas odsłonią :) Strzelec to znak poszukiwania naszej własnej prawdy, czasem z pomocą nauczycieli i mistrzów, czasem całkiem niezależnie od nich. Zawsze w tych poszukiwaniach podstawą jest absolutna szczerość z samym sobą i ze światem i bycie prawdziwym. W tym kontekście polecam na ten czas mój krótki tekst na ten temat.

Czas pełni to czas wypowiadania marzeń i celebracji tego co jest tu i teraz. Strzelec uczy nas odnajdowania nowego i „egzotycznego” wokół nas, zachęca nas do podróży mentalnych, do rozważań filozoficznych, do spotkań z cudzoziemcami i osobami reprezentującymi odmienny punkt widzenia. Pełnia w Strzelcu daje więc możliwość znalezienia inspiracji i świeżych pomysłów. Mogą się teraz pojawić idee znacząco poszerzające nasze horyzonty i nadające głębszy sens naszej egzystencji. Dobrym pomysłem jest wybranie się na spacer, z zakazem myślenia o bieżących sprawach i codziennych znojach :) Możesz pomedytować nad konkretną ważną dla Ciebie sprawą, w której potrzebujesz świeżego spojrzenia. Stymulujące może być patrzenie się w rozległą przestrzeń (np. morze, pola, widok z wysokiego piętra) lub chociaż na obraz przedstawiający taki szeroki horyzont. Możesz również np. wpaść do księgarni i zobaczyć jaka książka Cię przyciągnie ;)

Pięknej i ekscytującej pełni Wam życzę i niech nowe przestrzenie otworzą się w nas! :)

7 komentarzy:

 1. Dziękuję pięknie za ten post ♥️♥️♥️

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam. Zawsze z uwagą czytam i ileż prawdy w tym odnajduję😊Przy okazji powoli uczę się rozumieć te wszystkie rozkłady, tak to nazwę, działanie energii w danym znaku. Dziękuję za pracę i poświęcony czas w naszym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję i także życzę pięknej Pełni 🌝

  OdpowiedzUsuń
 4. W punkt. Dużo się dzieje w relacjach i faktycznie nastrój bojowy. 4 rana, a mój karabin gotowy do strzału. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń