poniedziałek, 4 maja 2020

Pełnia w Skorpionie: 7 maja 2020Pełnia w Skorpionie to coroczny rytuał odkrywania tego co w nas ukryte, spotkania z „mroczną” stroną naszej natury i uzdrawiania na głębokim poziomie tego co jesteśmy gotowi przyjąć. W tym roku być może napięć, frustracji i wypływających z nich nadużyć nagromadziło się więcej – i dobrze dać temu uwagę. Wydarzenia globalne mogą powodować, że teraz szczególnie łatwo nam projektować nasz Cień na innych – na rządzących, bogatych, despotów czy katów – co odciąga nas od zobaczenia naszych własnych tendencji do nadużywania siebie i innych (o tym dużo mówiliśmy w live'ach tutaj na stronie Emocni), manipulowania, kontrolowania, stosowania przymusu czy przemocy. Możemy więc przejść ten czas w nakręcaniu się na innych, albo w głębokim spotkaniu ze sobą. Tylko jedna z tych opcji nas wzbogaci i pozwoli na pełniejsze odkrycie naszej mocy :)

Pełnia w Skorpionie to czas spotkania z naszymi ukrytymi pragnieniami, pożądaniami, z potrzebą kontroli rzeczywistości, tak by dawała nam to co chcemy i by inni spełniali nasze oczekiwania. To czas odkrywania tych pragnień w sobie, przyjmowania ich ze zrozumieniem jako część nas. Jednocześnie ta pełnia to dobry moment na to by całą pokusę manipulowania rzeczywistością i przywiązanie do naszych chceń złożyć w ofierze, oddając Ciemności. Skorpion to znak śmierci i odrodzenia, kiedy część nas umiera, po to by odrodziło się w nas coś większego, by odrzucając to co kurczowo trzymamy zrobić miejsce na przyjęcie tego co dla nas ma Wszechświat. I by odkryć, że nie jesteśmy zależni od tego czy otrzymujemy od innych to czego pragniemy, bo puszczając oczekiwania i spotykając się twarzą w twarz z lękiem i bólem odkrywamy w sobie moc większą, niż cokolwiek co chcemy dostać z zewnątrz.

Pełnia w Skorpionie to więc jest intensywny czas, w którym wielkie obietnice łączą się z wyzwaniem spotkania z własnym Cieniem. Możemy doświadczać teraz silnych emocji, lęków, gniewu, zazdrości… ale też pogłębionej świadomości siebie, wewnętrznej mocy, rozkoszy i ekstazy aż na granicy bólu. Możemy znaleźć głęboko ukryty skarb, ale w tym celu trzeba zanurzyć się to co w nas najmroczniejsze i w to czego boimy się najbardziej. To czas nagradzający tych, którzy odważnie konfrontują się z własnym Cieniem i trudny dla tych, którzy wolą widzieć zło na zewnątrz siebie. Kat i ofiara mieszkają w nas, nadużywamy sami siebie i pozwalamy innym się nadużywać; dążymy do podporządkowania innych i do stłumienia inności w sobie… Toczy się wewnętrzna gra, którą jedni z uwagi na horoskop indywidualny odczują silniej, podczas gdy inni marginalnie. W czasie tej pełni warto być jednak wyczulonym na targające nami emocje i na kompulsywnie pojawiające się zachowania, bo mogą nam one odsłonić taki kawałek samych siebie, którego byśmy się nie spodziewali. Jest więc to czas sprzyjający własnej pracy terapeutycznej, pracy z Cieniem i uwalnianiu trudnych emocji.

Pełnia ta, może zachęcać do przeprowadzania mocnych rytuałów, przyciągania miłości, pieniędzy a także mocy i władzy. Rytuały te mogą być wyjątkowo skuteczne, ale jednocześnie pozostaje kwestia tego, że nie ma nic za darmo. Skorpion to znak długów, łączy się z pokusą by brać od świata więcej niż mu dajemy lub by dostać coś co nie należy do nas. Jednocześnie czas tej pełni może nam przypomnieć o różnych tego typu długach z przeszłości, o sytuacjach, kiedy chcieliśmy sprawić by ktoś zrobił coś po naszej myśli, kiedy dawaliśmy by coś dostać lub kogoś do siebie przywiązać, gdy działaliśmy z jakąś ukrytą i niezbyt czystą intencją. Dzięki jasnemu światłu pełni łatwiej możemy te sytuacje zobaczyć i rozpocząć proces uwalniania się od ich zgubnego wpływu na nasze życie.

Dlatego wypowiadając intencje w czasie pełni warto oprzeć się pokusie brania od świata tego, co tak naprawdę nie jest nam niezbędne i czerpania mocy z zewnątrz zamiast szukania jej wewnątrz. Jeżeli pragniesz poszukać swojego wewnętrznego źródła zasilania, mocy sprawczej czy chcesz obudzić swoją kundalini– to idealny czas na takie poszukiwania. To dobry czas na pracę z energią seksualną, oraz na odkrywanie tego wszystkiego co ją nam blokuje, jak poczucie winy i wstydu, traumy i nadużycia, wszystkie te sytuacje, w których nasza seksualność nie została uszanowana i objęta miłością. Teraz jest mocny czas by do tego wrócić i by samemu lub ze wsparciem wrócić do tych doświadczeń i samemu dać sobie w tym miłość, akceptację i zrozumienie, oraz zgodę na wszystkie emocje, które się w nas w związku z tym pojawiły. Kontakt z ciałem i z seksualnością jest punktem wyjścia do poszukiwań wewnętrznej mocy i w tym czasie również praktyki pomagające nam się skontaktować z naszą energią seksualną mogą być szczególnie owocne (inspiracją może być ta medytacja, jedna z moich ulubionych :)). To także idealny czas na seks z partnerem lub z samym sobą. Rośnie nasze libido i potrzeby intensywnych doświadczeń głębokiego spotkania z parterem i ze swoją seksualnością. To również dobry sposób na rozładowanie napięć związanych z pełnią, ale tutaj warto wnieść świadomość w to co się dzieje i nie uciekać od tego co nieprzyjemne dla powierzchownej ulgi, bo w ten sposób łatwo możemy rozproszyć energię, którą daje nam ten czas i doświadczyć seksu jako czegoś osłabiającego czy nawet nadużywającego. Uważne eksplorowanie tej sfery może poprowadzić nas do ważnych odkryć pokazujących w jaki sposób radzimy sobie z energią seksualną i jak to się przekłada na nasze życie.

Czas ten służy rytuałom i zaklęciom przyciągającym do nas to czego pragniemy dla naszego najwyższego dobra i dla dobra wszystkich istot. Szczególnie mocne będą teraz rytuały związane z celebrowaniem i zapraszaniem do życia obfitości, a także przyjemności, namiętności, intymnych relacji i ekstazy. Można też popracować z tematem długów, zarówno finansowych jak i innych zobowiązań międzyludzkich i karmicznych, oraz starych nieuzdrowionych historii, zwłaszcza powiązanych z wątkiem nadużycia mocy i traum seksualnych. Pełnia w Skorpionie sprzyja uzdrawianiu tych sfer i uwalnianiu blokad w ciele, oraz wszystkim uzdrowicielskim praktykom.

Dobrego czasu odrodzenia w Ciemności Wam życzę! :)Powiązane teksty:

 • Medytacja receptywności Essential Being - dobra w pracy z energią seksualną i z otwieraniem się na ekstatyczność - tutaj
 • Kopciuszek jako przewodniczka przez Ciemność, żałobę i depresje - tutaj
 • Mój wiersz o przechodzeniu przez czas Ciemności - tutaj
 • I drugi o obejmowaniu Cienia - tutaj

12 komentarzy:

 1. Dziękuję.Szukam tej "inspiracji na dole tekstu" ... poproszę o wskazówkę gdzie szukać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję , i ja też szukam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też szukam i nie nie wiedzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm, ja też nie znalazłam :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobry i trafny tekst. Aż miło się czyta�� pozdrawiam i owocnej pełni dla wszystkich ��

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dziękuję za jak zwykle wspanialy opis. Czy można prosić o link do tekstu związanego z rytuałem zapraszania obfitości? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny tekst. Jaki rytuał mogę wypowiedzieć by przyciągnąć tego ktorego pragnę?

  OdpowiedzUsuń