poniedziałek, 2 marca 2020

Pełnia w Panna - 9 marca 2020


Nadchodząca pełnia to czas kiedy wizje, które pojawiły się w czasie nowiu w Rybach nabierają konkretnego, namacalnego kształtu – oczywiście nie same a z naszą pomocą ;) Czas wizji i porywów ducha trwa w najlepsze podczas gdy Słońce przemierza znak Ryb, pełnia jednak może przynieść dyskomfort związany z potrzebą uziemienia tych pragnień i potrzebą konkretnych efektów. Ci z nas, którzy są podatni na samokrytykę i zwątpienie mogą w tym czasie poddawać swoje wizje bezwzględnej krytyce, inni mogą oświadczyć czegoś podobnego ze strony innych. Jednocześnie wizje mogą być szczególnie silne, a to za sprawą połączenia Słońca z Neptunem – władcą Ryb. Z jednej strony możemy więc czuć dużą tendencję do mniej lub bardziej kreatywnego odlotu, z drugiej parcie na konkret i szczegóły. Napięcie to służy temu byśmy poszukali rozwiązań, które pozwolą nam zintegrować ducha i materię w nas i w naszych działaniach. To co będzie szczególne w tej pełni, to poza niemal ścisłej koniunkcji Słońca z Neptunem, ostatnie godziny retrogradacji Merkurego (! :) ). Okresy kiedy planeta z naszej perspektywy staje w miejscu na niebie, kiedy wchodzi lub wychodzi z retrogradacji, to czas szczególnie mocny – mający charakter punktu zwrotnego. W czasie pełni może to być o tyle nieprzyjemne, że na jej energii może chcielibyśmy ruszyć z praktycznymi działaniami z kopyta, a tu jeszcze chwilę coś się dopełnia na głębszych poziomach zanim energia pogalopuje do przodu ;) Ten czas to jak powolne przesuwanie się zwrotnicy, być może ze zgrzytem, na pewno bez pośpiechu… konieczne do tego by ruszyć, ale już w nowym kierunku. Nowy kierunek właśnie w czasie tej pełni ostatecznie się klaruje, choć wspomniany wyżej Neptun jeszcze dokłada się do niejasności, senności i pewnego „zatrzymania” w tym czasie. Zatrzymaj się w pędzie, poczuj jaka zaszła zmiana, pozwól by proces ostatnich trzech tygodni domknął się w Tobie, zanim – już następnego dnia we wtorek ruszysz w nowym wyśnionym w ostatnim czasie kierunku!


Przechodząc do znaczenia samej pełni w Pannie: to czas kiedy łączymy dwie rzeczywistości. Słońce w Rybach reprezentujące tutaj świat marzeń, snów i duchowych praktyk ustawia się naprzeciwko Księżyca w Pannie ukazującego praktyczny i namacalny aspekt tego co nas otacza. Ryby wzywają nas do podążania za naszym powołaniem, przypominają nasze odwieczne marzenia i dają wiarę w nasz duchowy potencjał do życia w zgodzie z sercem. Księżyc skłania nas do rozsądnej analizy i ubrania tych wizji w konkrety. Ci z nas, którzy dają pierwszeństwo jednemu z tych aspektów i są skłóceni z drugim mogą doświadczyć wzmożonego wewnętrznego napięcia. Świat może się zdawać kwestionować nasz wybór, ukazując złudność tam gdzie chcemy królestwa rozumu lub sprowadzając nas brutalnie na ziemię, gdy zapominamy o prawach materii. To co jest rozwiązaniem to uznanie obu tych biegunów za równie wartościowe i zaakceptowanie tego, że potrzeby duchowe mogą w nas współistnieć z potrzebą konkretu i zdrowego rozsądku. Przyjmijmy rybią inspirację i otwórzmy się na realizację marzeń. Panna będzie tu dla nas wspaniałym przewodnikiem. Czas tej pełni najlepiej więc wykorzystać kontaktując się z naszymi pragnieniami, nawet tymi szalonymi, a następnie na poszukanie praktycznych sposobów ich realizacji. Dobrze skupić się na małych i realnych krokach – co mogę robić by przybliżyć się do celu? To czas kiedy możemy wprowadzić w życie nowe pozytywne nawyki, które będą naszą drogą do celu. Warto również zrobić pewną selekcję celów na najbliższy czas, tak by uwzględnić nasze ograniczenia czasowe, nasze zdrowie i potrzeby ciała. Pamiętaj, że działanie ma być nie tylko efektywne, ale też ma sprawiać przyjemność, a w tym celu warto zaplanować sobie czas na odpoczynek, na regenerację sił i uwzględnić własną skłonność do nudzenia się jednym tematem i potrzebę urozmaicenia. Ten czas sprzyja również dbaniu o zdrowie i podejmowaniu decyzji o zmianie stylu życia na zdrowszy.

Podsumowując czas tej pełni to idealny moment na tworzenie strategii i harmonogramów naszej drogi do marzeń! Jeszcze ważniejsze jest by wykonać jakikolwiek pierwszy krok i wdrożyć codzienną dyscyplinę. Tu wskazówką może być dla nas myśl Tony’ego Robbinsa: „Prawdziwa decyzja jest mierzona poprzez fakt podjęcia nowego działania. Jeśli nie ma działania – tak naprawdę nie podjąłeś decyzji”.

Sprawa więc jest prosta i wyłuszczę ją po panniastemu w punktach ;) 

1) wsłuchaj się w swoje serce i znajdź to czego najbardziej pragniesz; 
2) zrób plan jak to osiągnąć; 
3) zacznij działać, kroczek po kroczku; 
4) jeśli nie wychodzi, wróć do punktu 2 i zobacz czy plan był realistyczny i nie oczekujesz od siebie zbyt dużo na raz; 
5) jeśli nie – wróć do punktu 1 :) 

Dodam jeszcze punkt zero: najpierw odpocznij, wyśpij się, zregeneruj ciało i umysł, bo bez tego mała szansa, że będziesz mieć energię by robić najbardziej upragnione rzeczy ;) ! To jest jak wzięcie wdechu, konieczne przed wypowiedzeniem zdania, czy zaśpiewaniem frazy - a nie tylko po ;)

W tym roku ten punkt zero może być szczególnie ważny, nie bądźmy dla siebie nadmiernie wymagający (patrz pierwszy akapit) i może się okazać, że wzięcie "oddechu" w ostatnich chwilach retrogradacji zaprocentuje już w pierwszych chwilach po i że plan działania nam się wyklaruje dopiero we wtorek czy środę to też super :) Za to będziemy wtedy mieli dodatkowy power związany z wyjściem Merkurego z retro, który często daje poczucie wiatru w żaglach :)

Czas pełni zawsze jest czasem wypowiadania marzeń, w czasie pełni w Pannie dobrze je wyrazić najkonkretniej jak to możliwe. Czas sprzyja tym co nie boją się marzyć i są gotowi realizować to co wymarzyli! :) Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie dopełnienia pełni, czyli o 18:47 w poniedziałek. Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Chcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy na tej stronie

7 komentarzy:

 1. Wskazówka p. Robbinsa od tygodnia leży u mnie na stole......
  A ja dzisiaj czuję, że ...... czas na pauzę.
  I odpuszczam sobie. Na chwilę. Bo zamierzeń mam kilka.
  Muszę je sobie dobrze rozplanować w czasie. Popróbowałam tego i tamtego, trochę się rozkręciłam. Wiem, że dam radę.
  No i ...... po pauzie ruszam do przodu. Krok po kroku. Systematycznie, wytrwale, stanowczo!
  Opis doskonale się zgadza z tym co czuję.
  Dziękuję! :) Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje za "wspólną podróż" od ponad pół roku. Dziękuje za wszelkie informacje i za wszystkie artykuły, które już przeczytałem i te kilka, które jeszcze mam do przeczytania w zakładkach na jutro - jako ostatnie. Kończę "wspólną" podróż i śmigam dalej, jestem wdzięczny za wszystko co od siebie na tej stronie dajesz, a co mi pomaga :). Życzę wszystkiego dobrego, pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za przekazaną wiedzę, jest cenna

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem nowa ale czuję że zostanę na dłużej. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli nie postradałam zmysłów? To wszystko działo się naprawdę to wszystko naprawdę się zdarzyło (09.03.20 godz 21:25). Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. 09.03.20 jest w czwartek.. O co chodzi, ten tekst jest stary czy nowy
  🤔🤔🤔💃

  OdpowiedzUsuń