poniedziałek, 23 marca 2020

Nów w Baranie - 24 marca 2020Nów w Baranie jest czasem wyróżnionym, szczególnym świętem kiedy żegnamy cykl roczny, który rozpoczął się rok temu i otwieramy się na nowy. Dla jednych Nowy Rok Astrologiczny zaczyna się wraz z Równonocą, dla innych wraz z tym właśnie nowiem, który definitywnie zamyka poprzedni cykl i uruchamia nowe twórcze energie. Znak Barana, w którym spotykają się Słońce i Księżyc działa jak iskra zapalająca nowe ognisko i uwalnia impuls do inicjowania nowych działań. Jednocześnie w tym roku ta iskra pada na szczególny grunt ;) Astrologicznie nów ma miejsce w połączeniu (koniunkcji) z Chironem i Lilith. To połączenie jak już pisałam parokrotnie ma szczególne znaczenie w procesie wydobywania, ujawniania i uzdrawiania kobiecych zranień, oraz tego co zostało w nas odrzucone, wyklęte, stłumione i tego czego jako społeczeństwo przez wieki symbolicznie „nie zapraszaliśmy do stołu” (jak np. śmierć, zaraza…). Proces ten trwa już od połowy lutego, a ten nów będzie prawdopodobnie jego zwieńczeniem, czasem pełniejszego uświadomienia sobie (Słońce) i poczucia, przeżycia (Księżyc) tego co odsłoniły nam ostatnie tygodnie. W kontekście koronawirusa też będę o tym pisać, choć w tym procesie najważniejszą rolę odegrał aspekt Saturna i Plutona zdecydowanie pierwszej wagi, którego działanie będzie nam z różnym natężeniem towarzyszyć przez cały rok (więcej możesz przeczytać w tym tekście).

Mocne układy planetarne podkręcają więc znaczenie tego nowiu, zwłaszcza to co się będzie działo tuż przed za sprawą Marsa może dodać sprawom sporo wybuchowości ;) Z drugiej strony kwarantanna i związane z nią okoliczności sprawiają, że szczególnego znaczenia nabiera poszukiwanie ognia życia w sobie i dbanie o niego by nie rozproszyć go od razu na przypadkowe działania (czemu często znak Barana sprzyja ;) ) a zasilić nim siebie, ciało, mądrze wybrane działania. To czas na łączenie się z naszą wolą życia, z mocą pokonywania przeciwności, z odwagą.

Nadchodzący nów jest więc czasem pielęgnacji wewnętrznego ognia. Powrotu do tego co nas zasila, do tego co sprawia, że czujemy się żywi. W obecnej sytuacji jego przekaz jest jeszcze mocniejszy: jeśli pojawiają się pragnienia by być gdzie indziej i robić co innego, szukać życia w działaniach w świecie zewnętrznym, nów w Baranie przypomną nam, że źródło życiowego ognia jest w nas. Wsłuchując się w te nasze wewnętrzne bulgotania, pragnienia, chcenia, impulsy, kontaktujemy się z energią ognia w nas i zamiast wszystko od razu realizować możemy sprawdzić jak to jest czuć ten ogień w ciele, zasilać się tą energią, ukierunkowywać na intencje, czy po prostu czuć przyjemność z tego co się dzieje w naszym ciele. Możemy też podążać za ruchem, sprawdzić jak nasze ciało chce się poruszać i dać mu na to przestrzeń – to bardzo dobra praktyka na ten czas. Karmiąc i dbając o wewnętrzny ogień a jednocześnie nie dając mu się ponieść, ucząc się mądrze nim kierować, odkrywamy siłę i radość życia, której mogliśmy się w sobie nie spodziewać.

Jak każdy nów, również i ten może być męczący na planie fizycznym, co skłaniać nas będzie do wycofania się z interakcji i skupienia na sobie. Możemy być teraz drażliwi i działać impulsywnie. Wszystko to pokazuje, że teraz jest czas by zająć się przede wszystkim sobą, bo wszelka konieczność dostosowywania się do oczekiwań innych będzie nas irytować. Kontaktujemy się teraz ze źródłem mocy w nas samych, w naszym ciele, tym miejscem skąd pochodzi zapał do działania. Skupianie się na innych sprawia, że zamykamy się na te odczucia i na płynące z nich informacje, a jednocześnie może wywoływać w nas gniew. Pamiętajmy jednak, że dotyczy to wszystkich tak samo, więc dbając o swoje potrzeby warto pamiętać, by nie narzucać nic innym. To czas kiedy każdy może się skontaktować ze swoimi najsilniejszymi pragnieniami, tymi co rozpalają w nas ogień pasji i sprawiają, że chce się żyć i działać! Jeżeli masz poczucie, że brakuje Ci motywacji, inspiracji, czy nawet chęci do życia, właśnie teraz warto ich poszukać.

Jeśli natomiast czujesz w sobie nadmiar energii, to dobrą praktyką będzie taniec, sport, czy chociażby bezpieczne zapasy z towarzyszami kwarantanny ;) Jeśli szukasz czegoś ciekawego nie tylko na sam czas nowiu – tutaj znajdziesz link do listy inicjatyw online na cały tydzień <3Pięknego czasu celebracji życia, kontaktu ze sobą i z tym co nas ożywia! :)
Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie dopełnienia pełni, czyli o 10:28 we wtorek. Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Chcesz dostawać świeże newsy o tym co na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera! Zapisy na pod tym linkiem.

A dla spragnionych pełniejszych cotygodniowych informacji wraz z prognozą na każdy dzień możliwość subskrypcji newslettera Premium tutaj

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza