poniedziałek, 9 grudnia 2019

Pełnia w Bliźniętach: 12 grudnia 2019

Nadchodząca pełnia jest ciekawym czasem połączenia lekkości i radosnego entuzjazmu Bliźniąt z bardziej „przyciężkimi” energiami związanymi z trwającą równocześnie koniunkcją Wenus, Saturna i Plutona w Koziorożcu (środa-piątek). To drugie może oznaczać ważny, a nawet zwrotny czas dla naszych relacji, potrzebę doprecyzowania zasad, wydobycia na wierzch ukrytych motywów, uporządkowania tego obszaru lub przejścia na wyższy poziom pełnego zaangażowania. Ważnym wątkiem będzie temat odpowiedzialności w relacjach, oraz trudnych uczuć, które ukrywamy przed sobą nawzajem. Ten aspekt w przypadku jednych może zdominować doświadczanie tej pełni, w przypadku innych natomiast będzie tylko mało znaczącym tłem, a głównymi aktorami będą jak co pełnię Słońce i Księżyc, patrzące na siebie z przeciwstawnych stron Ziemi i z dwóch również przeciwstawnych znaków zodiaku: Strzelca i Bliźniąt. Niżej skupię się tradycyjnie na opisie samej pełni, tymczasem jeszcze dodam co łączy te pozornie sprzeczne elementy, a więc co może się okazać najistotniejszym tematem tego czasu: klarowna komunikacja! Jeśli poczujesz ciężar i wyzwania w obszarze relacji, to jest bardzo ważny moment na to by ubrać słowa nasze uczucia, potrzeby, pragnienia, wypowiedzieć to co już długo czekało na wypowiedzenie, jasno postawić granice lub zadeklarować nasze zaangażowanie i podjąć decyzje.

*

Pełnia Księżyca jest czasem wypowiadania życzeń, odprawiania rytuałów, wyrażania wdzięczności i celebrowania. Bliźnięta to znak najsilniej powiązany z myślami, słowami i komunikowaniem się. Stąd pełnia w Bliźniętach to czas kiedy słowa mają szczególnie wielką moc! Warto poszukać teraz tych intencji, które są dla nas najważniejsze, popracować nad wizją konkretnych celów i mniej konkretnych marzeń, które teraz możemy ponazywać. Bliźnięta to moc opowieści dlatego pięknym rytuałem na ten czas będzie opowiedzenie samemu sobie swojego wymarzonego życia, za rok, za pięć, dziesięć lat…. Możesz puścić wodze fantazji i nie krępować się tym co uważasz za realne. Ale pamiętaj! Słowa mają moc, więc nie wypowiadaj życzeń pochopnie! ;)

Aktywowany znak Bliźniąt uruchamia nasz intelekt, natomiast opozycyjny znak Strzelca (gdzie znajduje się Słońce) nadaje mu cel. Kluczowym tematem tej pełni jest więc poszukiwanie i wyrażanie ważnych celów życiowych, nowych kierunków rozwoju i poszukiwanie głębszego sensu naszego istnienia. To dobry moment na to by spojrzeć szerzej, wyjść poza ograniczające przekonania i uwierzyć, że możemy urzeczywistnić nasz idee. To dobry czas na zapytanie siebie: czego tak naprawdę pragnę, co chcę osiągnąć i jak żyć? A także na poproszenie o wskazówki, jak to osiągnąć (np. w medytacji czy w pracy z kartami). Wykorzystaj moc tej pełni by wyrazić kierunek, w jakim chcesz się rozwijać w nadchodzącym roku i poproś o prowadzenie. Mogą również pojawiać się wglądy dotyczące naszego otoczenia, tego co w nim nam służy a co nie, jakie towarzystwo ciągnie nas do góry i inspiruje, a jakie męczy i obciąża.

Z drugiej strony ważnym aspektem tej pełni jest otwarcie na drugiego człowieka, akceptacja dla inności, docenienie naszej różnorodności. Często jest tak, że im bardziej się od siebie różnimy, tym więcej możemy się od siebie nauczyć, a najbardziej nas męczy towarzystwo tych osób, które przypominają nam nas samych z całkiem niedawnego okresu ;) Czas tej pełni pomoże nam zobaczyć kim jestem teraz i jakich ludzi spontanicznie do siebie przyciągamy, a także gdzie dalej nas ciągnie w życiu. Bliźnięta to znak inspirującego spotkania z innymi ludźmi i żywej wymiany myśli. Dlatego dobrze jest świętować czas pełni w większym gronie, wymieniać się myślami, wspólnie wypowiadać intencje i bawić się! :) Do tego opisana wyżej koniunkcja Wenus z Saturnem i Plutonem doda sporo głębi naszym spotkaniom, sprawi, że mogą one wydobyć jakieś nieuzdrowione kawałki nas lub zobaczyć coś na co już dłużej nie mamy zgody. Niezależnie od tego czy tryumfować będzie radosna lekkość, czy odsłaniająca Cień głębia, spotkania z ludźmi będą w tym czasie bardzo istotne.

*

Już sześć lat temu podczas pełni w Bliźniętach nieco spontanicznie zaprosiłam ludzi do uczestnictwa w medytacji dokładnie w godzinie do-pełnienia pełni. W ten sposób powstały Medytacje Księżycowe łączące ludzi z całej Polski i ze świata we wspólnej medytacji w niezwykle mocnym czasie pełni i nowi. To co się zadziało przerosło moje najśmielsze oczekiwania… choć tak szczerze mówiąc to nie miałam żadnych oczekiwań, więc to pewnie dlatego ;) Spotykamy się wirtualnie i medytacyjnie dwa razy w miesiącu, o najdziwniejszych godzinach. Dzielimy się doświadczeniami i wizjami z medytacji, wspieramy. Jestem niezwykle wdzięczna za to co się zadziało i jak pięknie ta inicjatywa rozkwitła! Dziękuję Wam Kochani ogromnie za Waszą obecność, zaangażowanie, miłe słowa, otwartość na dzielenie się i za wspaniałą energię! Wszystkich zapraszam do udziału w rocznicowej medytacji w czasie nadchodzącej pełni, czyli o 6:12 w czwartek rano! Jeśli chcesz dołączyć znajdziesz nas tutaj 

Powiązane teksty:
 • O męczących myślach - klik
 • O tym dlaczego trudno nam się czasem porozumieć - klik
 • O tym czym jest szacunek w relacjach i dlaczego jest to trudne - klik
 • O "wampirach energetycznych" i o tym dlaczego padamy ich ofiarą - klik


Już można zamawiać Osobiste Astrokalendarze na 2020! :)

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o tym czym jest Astrokalendarz i jak go zamówić znajdziesz tutaj.

Chcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy na tej stronie

2 komentarze:

 1. Tak sobie wlasnie pomyslalam, ze byloby swietnie gdybys przygotowala swoje karty ksiezycowe, to bym je bardzo chetnie nabyla :)) <3

  OdpowiedzUsuń
 2. To otwarte zaproszenie dla was wszystkich, aby stać się częścią największej organizacji na świecie i osiągnąć szczyt kariery. Gdy rozpoczyna się tegoroczny program rekrutacyjny, a nasza coroczna impreza żniwna jest już blisko. Wielki mistrz dał nam mandat, aby zawsze docierać do ludzi takich jak ty, więc skorzystaj z okazji i dołącz do wielkiej organizacji Illuminati, dołącz do naszej globalnej jednostki. Doprowadzić ubogich, potrzebujących i utalentowanych do sławy i bogactwa. Zdobądź pieniądze, sławę, potęgę, bezpieczeństwo, zdobądź uznanie w swoim biznesie, karierze politycznej, awansuj na najwyższe pozycje we wszystkim, co robisz, bądź chroniony duchowo i fizycznie! Wszystko to osiągniesz w blasku oczu
  Iluminaci nie mają żadnego związku z satanizmem, lucyferyzmem ani żadną religią. Podczas gdy nasi poszczególni członkowie mogą podążać za dowolnym wybranym przez siebie bóstwem, działamy wyłącznie dla dobra i ochrony gatunku ludzkiego.
  Czy akceptujesz przynależność do nowego porządku światowego Illuminati?
  Call & WhatsApp +19735567426
  📩 illuminatipriest60@gmail.com

  OdpowiedzUsuń