niedziela, 10 listopada 2019

Pełnia w Byku - 12 listopada 2019Pełnia w Byku zbiegnie się z momentem kulminacyjnym retrogradacji Merkurego, czyli z jego przejściem przez Słońce dzień wcześniej. W związku z tym będzie to czas poszerzania perspektywy, rewizji dotychczasowych wyobrażeń o sobie, oraz integrowania dotychczasowych wglądów. Słońce i Merkury w Skorpionie, którego rolą jest odkrywanie tego co ukryte, odrzucane i wymagające uzdrowienia zyskają przeciwwagę w postaci Księżyca w Byku, który wzmacnia naszą potrzebę bezpieczeństwa, stałości, oparcia w wyznawanych wartościach i jak co pełnię uaktywnione w ten sposób jakości wejdą w silniejszą polaryzację, pokazując nam co w tych tematach mamy do zrobienia, zobaczenia i objęcia :)

Pełnia Księżyca w znaku Byka to idealny czas na wszystko to co łączy się z przyjemnością, cielesnością i seksualnością. Byk i Skorpion (w którym przebywa Słońce) to znaki, które uczą nas w pełni odczuwać przyjemności cielesne i odkrywać transformującą energię seksualną, która jest źródłem nie tylko przyjemności, ale też mocy. Pułapką tych dwóch znaków jest branie tego wszystkiego dla siebie, przyciąganie za pomocą energii i działań więcej niż naprawdę potrzebujemy, co w efekcie powoduje rosnące poczucie zagrożenia przed światem, który wydaje się, że chce nam zabrać do co zgromadziliśmy. Istotą obfitości jest zaufanie, że Wszechświat o nas zadba, że wszystkiego nam wystarczy i że możemy się rozluźnić w przyjmowaniu tego co dostajemy, zamiast próbować kontrolować to co i kiedy dostajemy ;) Miarą tego zaufania jest łatwość z jaką przychodzi nam dzielenie się z innymi, to na ile pragniemy dawać bez gwarancji otrzymania czegokolwiek w zamian. Aktywny znak Skorpiona, a zwłaszcza retrogradujący Merkury pomoże nam odsłonić te wszystkie sytuacje, w których staramy się kontrolować to co dostajemy, to co robią dla nas inni, a nawet manipulować tym lub też sabotować to w wyniku naszych lęków i przekonania o braku (więcej o tych tematach piszę tutaj).Tematem może być również to gdzie są granice pomiędzy „moje” a „nasze”, jaki mamy stosunek do długów, zależności finansowych, wspólnot majątkowych i jaki to ma wpływ na nasze życie. Długi - w bardzo szerokim rozumieniu - są cieniem obfitości, zablokowanym przepływem energii. To dotyczy również tego co nazywamy długami karmicznymi, tematami rodzinnymi, czy pokoleniowymi. Jeśli czujesz, że jest coś na rzeczy u Ciebie w tych tematach, to nadchodzący czas jest dobrym momentem na wyrównywanie tego co długo czekało na wyrównanie, odblokowywanie poprzez uznanie tego co długo było negowane, uszanowanie tego co otrzymaliśmy kiedyś bez wyrównania i puszczenie tych, którzy coś nam są „winni” po to by samemu się uwolnić - w ten sposób otworzenie przepływu energii obfitości tam gdzie ona utknęła na najgłębszych poziomach. To również jest dobry czas na pracę z tematem obfitości na mniej „głębinowych” poziomach, zaczynając od podstaw. Więcej o tym jak to robić i od czego zacząć pisałam z własnego doświadczenia w tym tekście.

Zderzenie znaków Byka i Skorpiona jest trochę jak zderzenie wyobrażeń takich jak piekło i raj ;) Z jednej strony dotykamy mroku i tematów tabu, z drugiej odkrywamy drogi do naszego ziemskiego raju. A ta pełnia przypomina nam, że to nasze ciało jest bramą do raju. :) Sprawiajmy więc sobie przyjemności zmysłowe, karmy ciała i pielęgnujmy je, nasycajmy się smakami, dotykiem, muzyką. Zmysłowa kąpiel, masowanie swojego ciała samemu lub z parterem, cieszenie się własną seksualnością – to wszystko możemy sobie dać w dniu pełni jako przedsmak przyjemności i obfitości, która jest przed nami. Żeby brać od świata całymi garściami musimy otworzyć się na przyjmowanie, dlatego daj sobie w tym czasie to czego pragniesz, nawet jeżeli możesz to zrobić tylko symbolicznie. Pragniesz miłości? Daj sobie samej tyle miłości ile zdołasz! Pragniesz dobrobytu materialnego? Nakarm się tym co uważasz za najlepsze lub kup sobie piękny drobiazg ucieleśniający Twoją intencję.

Zapraszając i otwierając się na obfitość, radość i przyjemność wizualizujmy jak tryska z nas fontanna obfitości, która nasyca nas, a także wszystkich wokół. Stańmy się obfitością! :)


Dobrego czasu celebracji wewnętrznej i zewnętrznej obfitości Wam życzę! :)


Powiązane teksty i tematy:

  • O retrogradacji Merkurego - klik
  • 5 kroków do by Moonset ;) - klik
  • O tym czym jest dawanie i przyjmowanie i kiedy zamieniają się one w nadużycie - klik

Już można zamawiać Osobiste Astrokalendarze na 2020! :)

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o tym czym jest Astrokalendarz i jak go zamówić znajdziesz tutaj.

Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie do-pełnienia pełni, czyli o 14:34 we wtorek. Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Chcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy na tej stronie

1 komentarz:

  1. Podobno w czasie pełni jest zły czas na rozpoczynanie.A tymczasem rozpoczęło się sejmowanie.Ciekawe co z tego wyniknie.Czyżby rozwiązanie sejmu?A może wręcz bombka "Brunon" w akcji?To się okaże.

    OdpowiedzUsuń