niedziela, 24 listopada 2019

Nów w Strzelcu: 26 listopada 2019
Czas nowiu pozwoli nam z jednej strony domknąć tematy kończącego się cyklu, naznaczonego retrogradacją Merkurego, z drugiej zaś zasiać nowe idee, otworzyć nowe drzwi, wyjść poza ograniczenia. Nów w Strzelcu pomaga nam odkryć wewnętrzną mądrość, ale też podkreśla temat wolności i przestrzeni w naszym życiu. Szukamy teraz nowych kierunków i nowej drogi, ale nie poprzez inspiracje od innych, a poprzez spotkanie ze sobą, wsłuchanie się w to co nas woła. Te wątki są istotne także dlatego, że to już ostatnie dni z Jowiszem w tym właśnie znaku Strzelca, a więc jest to dobry czas na podsumowanie tego co się nauczyliśmy przez ostatni rok, docenienia rozwoju, który był naszym udziałem i wyciągnięcia wniosków co do tego za jaką prawdą stoimy, co jest drogą naszego serca i jakie idee są dla nas warte zaangażowania.

Nów w Strzelcu bywa uważany za czas cudów i przebłysków szczęścia, bo i sam znak Strzelca oraz jego władca Jowisz patronują wszelkim farciarzom ;) Dobrze więc zaprosić w tym czasie do naszego życia to co najpiękniejsze, dziękując jednocześnie za szczęście, którego już doświadczamy. To również dobry czas na to by się przyjrzeć w jakim obszarze życia potrzebujemy rozwoju, wyjścia poza utarte ścieżki, poszerzenia perspektyw i wyjścia poza ramy ograniczających przekonań. Ten nów jest czasem nadziei, otwierania się na inspirację, wielkie wizje i marzenia! Jak każdy nów, także i ten pozwala nam na oczyszczenie się i zwrócenie się do naszego Centrum, gdzie możemy odkryć nasze najgłębsze pragnienia i zasiać ziarno intencji.

Nów w Strzelcu jest jednak wyjątkowo radosnym i towarzyskim czasem jak na nów. Dlatego być może poczujemy ochotę by spotkać się w tym czasie z ludźmi, którzy podzielają nas światopogląd i wspólnie z nimi celebrować koniec starego i początek nowego. Strzelec pragnie wychodzić poza to co znane, rozwijać się i otwierać na nowe doświadczenia dlatego nów w Strzelcu jest pięknym czasem na przywoływanie postaci Wewnętrznego Nauczyciela, Wiedźmy / Wiedźmina – czyli tego co wie! Możesz spotkać tę postać w medytacji, możesz poprosić by Cię odwiedziła we śnie lub też porozmawiać z nią/nim za pomocą kart czy w medytacji. Zapytaj samego siebie o drogę, poproś o znaki od świata, słuchaj głosu swego ciała i otaczającej przyrody – słowem otwórz się na inspirację! :) Celem tego czasu jest odnalezienie kierunku twojego dalszego rozwoju, otworzenie się na szerszą perspektywę i na wyższe cele. Kiedy odkryjesz najważniejszą z intencji wykorzystaj moc tego nowiu na przywołanie jej i zaproszenie do życia szczęśliwych okoliczności, które pozwolą Ci spełnić marzenia. 

Pamiętaj, że nów jest czasem przede wszystkim uwalniania się od starego, więc warto przyjrzeć się temu co nas blokuje i co ogranicza naszą wolność. Warto teraz szczególnie przyjrzeć się naszym przekonaniom, poglądom, światopoglądowi a nawet naszej wierze. Na ile wspierają nas one w rozwoju, a na ile ograniczają? Myśli stwarzają rzeczywistość więc wszystko to co mówimy sami sobie o sobie, o świecie, o życiu jest bardzo ważne. Wewnętrzna wolność polega nie tylko na tym, że pozwalamy sobie na bycie autentycznym w każdej sytuacji, ale też na tym, że wybieramy te myśli i przekonania, które nam służą i które ucieleśniają naszą najlepszą wizję siebie i przyszłości. Strzelec to również znak służący odwadze i wychodzeniu poza utarte ścieżki, dlatego warto tą wizję od razu chociaż w symboliczny sposób wprowadzić w czyn zrobić coś może lekko szalonego, uruchomić ważną dla nas zmianę, czy porwać się z motyką na jakieś słońce ;)

Niechaj ten nów przyniesie Wam wyzwolenie od wszystkich ograniczeń, otwarcie na nowe perspektywy i odwagę do wcielania wizji w czyn! :)


Już można zamawiać Osobiste Astrokalendarze na 2020! :)

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o tym czym jest Astrokalendarz i jak go zamówić znajdziesz tutaj.

Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli o 16:05 we wtorek. Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Chcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy na tej stronie

1 komentarz:

  1. Pieknie dziekuje droga Pani Mario! Now byl cudowny,towarzyski i wsrod strzelcow mi najblizszych ukochanych! To wspaniale Osoby! Jesli taniec jest medytacja to o 16.05 takze medytowalam:))Pozdarwiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń