poniedziałek, 7 października 2019

Pełnia w Baranie - 13 października 2019
Nadchodząca pełnia będzie czasem dużego napięcia, wybuchów, czasem kiedy istniejące konflikty mogą przybrać mocno zaostrzoną formę, a te dotąd ukryte wyjść na powierzchnię. Same pełnie w Baranie do „milusich” nie należą, często wydobywają ukryty gniew, złość, JA zderza się z MY, dotychczasowe kompromisy bardzo uwierają, a jednocześnie to co robią i mówią inni bardzo nas porusza. Do tego układu dochodzi Pluton, który robi wtedy niemal idealną kwadraturę do Słońca i Księżyca tworząc konfigurację zwaną Półkrzyżem. Taki Półkrzyż wygląda i działa trochę jak taki napięty łuk, w którym Pluton odgrywa rolę wycelowanej strzały gotowej uruchomić mocarne procesy zarówno indywidualne, jak i kolektywne, wydobywając z podświadomości to co wymaga uzdrowienia. Co by się jednak nie działo jest to potrzebny etap transformacji, wydobycia Cienia i ważny krok w przekroczeniu tego co nas dotąd zatrzymywało w emocjach i wzorcach z przeszłości.

U nas w Polsce ten czas zbiega się z wyborami, co już samo w sobie pokazuje gdzie te napięcia mogą być ukierunkowane. Specjalizujący się w astrologii wydarzeniowej Jarosław Gronert napisał ostatnio, że z perspektywy astrologicznej takich wyborów jak te jeszcze u nas nie było… Myślę sobie, że dobrze, że to „tylko” wybory, bo gdyby to była jakaś parada, czy inny marsz to moglibyśmy się pozabijać ;) Z drugiej strony to aż wybory, a układy na niebie pokazują, że ważą się tutaj naprawdę ważne sprawy…

Pełnia w Baranie niesie w sobie potrzebę działania i konfrontacji. Może być gorąco i nerwowo, konflikty dotąd zamiatane pod dywan mogą eksplodować, a cierpliwość w relacjach będzie wystawiona na próbę. Wszystko dlatego, że budzi się nasz dzika strona lecz jednocześnie przypominają nam się wszystkie powody do tego by ją tłumić. Nie wolno, bo co ludzie pomyślą, bo mogę kogoś zranić, bo to złe i brzydkie…. Tłumiąc w sobie dziką stronę możemy jednocześnie alergicznie reagować na tych co ją wyrażają lub też tak nam się wydaje. Stąd też pary mogą wzajemnie oskarżać się o egoizm, agresywność czy brak wyczucia. Idea i lekcja dla nas na czas tej pełni to to jak dopuścić do głosu swoją dzikość, a także swój gniew i inne emocje tak by jednocześnie uszanować przestrzeń innych ludzi i nie oskarżać ich o to co sami czujemy. Wyzwaniem jest znalezienie balansu tak by jednocześnie pozostać w zgodzie ze sobą i uwzględniać swoje potrzeby, a jednocześnie zadbać o bliskie relacje. Kiedy akceptujesz siebie, zarówno w dzikości jak i w różnych trudnych emocjach, łatwiej Ci zaakceptować stany i emocje innych ludzi i łatwiej zadbać o siebie nie raniąc innych. Czas pełni w Baranie jest wezwaniem do dzikości, która doświadczona bez oceny jest ogromnym źródłem siły i kreatywności, a także tarczą broniącą nas przed niepotrzebnym wchodzeniem w układy, które nas niszczą.

Pełnia w Baranie to więc czas kiedy uczymy się, że zdrowe stawianie granic jest niezbędne by w pełni otworzyć się na relacje, w których jesteśmy. Ustępując, zgadzając się na sytuacje, które nam przeszkadzają, „wybaczając” nie z serca, ale po to by zachować relację generujemy masę emocji takich jak złość, frustracja, gorycz, a nawet nienawiść i coraz mocniej odcinamy się od tego co było dla nas karmiące w relacji, odsuwamy się od partnera czy przyjaciela, przestajemy się dzielić tym co dla nas ważne, unikamy bliskości. Postawienie granic bywa bardzo trudne, czasem uruchamia lawinę emocji, ale tak na prawdę tylko bycie uczciwym ze sobą, także w tym co dla nas trudne, buduje prawdziwą więź.

To dobry czas by powrócić do szczerości i autentyczności w relacji z samym sobą i z innymi. Do tego by zobaczyć czego naprawdę chcę, co mnie złości, a co budzi we mnie entuzjazm? I by pójść za tym, z szacunkiem dla granic innych :)

Pięknego czasu pełni Wam życzę! :)Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie do-pełnienia pełni, czyli o 23:08 w niedzielę :) Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj


Chcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!


Zapisy na tej stronie

6 komentarzy: