poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Nów w Pannie - 30 sierpnia 2019
Nadchodzący nów należy do tych, w których sporo się dzieje – na niebie i ziemi ;) Towarzyszyć mu będą Mars, oraz Wenus i Merkury, wszystkie w znaku Panny – niezwykła panniasta kumulacja! :) Jeśliby ktoś się w dzień tego nowiu urodził, to byłby tak blisko bycia 100% Panną jak rzadko kto ;) Taki czas kiedy tyle ciał niebieskich ustawia się blisko siebie w jednym znaku, to czas trochę „zakrzywienia przestrzeni”, kiedy tak silny nacisk na konkretne tematy wręcz przymusza nas do działania i do wprowadzenia zmian. Wszystko to oczywiście zależy od tego, jaki obszar naszego horoskopu urodzeniowego jest w ten sposób aktywowany (posiadacze Osobistego Astrokalendarza mogą sprawdzić w którym domu są teraz wspomniane wyżej planety). Tak czy inaczej to połączenie niesie ze sobą dużą moc, którą jednak trzeba złapać jak wiatr w żagle, bo jeśli nasz żagiel nie postawiony to tylko nas lekko zatelepie ;) Panna wskazuje, że tematem wiodącym poza ogólnym oczyszczaniem i porządkowaniem życia, będzie praca, obowiązki, nawyki, codzienna rutyna, oraz to na ile potrafimy czuć satysfakcję z tego co robimy i jak wygląda nasz dzień. Ważnym tematem też jest zdrowie, dbanie o ciało, o nasze zwierzęta, rośliny, metaforycznie lub dosłownie – o naszą zagrodę ;) Bliską znaczeniowo Pannie są Demeter / Ceres i wszystkie inne boginie urodzaju, które patronują okresowi zbiorów i uczą jak mądrze korzystać z zasobów Ziemi. To czas kiedy nasze zbiory już dojrzały, ale by je zebrać potrzebujemy włożyć w to sporą pracę, skupić energię i wejść w dobry rytm. Kosmiczne „spotkanie na szczycie” Słońca, Księżyca, Merkurego, Wenus i Marsa w Pannie pokazuje, że te tematy są teraz dla nas na prawdę ważne i że nasza relacja z karmiącą nas planetą teraz również wymaga uwagi, szacunku i zmian. Czas gdy Słońce jest w Pannie to też czas mądrych decyzji o tym co przeznaczyć na konsumpcję, a co oszczędzić na przyszłe lata, na zasiew. Może to wyglądać na paradoks, że Panna – znak czasu zbiorów to wcale nie znak cieszenia się obfitością i radosnej konsumpcji, a bardziej znak oszczędzania, pokory, a nawet ascezy. Jest w tym jednak wielka mądrość, która od lat pozwalała ludziom przetrwać kolejne zimy, wiosny, lata. Miesiąc Panny to czas kiedy podejmujemy mądre decyzje, pracujemy na naszą przeszłość i z wdzięcznością i szacunkiem zbieramy plony, które będą nas żywić przez kolejny rok.

Zanim jednak poświęcimy się gromadzeniu, nów sugeruje, że powinniśmy zrobić porządek w naszych spichlerzach ;) Nów w Pannie to znakomity czas na oczyszczanie ciała i umysłu. Można w tym czasie robić głodówki lub dowolny detox od tego co nas zamula i obciąża (internet, telefon, facebook, toksyczne relacje, niezdrowe jedzenie czy używki etc.). Zastanów się co w Twoim codziennym życiu Ci nie służy, co obciąża Cię i zabiera Ci czas. Możesz również oczyścić przestrzeń wokół siebie, wyrzucić to co zbędne, przypomnieć sobie o zasadach feng shui :) Znak Panny uczy: mniej znaczy więcej! A także o tym, że porządek w przestrzeni przekłada się na porządek w życiu. Im więcej zrobimy przestrzeni wokół siebie i w sobie w tym czasie, tym więcej zrobimy miejsca na Nowe.

Jednocześnie to dobry czas na skupienie się na planach i zasianie intencji Nowego. Czas Słońca w Pannie to okres podliczeń, bilansów i pracy u podstaw nad przekuciem planów w konkretne efekty. Dobrze wykorzystany czas nowiu pozwoli nam zebrać energię na ten pracowity czas, pozbyć się toksyn i zamętu myślowego, wyrzucić z głowy i z życia to co zbędne i zrobić miejsce na to co przed nami. 

Na koniec jeszcze o nieco szerszej perspektywie czasowej. Nów w Pannie często jest końcem jednego cyklu osobistego wg. Gladys Lobos i początkiem kolejnego (patrz opis tutaj). W tym roku mamy jeszcze jeden dodatkowy cykl księżycowy by domknąć odchodzący cykl osobisty. Nadchodzący miesiąc będzie więc dodatkowym czasem na podsumowanie tego czego doświadczaliśmy przez ostatni rok, na skorzystanie z możliwości jakie niósł dla nas ten czas oraz na przygotowanie się do nowego etapu. A w środku tego miesiąca będzie bardzo interesująca pełnia w Rybach, której wątkiem centralnym będzie śnienie nowego świata, odczytywanie przekazu o tym dokąd zmierza nasza dusza. Będzie to wątek przewodni drugiego Zgromadzenia Księżycowego, które zwołujemy na czas tej pełni. Wszystkich, którzy czują zew by spotkać się ze mną, z cudownymi współprowadzącymi i z naszą księżycową wspólnotą zapraszam serdecznie! :) Na stronie wydarzenia znajdziesz wszystkie informacje, które na bieżąco będą uzupełniane o sylwetki prowadzących i opisy czekających nas atrakcji :)

Owocnego nowiu i oczyszczającego nowiu Wam życzę! :) Powiązane teksty:


🍀 Moja reinterpretacja baśni o Kopciuszku, która jest tak blisko archetypu Panny, a jednocześnie odsłania głębsze poziomy, których możemy dotknąć w czasie tego nowiu, czyli o Kopciuszku jako o strażniczce świętego ognia. 

🍀 O natrętnych myślach - po co to i na co ;)

🍀 O magicznym słowie, które czasem czyści przestrzeń naszych relacji jak żadne inne, czyli o przepraszaniu i o tym dlaczego nie lubimy tego robić.


Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli o 12:37 w piątek :) Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Chcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy na tej stronie


2 komentarze:

  1. Zapowiada się ciekawie. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszam na swoją stronę http://www.psychoterapeuta-online.pl zajmuje się także szkoleniami z medytacji, relaksacji oraz hipnozy. Pozdrawiam Michał

    OdpowiedzUsuń