poniedziałek, 13 maja 2019

Pełnia w Skorpionie - 18 maja 2019

Nadchodząca pełnia w znaku głębokich transformacji – Skorpionie zdecydowanie będzie miała co transformować ;) Zazwyczaj pełnie w Skorpionie odbieramy jako intensywne i działające głęboko, tym razem jej czas zbiegnie się z innym ważnym wydarzeniem na niebie, które towarzyszy nam już od pewnego czasu – ze spotkaniem Saturna z Węzłem Księżycowym, którego kulminacja wypadnie dzień po pełni. Konfiguracja ta mocno uwypukli temat rozliczeń z przeszłością, żegnania tego co już nam nie służy, a czego korzenie często tkwią w głębokiej przeszłości, nie bez kozery Węzły Księżycowe wiązane są z tym co karmiczne ;) Saturn domaga się od nas ważnych konkretnych decyzji i działań, jest jak egzaminator sprawdzający, czy już odrobiliśmy lekcję, którą dostaliśmy czy też dalej będziemy „powtarzać klasę”… ;) W kontekście pełni w Skorpionie warto pamiętać, że dotykamy w tym czasie nie tylko tego co emocjonujące i co związane z naszym osobistym i kolektywnym Cieniem, ale również tego co dotyka silnych uwarunkowań z przeszłości, które teraz możemy zobaczyć, objąć i pożegnać. Tego typu silny aspekt możemy również doświadczać na poziomie kolektywnym, jako wydobywanie na wierzch brudów dotyczących nas wszystkich i ciążących na tym co u korzeni nie tylko jednostek, ale też społeczeństw. I to się właśnie dzieje. Więcej o całym tym procesie piszę w tym artykule na blogu.

Pełnia w Skorpionie nawet sama w sobie to intensywny czas, w którym wielkie obietnice łączą się z wyzwaniem spotkania z własnym cieniem. Doświadczamy teraz silnych emocji, lęków, gniewu, zazdrości… ale też pogłębionej świadomości siebie, wewnętrznej mocy, rozkoszy i ekstazy aż na granicy bólu. Możemy znaleźć głęboko ukryty skarb, ale w tym celu trzeba zanurzyć się to co w nas najmroczniejsze i w to czego boimy się najbardziej. To czas nagradzający tych, którzy odważnie konfrontują się z własnym cieniem i trudny dla tych, którzy wolą widzieć zło na zewnątrz siebie. Kat i ofiara mieszkają w nas, nadużywamy sami siebie i pozwalamy innym się nadużywać; dążymy do podporządkowania innych i do stłumienia inności w sobie… Toczy się wewnętrzna gra, którą jedni z uwagi na horoskop indywidualny odczują silniej, podczas gdy inni marginalnie. W czasie tej pełni warto być jednak wyczulonym na targające nami emocje i na kompulsywnie pojawiające się zachowania, bo mogą nam one odsłonić taki kawałek samych siebie, którego byśmy się nie spodziewali. Jest więc to czas sprzyjający własnej pracy terapeutycznej, pracy z cieniem i uwalnianiu trudnych emocji.

Jeżeli napięcia związane z tą pełnią budzą w Tobie trudne emocje i destrukcyjne tendencje, najlepszym pomysłem będzie przyjrzenie się temu uczciwie w bezpiecznych domowych warunkach. Pozwól sobie czuć to co czujesz, bez krytyki i cenzury. Zobacz co pragnie robić Twoje ciało i na ile to bezpieczne pozwól mu na to. Wejdź w postać, która pragnie się przez Ciebie teraz wyrazić i przyjmij, że ma ona coś ważnego do przekazania. Spójrz z jej perspektywy na swoje życie – co widzisz? Co chcesz zmienić? Co Cię złości lub rani? W ten sposób, dopuszczając do głosu to co w Tobie nieujarzmione otwierasz się na kontakt ze swoją prawdziwą naturą i na czerpanie z tego sił witalnych.

Pełnia ta, może zachęcać do przeprowadzania mocnych rytuałów, przyciągania miłości, pieniędzy a także mocy i władzy. Rytuały te mogą być wyjątkowo skuteczne, ale jednocześnie pozostaje kwestia tego, że nie ma nic za darmo. Skorpion to znak długów, łączy się z pokusą by brać od świata więcej niż mu dajemy lub by dostać coś co nie należy do nas. Jednocześnie czas tej pełni może nam przypomnieć o różnych tego typu długach z przeszłości, o sytuacjach, kiedy chcieliśmy sprawić by ktoś zrobił coś po naszej myśli, kiedy dawaliśmy by coś dostać lub kogoś do siebie przywiązać, gdy działaliśmy z jakąś ukrytą i niezbyt czystą intencją. Dzięki jasnemu światłu pełni łatwiej możemy te sytuacje zobaczyć i rozpocząć proces uwalniania się od ich zgubnego wpływu na nasze życie.

Dlatego wypowiadając intencje w czasie pełni warto oprzeć się pokusie brania od świata tego, co tak naprawdę nie jest nam niezbędne i czerpania mocy z zewnątrz zamiast szukania jej wewnątrz. Jeżeli pragniesz poszukać swojego wewnętrznego źródła zasilania, mocy sprawczej czy chcesz obudzić swoją kundalini– to idealny czas na takie poszukiwania. To dobry czas na pracę z energią seksualną, oraz na odkrywanie tego wszystkiego co ją nam blokuje, jak poczucie winy i wstydu, traumy i nadużycia, wszystkie te sytuacje, w których nasza seksualność nie została uszanowana i objęta miłością. Teraz jest mocny czas by do tego wrócić i by samemu lub ze wsparciem wrócić do tych doświadczeń i samemu dać sobie w tym miłość, akceptację i zrozumienie, oraz zgodę na wszystkie emocje, które się w nas w związku z tym pojawiły. Kontakt z ciałem i z seksualnością jest punktem wyjścia do poszukiwań wewnętrznej mocy i w tym czasie również praktyki pomagające nam się skontaktować z naszą energią seksualną mogą być szczególnie owocne. To także idealny czas na seks z partnerem lub z samym sobą. Rośnie nasze libido i potrzeby intensywnych doświadczeń głębokiego spotkania z parterem i ze swoją seksualnością. To również dobry sposób na rozładowanie napięć związanych z pełnią, ale tutaj warto wnieść świadomość w to co się dzieje i nie uciekać od tego co nieprzyjemne dla powierzchownej ulgi, bo w ten sposób łatwo możemy rozproszyć energię, którą daje nam ten czas i doświadczyć seksu jako czegoś osłabiającego czy nawet nadużywającego. Uważne eksplorowanie tej sfery może poprowadzić nas do ważnych odkryć pokazujących w jaki sposób radzimy sobie z energią seksualną i jak to się przekłada na nasze życie.

Czas ten służy rytuałom i zaklęciom przyciągającym do nas to czego pragniemy dla naszego najwyższego dobra i dla dobra wszystkich istot. Szczególnie mocne będą teraz rytuały związane z celebrowaniem i zapraszaniem do życia obfitości, a także przyjemności, namiętności, intymnych relacji i ekstazy. Można też popracować z tematem długów, zarówno finansowych jak i innych zobowiązań międzyludzkich i karmicznych, oraz starych nieuzdrowionych historii, zwłaszcza powiązanych z wątkiem nadużycia mocy i traum seksualnych. Pełnia w Skorpionie sprzyja uzdrawianiu tych sfer i uwalnianiu blokad w ciele, oraz wszystkim uzdrowicielskim praktykom.

Pięknej i owocnej pełni Feniksa Wam życzę! :) 

6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mario, dziekuję Ci za to, że jesteś i za ten wpis. Wyjątkowo silnie czuję i doświadczam tego, o czym piszesz. Kiedy czytam u Ciebie te wszystkie wyjaśnienia, jest lżej ♥️♥️♥️

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Hej, mam pytanie jak moglyby wygladac te rytuały związane z celebrowaniem i zapraszaniem do życia obfitości, a także przyjemności, namiętności, intymnych relacji i ekstazy. Oraz praca z tematem długów? Co konkretnie moznaby bylo robic? Pozdrawiam, Kasia

   Usuń
 4. Dziękuję za kolejny trafny opis:)) tylko zastanawiam się, czy celowo tym nie podałaś godziny, czy to tylko niedopatrzenie?:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń