poniedziałek, 27 maja 2019

Nów w Bliźniętach - 3 czerwca 2019

Nadchodzący nów w Bliźniętach sam w sobie wygląda dość lajtowo, bez poważniejszych podpięć pod inne planety, bez jakichś większych kwadratur czy innych opozycji, z jednym ale…. ;) Wciąż trwa proces, który opisywałam w tym tekście, opisując spotkania najpierw Plutona, a potem Saturna z Węzłami Księżycowymi. Praktycznie do jesieni Saturn i Węzeł będą szły łeb w łeb, tworząc nietypowy na zazwyczaj nastawionym na krótsze romanse nieboskłonie „związek”. I wszystko co się będzie przez najbliższe miesiące działo, nawet jeśli z pozoru wyglądać będzie niewinnie będzie miało ten proces w tle. A jest to proces uwalniania od starych struktur, domykania historii z przeszłości (często wręcz karmicznych) i rozliczeń. Może być przy tym coś ciężkawego w tych miesiącach, jakieś poczucie trudu, ale też poczucia, że dzieje się coś ważnego, nawet jeśli trudno nam to określić. Ten „cień” może być gdzieś w tle nowiu w Bliźniętach, który sam w sobie raczej dałby nam lekkość i frywolność :) A typowe dla tego znaku pobudzenie intelektualne może nas poprowadzić w niespodziewanych i dość poważnych kierunkach.

Nów w Bliźniętach to czas, kiedy spoglądając w głąb siebie odkrywamy naszą złożoną naturę, czasem bliźniaczą, a czasem wręcz wieloraczą ;). Wiele głosów, wiele postaci, wiele myśli. Szum słów, które można obserwować. Podobno myślę, więc jestem, ale czasem im mniej myślę tym bardziej jestem. Bez względu na to jaką ścieżkę wybraliśmy, lubimy wartościować nasze doświadczenia i działania. Dla jednych myślenie jest ważniejsze niż brak myśli, inni wartościują wyżej wewnętrzną ciszę. Jedni medytują skupiając umysł na jednym punkcie czy idei, inni wsłuchują się w bicie serca, czy w rytm oddechu; jedni starają się pozbyć myśli, inni podążają za tym co się pojawia w głowie. Bliźnięta nas uczą tego, że wszystko ma swoje miejsce i nic nie jest lepsze ani gorsze. Czasem Słońce czasem deszcz, czasem myśli, czasem cisza. Istotą rzeczywistości jest zmienność. Właśnie w ten nów możemy poczuć swoją zmienną, wielopostaciową, nie dającą się zamknąć w prostych słowach naturę. Przyjrzyjmy się też tym słowom, które nam się pojawiają: o sobie i o świecie. Zobaczmy, że są tylko słowami i że równie dobrze możemy je zastąpić innymi. Co się stanie jeżeli użyję innych słów? Czym są słowa? I co istnieje poza słowami? Spotkanie Księżyca (to co zmienne, życie) i Słońca (to co stałe, świadomość) uczy nas, że będąc zmienny/zmienna wciąż pozostaję sobą. Nawet gdy zmieniam imię, nie zmieniam istoty. Ale za pomocą słów mogę się od tej istoty oddalić lub przybliżyć. Słowa, nazwy i imiona jednocześnie są i nie są ważne. Kierują naszym umysłem, opisują i tworzą rzeczywistość. Często odwracają naszą uwagę o tego co istotne, zaciemniają obraz i zbierają energię, która mogłaby być przeznaczona na działanie, kochanie, czy na doświadczanie. Myślenie to żywioł powietrza, który ma należne sobie miejsce wśród pozostałych żywiołów, choć w naszej przeintelektualizowanej kulturze często zajmuje zbyt dużo miejsca. Ten nów to czas poszukiwań własnego samoopisu, słów ważnych i zbyt ważnych, nowych nazw i imion, obserwowania myśli niczym chmur na niebie i odkrywania ciszy, która jest poza i ponad ich korowodem, niczym błękit nieba. Jest to również czas oczyszczenia naszej głowy, intelektualnego resetu i otworzenia się na nowe pomysły, kierunki działania, nowe wizje i idee.

Kolejnym wątkiem związanym z nowiem w Bliźniętach jest oczyszczenie naszego otoczenia z ludzi, informacji i sytuacji, które nam nie służą, które są odpowiednikiem intelektualnego szumu w zewnętrznym świecie. W tym czasie dużo może się zadziać w tym temacie „samo”, ale mimo to warto zadać sobie trud by przyjrzeć się swoim potrzebom lub negatywnym emocjom oraz by wprowadzać zmiany bardziej świadomie i intencjonalnie.

Ten nów otwiera nowy cykl naszej aktywności w świecie i warto skorzystać z jego energii by odkryć nowe kierunki, zainicjować nowe działania i skontaktować się z samym sobą. Wewnętrzne dialogi pod wpływami Bliźniąt mogą być szczególnie owocne ;)

Wszystkiego dobrego życzę Wam w tym mocnym czasie! :)Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli w poniedziałek o 12:02 :) ! Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

1 komentarz:

  1. Interpretacja bardzo pasuje do rzeczywistosci ktorej obecnie doswiadczam, jednakze wszystkie parametry wskazuja ze now jest jutro wtorek 02.07.2019 gorowanie 12:12 znak zodiakiu Rak.

    OdpowiedzUsuń