poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Nów w Byku - 5 maja 2019
Rok temu Nów w Byku połączony był z ważnym i rzadkim wydarzeniem – przejściem Urana do znaku Byka. Była to więc taka nasza inicjacja do nowej siedmioletniej epoki, a dokładniej otwarcie czasu przejściowego, który zakończył się 6 marca tego roku. Dziś już jesteśmy w pełni w nowej epoce, a siła z jaką pojawiają się tematy związane z ochroną przyrody i redukcją szkód, które wyrządzamy naszej planecie jest niespotykana wcześniej. To właśnie część rewolucji jaką niesie Uran w Byku, a czas nowiu w Byku może być kolejnym przypomnieniem dla nas jak to ważne i piękne gdy możemy żyć w zgodzie z naturą, oraz w połączeniu z własną cielesną i zmysłową naturą.

Znak Byka przypomina nam o naszym ciele, o umiejętności uziemienia, a także o tym na ile umiemy przyjmować od życia to co najlepsze – właśnie przyjmować, a nie brać! :) . Przyjmowanie jest otwarciem się na to co jest, na doświadczanie przyjemności, na cieszenie się byciem z ludźmi, kontaktem z naturą, tym co się wydarza, a także tym czymś świat sam chce nas obdarować, tylko często my sami skupieni na brakach i walce o to by coś innego „zdobyć” nie zauważamy ;) (żeby nie było, nie neguję wartości działania czy nawet walki – o tym jednak uczą nas inne znaki ;) )

Otwarcie zaczyna się od rozluźnienia. Jeśli to możliwe warto skorzystać z czasu nowiu i przed nowiem na odpoczynek, regenerację ciała i na doświadczanie przyjemności. Nowie generalnie zazwyczaj są czasem pewnego osłabienia, a ten w Byku może do tego dołączyć błogie rozleniwienie. Dobrze zatroszczyć się o swoje ciało i przypomnieć sobie co sprawia nam największą przyjemność. Budzi się nasza zmysłowa natura i potrzeba celebrowania życia w jego najdrobniejszych przejawach: widoki, smaki, zapachy, dźwięki…. To wszystko przypomina nam że jesteśmy żywi i że możemy czerpać ze świata to co najpiękniejsze.

Nów jest czasem na to by skontaktować się z intencjami na nowy cykl księżycowy i zasiać ziarno, które będzie wzrastać do pełni. W czasie nowiu część nas umiera po to by się odrodzić. Właśnie w tym miejscu, kiedy stare już odeszło, a nowe jeszcze nie wypełniło tego miejsca jest miejsce na skontaktowanie się ze sobą i z tym co dla nas w tym czasie najważniejsze. Znak Byka wskazuje na to, że ważnym pośrednikiem w tym procesie będzie nasze ciało. Wsłuchajmy się w jego głos i dajmy mu to czego potrzebuje. Głowa może wymyślać wyrafinowane wizje typu wakacje na Ibizie lub ekskluzywny alkohol, ale jeżeli naprawdę posłuchasz ciała, to zazwyczaj okazuje się, że jego potrzeby są najprostsze: czuły dotyk (partnera lub Twój własny!), kąpiel, spacer, relaks w łóżku, ulubiony smakołyk… wszystko to co sprawi, że Twoje ciało poczuje się zadbane i dopieszczone. Można wejść głębiej i popracować z ciałem, podążając za jego spontanicznym ruchem. Z tego ruchu może wyłonić się jakaś postać, która ma Ci coś ważnego do powiedzenia lub jakaś czynność, za którą Twoje ciało tęskni. Wszystkie techniki medytacyjne i relaksacyjne, które pomogą Ci pełniej poczuć i rozluźnić ciało będą tutaj bardzo pomocne. Gdy już będziesz w pełni odprężona/y i nasycona/y tym co dobre pozwól sobie na poleżenie z zamkniętymi oczami obserwując jak poczucie przyjemności pojawia się i przemieszcza po Twoim ciele. W tym właśnie miejscu pełnej przyjemności i rozluźnienia zapytaj siebie czego pragniesz dla siebie na nadchodzący cykl księżycowy. Pozwól sobie by odpowiedź jaka się pojawi objęła całe Twoje ciało i wypowiedź głośno intencję. Tak rodzi się nowe w nas :)

Czas nowiu w Byku służy rytuałom przywołującym do naszego życia obfitość i przyjemność. Możemy w tym czasie skontaktować się z naszymi postawami wobec dóbr jakie świat ma dla nas, z tym co potrzebujemy w tej materii zmienić. Przed kulminacją warto więc przyjrzeć się przekonaniom wobec finansów, postawom i zachowaniom, którymi sobie szkodzimy i sabotujemy korzystanie z obfitości i popracować nad uwolnieniem stojących za nimi doświadczeń i emocji (polecam tutaj mój tekst o drodze do obfitości)Ważnym wątkiem jest również nasza umiejętność przyjmowania i cieszenia się darami świata. Trudno przyciągnąć obfitość jeżeli nie potrafimy się nią cieszyć, przyjmować ją do siebie i się nią dzielić. Podobnie jest z przyjemnością: ona nie zależy od okoliczności, a jedynie od naszego przyzwolenia. Jak wielokrotnie przekonywałam się nawet złość czy ból mogą być przyjemne, kiedy się na taką możliwość otworzymy i wyjdziemy z perspektywy walki z tym co czujemy. W otwieraniu się na doświadczanie naszej cielesności i receptywności, na doświadczanie przyjemności, także tej niespodziewanej i pogłębieniu kontaktu ze sobą polecam sesje i warsztaty Essential Being, które mnie samą bardzo w tych tematach (i innych ;) ) pootwierały :)

Dobrego czasu odkrywania wewnętrznego źródła obfitości i przyjemności Wam życzę! :)

6 komentarzy:

  1. Piękny czas. Tak fajnie się czyta:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie napisane �� dziękuję ��

    OdpowiedzUsuń
  3. swieta prawda z tym, ze odczuwanie bolu czy zlosci moze byc przyjemne tylko wiekszosc ludzi tego nie rozumie. i nie rozumie tego ze jak juz pozwolimy sobie na takie odczuwanie to nawet sie nie obejrzymy a te uczucia znikaja!

    OdpowiedzUsuń