poniedziałek, 18 lutego 2019

Pełnia w Pannie - 19 lutego 2019Nadchodząca wtorkowa pełnia będzie ukoronowaniem trzech istotnych zmian na niebie. W czwartek Mars przeszedł z Barana do Byka, wprowadzając kierunek uziemienia i pragmatyczności do naszych działań. We wtorek rano, krótko przed pełnią Słońce wkroczy do Ryb, otwierając dla odmiany miesiąc odczuwania i śnienia tego co ma się odrodzić na wiosnę. Natomiast w poniedziałek zadzieje się jedna z najbardziej wyczekiwanych zmian, o której pisałam już prawie rok temu – Chiron ostatecznie przejdzie do znaku Barana, po ok 7 latach w Rybach i paromiesięcznej „dogrywce”! :) Takie okresy przejścia są zazwyczaj mocno odczuwane, w ostatnich dniach możemy czuć jak tematy związane z duchową raną, poczuciem oddzielenia, brakiem zaufania, czy wchodzeniem w rolę ofiary (oraz inne, które opisałam w tym artykule) mocno się uaktywniają i dopełniają. Pełnia otworzy ostatecznie nowy siedmioletni etap (już bez żadnych „dogrywek”!) i pozwoli nam otworzyć się na nowe wizje i na nową rzeczywistość :)

Przechodząc do znaczenia samej pełni w Pannie: to czas kiedy łączymy dwie rzeczywistości. Słońce na początku Ryb reprezentujące tutaj świat marzeń, snów i duchowych praktyk ustawia się naprzeciwko Księżyca w Pannie ukazującego praktyczny i namacalny aspekt tego co nas otacza. Ryby wzywają nas do podążania za naszym powołaniem, przypominają nasze odwieczne marzenia i dają wiarę w nasz duchowy potencjał do życia w zgodzie z sercem. Księżyc skłania nas do rozsądnej analizy i ubrania tych wizji w konkrety. Ci z nas, którzy dają pierwszeństwo jednemu z tych aspektów i są skłóceni z drugim mogą doświadczyć wzmożonego wewnętrznego napięcia. Świat może się zdawać kwestionować nasz wybór, ukazując irracjonalność tam gdzie chcemy królestwa rozumu lub sprowadzając nas brutalnie na ziemię, gdy zapominamy o prawach materii. To co jest rozwiązaniem to uznanie obu tych biegunów za równie wartościowe i zaakceptowanie tego, że potrzeby duchowe mogą w nas współistnieć z potrzebą konkretu i zdrowego rozsądku. Przyjmijmy rybią inspirację i otwórzmy się na realizację marzeń. Panna będzie tu dla nas wspaniałym przewodnikiem. Czas tej pełni najlepiej więc wykorzystać kontaktując się z naszymi pragnieniami, nawet tymi szalonymi, a następnie na poszukanie praktycznych sposobów ich realizacji. Dobrze skupić się na małych i realnych krokach – co mogę robić by przybliżyć się do celu? To czas kiedy możemy wprowadzić w życie nowe pozytywne nawyki, które będą naszą drogą do celu. Warto również zrobić pewną selekcję celów na najbliższy czas, tak by uwzględnić nasze ograniczenia czasowe, nasze zdrowie i potrzeby ciała. Pamiętaj, że działanie ma być nie tylko efektywne, ale też ma sprawiać przyjemność, a w tym celu warto zaplanować sobie czas na odpoczynek, na regenerację sił i uwzględnić własną skłonność do nudzenia się jednym tematem i potrzebę urozmaicenia. Ten czas sprzyja również dbaniu o zdrowie i podejmowaniu decyzji o zmianie stylu życia na zdrowszy..

Podsumowując czas tej pełni to idealny moment na tworzenie strategii i harmonogramów naszej drogi do marzeń! Jeszcze ważniejsze jest by wykonać jakikolwiek pierwszy krok i wdrożyć codzienną dyscyplinę. Tu wskazówką może być dla nas myśl Tony’ego Robbinsa: „Prawdziwa decyzja jest mierzona poprzez fakt podjęcia nowego działania. Jeśli nie ma działania – tak naprawdę nie podjąłeś decyzji”. Sprawa więc jest prosta i wyłuszczę ją po panniastemu w punktach ;)

1) Wsłuchaj się w swoje serce i znajdź to czego najbardziej pragniesz;
2) zrób plan jak to osiągnąć;
3) zacznij działać, kroczek po kroczku;
4) jeśli nie wychodzi, wróć do punktu 2 i zobacz czy plan był realistyczny i nie oczekujesz od siebie zbyt dużo na raz;
5) jeśli nie – wróć do punktu 1 :)

Czas pełni zawsze jest czasem wypowiadania marzeń, w czasie pełni w Pannie dobrze je wyrazić najkonkretniej jak to możliwe. Wyobraź sobie swoją wymarzoną przyszłość z drobnymi szczegółami, jak będzie wyglądać Twoja codzienność. Określ swoją drogę do osiągnięcia tego miejsca i precyzyjnie zaplanuj pierwsze kroki (dalszych nie ma co i tak rzeczywistość nas zaskoczy ;) ) skup się na tym co teraz jest dostępne i nastaw się na pracę. Niechaj ta praca będzie jednak przyjemnością, kieruj się przykładem pszczoły, która ochoczo zbiera pyłek kwiatowy i nektar, czerpiąc co najlepsze z życia i nie bojąc się wysiłku. Czas sprzyja tym co nie boją się marzyć i nie wstrzymują się przed realizacją marzeń!:)

Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie dopełnienia pełni, czyli o 16:53 we wtorek :) Jest nas już ponad 13 tysięcy w grupie, razem mamy moc! :) Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutajChcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod tym linkiem

3 komentarze:

  1. dziękuję Mario! Zagrzewasz do walki z gnuśnością :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wpasowuję się idealnie w tę energię, gdyż zmierzam, planuję i krok po kroku zbliżam się do marzeń :)

    OdpowiedzUsuń