poniedziałek, 19 listopada 2018

Pełnia w Bliźniętach - 23 listopada 2018Nadchodząca pełnia w Bliźniętach będzie niosła ze sobą dużo optymizmu, idealizmu i rozmachu, a to za sprawą Jowisza, który będzie towarzyszył Słońcu na początku Strzelca. Jednocześnie będzie sprzyjała refleksji i rewizji dotychczasowych ideałów w związku z retrogradacją Merkurego w tym znaku. Znak Strzelca będzie więc mocno podkreślony, a Księżyc ustawiając się naprzeciwko Słońca w znaku Bliźniąt uwypukli te procesy, aż nas od nadmiaru myśli może rozboleć głowa ;) Dobrze więc zadbać w tym czasie o jakąś formę „higieny umysłu”, znaleźć przestrzeń czy to na medytacje, czy na zmianę otoczenia i oddech, by nasze nawykowe procesy myślowe wytrącić z kolein i zrobić przestrzeń na nowe, odkrywcze i porywające nas do działania pomysły :)

Pełnia Księżyca jest czasem wypowiadania życzeń, odprawiania rytuałów, wyrażania wdzięczności i celebrowania. Bliźnięta to znak najsilniej powiązany z myślami, słowami i komunikowaniem się. Stąd pełnia w Bliźniętach to czas kiedy słowa mają szczególnie wielką moc! Warto poszukać teraz tych intencji, które są dla nas najważniejsze, popracować nad wizją konkretnych celów i mniej konkretnych marzeń, które teraz możemy ponazywać. Bliźnięta to moc opowieści dlatego pięknym rytuałem na ten czas będzie opowiedzenie samemu sobie swojego wymarzonego życia, za rok, za pięć, dziesięć lat…. Możesz puścić wodze fantazji i nie krępować się tym co uważasz za realne. Ale pamiętaj! Słowa mają moc, więc nie wypowiadaj życzeń pochopnie! ;)

Aktywowany znak Bliźniąt uruchamia nasz intelekt, natomiast opozycyjny znak Strzelca (gdzie znajduje się Słońce) nadaje mu cel. Kluczowym tematem tej pełni jest więc poszukiwanie i wyrażanie ważnych celów życiowych, nowych kierunków rozwoju i poszukiwanie głębszego sensu naszego istnienia. To dobry moment na to by spojrzeć szerzej, wyjść poza ograniczające przekonania i uwierzyć, że możemy urzeczywistnić nasz idee. To dobry czas na zapytanie siebie: czego tak naprawdę pragnę, co chcę osiągnąć i jak żyć? A także na poproszenie o wskazówki, jak to osiągnąć (np. w medytacji czy w pracy z kartami). Wykorzystaj moc tej pełni by wyrazić kierunek, w jakim chcesz się rozwijać w nadchodzącym roku i poproś o prowadzenie. Pełnia w połączeniu z retrogradacją Merkurego może nas zaskoczyć nagłym pojawieniem się zupełnie innej perspektywy i powrotem kierunków i celów z przeszłości. Mogą również pojawiać się wglądy dotyczące naszego otoczenia, tego co w nim nam służy a co nie, jakie towarzystwo ciągnie nas do góry i inspiruje, a jakie męczy i obciąża.

Z drugiej strony ważnym aspektem tej pełni jest otwarcie na drugiego człowieka, akceptacja dla inności, docenienie naszej różnorodności. Często jest tak, że im bardziej się od siebie różnimy, tym więcej możemy się od siebie nauczyć, a najbardziej nas męczy towarzystwo tych osób, które przypominają nam nas samych z całkiem niedawnego okresu ;) Czas tej pełni pomoże nam zobaczyć kim jestem teraz i jakich ludzi spontanicznie do siebie przyciągamy, a także gdzie dalej nas ciągnie w życiu. Bliźnięta to znak inspirującego spotkania z innymi ludźmi i żywej wymiany myśli. Dlatego dobrze jest świętować czas pełni w większym gronie, wymieniać się myślami, wspólnie wypowiadać intencje i bawić się! :)Już pięć lat temu podczas pełni w Bliźniętach nieco spontanicznie zaprosiłam ludzi do uczestnictwa w medytacji dokładnie w godzinie do-pełnienia pełni. W ten sposób powstały Medytacje Księżycowe łączące ludzi z całej Polski i ze świata we wspólnej medytacji w niezwykle mocnym czasie pełni i nowi. To co się zadziało przerosło moje najśmielsze oczekiwania… choć tak szczerze mówiąc to nie miałam żadnych oczekiwań, więc to pewnie dlatego ;) Spotykamy się wirtualnie i medytacyjnie dwa razy w miesiącu, o najdziwniejszych godzinach. Dzielimy się doświadczeniami i wizjami z medytacji, wspieramy. Jestem niezwykle wdzięczna za to co się zadziało i jak pięknie ta inicjatywa rozkwitła! Dziękuję Wam Kochani ogromnie za Waszą obecność, zaangażowanie, miłe słowa, otwartość na dzielenie się i za wspaniałą energię! Wszystkich zapraszam do udziału w rocznicowej medytacji w czasie nadchodzącej pełni, czyli o 6:39 w piątek rano! Intencje na tą medytację to spotkanie z drugim człowiekiem, z własną i cudzą różnorodnością i uzdrawianie słowem, zarówno w kontakcie z samym sobą / samą sobą jak i w relacjach osobistych, społecznych i międzynarodowych, a także wszystko to co w kontekście tej pełni uznasz za ważne. Jeśli chcesz dołączyć znajdziesz nas tutaj


Chcesz dostawać informacje o tym co się dzieje na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera! Zapisy pod tym linkiem

2 komentarze:

  1. Bardzo Ci dziękuję za to, co piszesz i robisz. Wyczekuję Twoich kolejnych wpisów! Niech Ci się pięknie dzieje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kochana pięknie dziękuję za wspaniałą Intuicję, Twoje wpisy rezonuja ze mną od lat. Wiele wyczuwasz a jednocześnie osadzasz w ramach świadomości odbiorców bardzo płynnie, pięknie i swobodnie :)
    Ze swojej strony chciałabym polecić Ci kanał globtrek.pl na YouTube - wiele pokrewnych obserwacji ma tam miejsce 💖

    OdpowiedzUsuń