poniedziałek, 8 października 2018

Nów w Wadze - 9 października 2018
Nadchodzący nów w Wadze będzie mocnym akcentem otwierającym w nas proces uzdrawiania tematów związanych z relacjami, partnerstwem i miłością. Związki to temat kluczowy dla znaku Wagi, a dodatkowo nów będzie miał miejsce krótko po wejściu władczyni tego znaku Wenus w retrogradację (od piątku). To połączenie sprawia, że możemy ten czas czuć szczególnie intensywnie, choć raczej do środka, lub wracając do historii relacyjnych z przeszłości. Wenus zmierza jednocześnie w tym czasie do kwadratury z Marsem (kolejnej, poprzednia miała miejsce 8 września), co może również przynieść nieco napięć i konfliktów, ale też podwyższone libido, większą podatność na zakochanie i chęć do podejmowania impulsywnych decyzji ;) Innymi słowy temat relacji i równowagi w życiu teraz mocno się domaga uwagi, a nadchodzący nów otwiera cykl, w którym te tematy będą dominować.

Jesienne nowie mają w sobie szczególną melancholię. Nawet pogoda zdaje nam się przypominać o konieczności cyklicznego umierania, żegnania tego co już spełniło swoją rolę, zrzucania żółtych liści by przygotować się na kolejny etap życia. Jesienny nów w znaku Wagi przypomina nam o tym co mamy do pożegnania i przetransformowania w sferze bliskich relacji. Odbijamy się w lustrach jakimi są bliscy ludzie, z wdzięcznością przyjmujemy od nich lekcje, odkrywamy to co nas oddziela od szczęścia w relacjach, kiedy siebie zdradzamy, pomijamy, a kiedy nasze oczekiwania niszczą to co piękne. Wenus w retrogradacji pomaga nam zajrzeć głębiej pod powierzchnię tego co się wydarza, wrócić do historii z przeszłości i do ważnych potrzeb jakie stoją za naszymi zachowaniami i wyborami.

Nadchodzący czas sprzyja przyglądaniu się tematowi równowagi w naszych relacjach, balansu pomiędzy braniem i dawaniem ( a raczej autentyczności zarówno brania, jak i dawania – patrz polecane poniżej teksty), uważności na drugą osobę i uważności na własne potrzeby, szukania złotego środka – konsensusu, który łączy obie strony. Miesiąc kiedy Słońce jest w Wadze dobrze służy renegocjowaniu dotychczasowych ustaleń, rozmawianiu o tym co dotychczas było niedookreślone i szukaniu rozwiązań. Łatwiej nam teraz zrozumieć drugą osobę, zobaczyć inne perspektywy, objąć cudze pragnienia i racje. Czas nowiu jest pięknym momentem na to by przyjrzeć się temu co jest dla mnie w moich relacjach ważne, czego potrzebuję, co doceniam, a co chcę zmienić.

Podobnie z tym czego nam brakuje w relacjach – zapytajmy się siebie czy sami jesteśmy gotowi sobie dać to czego potrzebujemy, czy wierzymy, że na to zasługujemy, czy umiemy przyjmować od innych to czego pragniemy? Nasi partnerzy są naszymi lustrami w tym sensie, że pokazują nam pięknie to, czego sami sobie nie dajemy. Brakuje Ci uwagi partnera – czy sama ją sobie dajesz? Brakuje Ci akceptacji – czy sam siebie nie odrzucasz? Inni się z Tobą nie liczą – a czy Ty uwzględniasz własne potrzeby? Odkrywając, że to czego najbardziej potrzebujemy, to czego sami sobie odmawiamy przestajemy obwiniać innych i poszukiwać na zewnątrz i powoli zaczynamy odkrywać jak to jest być dla samych siebie najlepszym partnerem, przyjacielem i rodzicem :)

Czas Nowiu w Wadze jest też idealny na rytuały w intencji miłości! Pamiętajmy jednak, że nów wzmocniony przez retrogradację Wenus, służy w pierwszej kolejności żegnaniu się z tym co już nam nie służy, dobrze więc skupić się na tym by uwolnić się od tego co nas oddziela od miłości i szczęścia w związku. To mogą być m.in. poprzednie relacje, nasze przekonania, wzorce zachowań wyniesione z przeszłości, nadmierne oczekiwania… a przede wszystkim wszystko to co nas oddziela od bezwarunkowej miłości do samych siebie. Uwalniając się od przeszłości otwieramy się Nowe. Wszystkie te procesy domykające stare dobrze zakończyć do godziny Nowiu, czyli do poniedziałku a we wtorek już – po kulminacji o 5:47 będzie dobry czas na zapraszanie Nowego i na rytuały w intencji miłości, harmonijnych relacji.

Pięknego czasu Odnowy i zasiewania Nowego Wam życzę! :)
Polecane moje teksty na tematy tego nowiu (i na retrogradację Wenus) :)

 o dawaniu i przyjmowaniu, czyli o prawdziwej i udawanej wymianie - klik

 o miłości i jak ją odróżnić od potrzeby miłości - klik

 wiersz o odrzucaniu siebie i partnera - klik

O samej retrogradacji Wenus więcej piszę tutaj

Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli o 05:47 we wtorek rano (znów godzina dla hardcorów ;) )! Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Chcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod tym linkiem

1 komentarz:

  1. Cześć, w końcu zrozumiałem, jak działa zaklęcie. mój mąż mnie opuścił ze względu na fakt, że zdiagnozowano u mnie wirusa Herpes Simplex. Byłem złamany sercem, że zostawił mnie dla innego. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby go odzyskać, ale wszystko, co zrobiłem, nie zadziałało, dopóki mój kuzyn z Nowej Zelandii nie poinformował mnie o tym człowieku zwanym prorokiem odiba, który jest bardzo potężny i może mi pomóc. Wierzyłem i nawiązałem kontakt z prorokiem i otworzyłem mu wszystko, przez co przechodziłem. Czy możesz w to uwierzyć, że zostałem wyleczony z wirusa Herpes Simplex i mój mąż wrócił w ciągu 12 do 16 godzin po tym, jak skontaktowałem się z prorokiem. Wszystko stało się cudownie, po prostu powiedział mi, że tylko ja mam wiarę i wierzę, że to się stanie, a teraz mój mąż jest znowu ze mną i jestem znowu silny i zdrowy. Wszystko dzięki prorokowi odiba za jego pomoc. Skontaktuj się teraz, aby uzyskać jakąkolwiek pomoc, ponieważ wierzę, że on może ci pomóc. W przypadku pilnej odpowiedzi, Whats App go przez +79267445906 lub e-mail: prophetodiba@gmail.com

    OdpowiedzUsuń