poniedziałek, 24 września 2018

Pełnia w Baranie - 25 września 2018
Działająca już na nas - kulminacja dziś w nocy - pełnia w Baranie to zazwyczaj gorący czas ;) Tym razem poza typowymi dla tego czasu konfrontacjami czy tematem złości i tego co w nas dzikie i nieokiełznane dojdą wątki związane z Chironem – planetoidą związaną z tematem naszej wewnętrznej rany oraz naszej zdolności do samouzdrowienia i uzdrawiania innych. Chiron od kwietnia tego roku przeszedł do znaku Barana po 7 latach pobytu w Rybach. Teraz dokładnie dzień po pełni na parę miesięcy do nich wróci przywołując ponownie związane z tym tematy (więcej o tym pisałam w tym tekście o Chironie). Takie okresy przejścia są zazwyczaj najmocniejsze i często pokazują nam esencję całego okresu – w tym przypadku mogą odsłaniać nasze wewnętrzne rany, szczególnie te związane z odczuwaniem złości, agresją, relacjami z mężczyznami, poczuciem prawa do tego by być, żyć, działać po swojemu. Ostatnie pięć miesięcy mogło nam dać pierwszy obraz dotyczący tego czy mamy coś do uzdrowienia w tym temacie, czy czujemy prawo do tego by działać po swojemu i bronić siebie, czy pojawiają się w naszym życiu konflikty i co nam one pokazują? Czas tej pełni będzie okresem kiedy te wątki mogą wrócić najmocniej i ukazać pełniejszy obraz, zanim już za parę dni po przejściu Chirona do Ryb na parę miesięcy nam odpuszczą ;) Wszystko co niezintegrowane, co nieprzyjęte i nieopatrzone jeszcze do nas wróci i warto skorzystać z tego czasu by pozwolić sobie na uwolnienie emocji z tym związanych i przyjąć siebie dokładnie takiego/taką z miłością.

Sama pełnia w Baranie to jak już napisałam wyżej czas działania i konfrontacji. Może być gorąco i nerwowo, konflikty dotąd zamiatane pod dywan mogą eksplodować, a cierpliwość w relacjach będzie wystawiona na próbę. Wszystko dlatego, że budzi się nasz dzika strona lecz jednocześnie przypominają nam się wszystkie powody do tego by ją tłumić. Nie wolno, bo co ludzie pomyślą, bo mogę kogoś zranić, bo to złe i brzydkie…. Tłumiąc w sobie dziką stronę możemy jednocześnie alergicznie reagować na tych co ją wyrażają lub też tak nam się wydaje. Stąd też pary mogą wzajemnie oskarżać się o egoizm, agresywność czy brak wyczucia. Idea i lekcja dla nas na czas tej pełni to to jak dopuścić do głosu swoją dzikość, a także swój gniew i inne trudniejsze emocje tak by jednocześnie uszanować przestrzeń innych ludzi i nie oskarżać ich o to co sami czujemy. Wyzwaniem jest znalezienie balansu tak by jednocześnie pozostać w zgodzie ze sobą i uwzględniać swoje potrzeby, a jednocześnie zadbać o bliskie relacje. Kiedy akceptujesz swoją dzikość i emocje które się z nią wiążą łatwiej Ci zaakceptować również dzikość innych ludzi, łatwiej Ci zadbać o siebie nie raniąc innych. Czas pełni w Baranie jest wezwaniem do dzikości, która doświadczona bez oceny jest ogromnym źródłem siły i kreatywności, a także tarczą broniącą nas przed niepotrzebnym wchodzeniem w układy, które nas niszczą.

Pełnia w Baranie to więc czas kiedy uczymy się, że zdrowe stawianie granic jest niezbędne by w pełni otworzyć się na relacje, w których jesteśmy. Ustępując, zgadzając się na sytuacje, które nam przeszkadzają, „wybaczając” nie z serca, ale po to by zachować relację generujemy masę emocji takich jak złość, frustracja, gorycz, a nawet nienawiść i coraz mocniej odcinamy się od tego co było dla nas karmiące w relacji, odsuwamy się od partnera czy przyjaciela, przestajemy się dzielić tym co dla nas ważne, unikamy bliskości. Postawienie granic bywa bardzo trudne, czasem uruchamia lawinę emocji, ale tak na prawdę tylko bycie uczciwym ze sobą, także w tym co dla nas trudne, buduje prawdziwą więź.

To dobry czas by powrócić do szczerości i autentyczności w relacji z samym sobą i z innymi. Do tego by zobaczyć czego naprawdę chcę, co mnie złości, a co budzi we mnie entuzjazm? I by pójść za tym, z szacunkiem dla granic innych :)

Pięknego czasu pełni Wam życzę! :)Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie do-pełnienia pełni, czyli wym razem o dość wymagającej godzinie 4:52 w nocy z poniedziałku na wtorek ;) Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutajChcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod linkiem: https://tinyletter.com/moonsetnewsletter

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza