poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Nów w Lwie - 11 sierpnia 2018
Nadchodzący nów w Lwie połączony z częściowym zaćmieniem Słońca kończy sezon zaćmień, ale spokojnie… kolejny już za pół roku! ;) W tej serii mieliśmy już jedno częściowe zaćmienie Słońca (podczas nowiu w Raku 13 lipca) oraz całkowite i pięknie widoczne w Polsce zaćmienie Księżyca (podczas pełni w Wodniku 27 lipca). Dla wielu z nas był to (lub jest nadal) czas ważnych zmian, nie jest to jednak regułą. Zaćmienia częściej kojarzone są z wydarzeniami, które mogą się początkowo wydawać błahe, lecz z perspektywy czasu okazują się kamyczkiem uruchamiającym lawinę ;) Ta zasada też często ma znaczenie, gdy mówimy o wydarzeniach w skali globalnej i zazwyczaj oczekuje się efektów zmian w czasie 3 miesięcy, a nawet pół roku :) Z mojej perspektywy czas zaćmień, to okres kiedy nasza świadomość może najpierw „odpiąć się” od dotychczasowych wzorców postrzegania, a następnie „przepiąć” do nowych, bardziej żywych. Słońce reprezentuje świadomość, Księżyc życie i jego przemiany, tak więc ich spotkanie to czas kiedy świadomość zmienia życie, a życie zmienia świadomość :) Ważne jest jednak to, że nie jest to proces stopniowy, zgodny z jakimś planem czy logiką wydarzeń… zaćmienia przynoszą nagłe olśnienia i równie nagłe zamknięcia tematów, które dotąd wydawały się nie do rozsupłania… Ot w jednej chwili coś się zmienia tak bardzo, że w sumie nie wiadomo jak tą zmianę uzasadnić, czy opisać… kończy się stare, zaczyna nowe a między nimi pustka ;)

Aktualny nów z zaćmieniem będzie ciekawy także dlatego, że wydarza się w czasie kiedy aż 6 planet porusza się ruchem wstecznym, w tym Merkury i Mars, których retrogradację najbardziej możemy odczuć. Jest to okres mocnego zwrócenia do wnętrza, analizy i porządkowania przeszłości, wprowadzania zmian wewnętrznych, zamiast skupiania się na działaniu zewnętrznym, a czas nowiu tę tendencję uwypukla. Warto więc w tym czasie znaleźć przestrzeń na to by wsłuchać się w siebie, by odpuścić sobie zadaniowość i zobaczyć co pragnie się przejawić samo, kiedy puszczamy chęć wpływania na rzeczywistość :)


Każdy nów jest czasem zwrócenia do wnętrza, ale w zależności od jego znaku, różnych „rzeczy” możemy tam szukać ;) Nów w Lwie jest czasem kiedy zwracamy się do wnętrza po to by odnaleźć to co w nas wymaga wyrażenia, twórczej ekspresji, zasilenia energią ognia. Znak Lwa patronuje naszemu sercu, dlatego jest to dobry czas na to by posłuchać tego, co ono nam mówi, wsłuchać się w swoje uczucia, przypomnieć to co jest dla nas naprawdę ważne i co nas odżywia. Pomaga w tym medytacja polegająca na trzymaniu dłoni na sercu i słuchaniu jego bicia. Celem tej medytacji jest uwolnienie się od myśli, zejście świadomością do poziomu serca i zanurzenie w jego ciszy. Będąc w tym miejscu możesz zadać sercu pytanie o coś, co jest dla Ciebie ważne. Kontaktujemy się z samym centrum naszej istoty, miejscem gdzie drzemie odpowiedź na pytanie: kim tak naprawdę jestem? Co pragnę wyrazić? Jak manifestuję swoją obecność w świecie i jak celebruję życie? Czy jest jakieś pragnienie, marzenie, tęsknota, która domaga się wyrażenia? To wspaniały czas na twórczość i odkrywanie nowych sposobów wyrażania siebie. To również idealny czas na rytuały miłosne i zapraszanie ognistej namiętności :)

Lew to znak skłaniający do stanięcia w miejscu swojej osobistej mocy, kiedy wydobywamy prawdę o nas i z zaufaniem ukazujemy ją światu. Jestem właśnie taka/taki! To jest to czego chcę! To jest to co kocham! Jest to więc czas na odkrycie siebie w pierwszym rzędzie przed sobą samym. Oraz na docenienie siebie, pokochanie siebie jako doskonałej manifestacji Życia. Sześć lat temu otwierając się na temat uznania samej siebie napisałam sobie na lustrze słowa mające mi o tym przypominać. Był to pierwszy krok do zmiany wzorców myślenia o sobie i w konsekwencji do zmiany życia. Wszystkim polecam pracę nad odkryciem tego co w nas wyjątkowe, pokochaniem siebie i uznaniem swego prawa do otwartego wyrażania siebie. Możemy to robić poprzez mówienie sobie doceniających słów, wypisanie tego co w sobie kochamy na kartce, malowanie, śpiewanie, tańczenie… i wszystko to co nam przyjdzie do głowy :) Ogień, który płonie w naszym sercu potrzebuje pokarmu w postaci miłości do siebie i przestrzeni na ekspresję w świecie by ożywić całe nasze życie. Rozpalmy go mocno w ten nów i powierzmy mu nasze marzenia!Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli o 11:58 w sobotę! Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Chcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod tym linkiem

1 komentarz:

 1. Nazywam się Elizabeth James, jestem z USA, jestem tutaj, aby potwierdzić dobry zapach AROZA SPELL CASTER i DUCHOWEJ ŚWIĄTYNI.
  Byłem małżeństwem przez dziesięć dobrych lat i nie miałem dziecka, a mój mąż groził mi rozwodem i poślubieniem innej kobiety.
  spotykam przyjaciela, który przedstawia mnie Dr Aroza, która pomaga rzucić zaklęcie, a ja jestem w ciąży i teraz żyję szczęśliwie z mężem i dziećmi.
  Czy przechodzisz przez problemy takie jak .....
  Duchowe problemy
  Tradycyjne rytuały
  Problemy małżeńskie
  Czary pieniężne
  Barreness
  Rozwiązania rozwodowe
  Atrakcja
  Zatrudnienie
  Sprawa sądowa
  Revevge
  Problemy zdrowotne
  Czy czujesz, że nie masz przyszłości?
  Czy straciłeś zapał do życia?
  Czy czujesz, że go tracisz?
  Czy ciągle cierpi cię pech?
  Czy szukasz miłości, przyjaźni? chcesz, by poprzedni kochanek powrócił, lub obecny kochanek do popełnienia?
  Następnie skontaktuj się z AROZA SPELL CASTER i DUCHOWĄ ŚWIĄTKĄ
  Zadzwoń lub WhatsApp +79267785378
  E-mail. arozatemple@gmail.com
  Skype arozatemple.

  OdpowiedzUsuń