poniedziałek, 9 lipca 2018

Nów w Raku z zaćmieniem Słońca - 13 lipca 2018
Nadchodzący nów w Raku będzie mocny z trzech powodów. Po pierwsze będzie połączony z częściowym zaćmieniem Słońca (u nas niewidocznym), co często przynosi ważne wydarzenia i mocne zmiany wykraczające poza „zwykły” bieg zdarzeń. Po drugie dokładnie po przeciwnej stronie Słońca i Księżyca ustawi się obdarzony mocą głębokiej transformacji Pluton. Pluton plus zaćmienie to nie brzmi jak miłe wydarzenia, pamiętajmy jednak, że to co się w takim czasie dzieje jest częścią zrzucania starej skóry by odrodzić się na nowo. Możemy doświadczać bardzo silnych emocji, napięć związanych z osobami, które mają nad nami jakąś władzę, czy które próbują nas zdominować (albo wyrwać się spod naszej dominacji – co czasem niełatwo rozróżnić, a warto się temu przyjrzeć ;) ) . To również czas kiedy historie z wzorcem kat-ofiara, lub tzw. trójkątem dramatycznym (kat-ofiara-ratownik) mogą mocno wybić się na powierzchnię, ale też zostać przetransformowane przez naszą uczciwość wobec samego siebie i innych. Odsłaniamy w tym czasie nasze prawdziwe intencje i często stojące za nimi trudne emocje. Dajmy im płynąć i dajmy miłość tym zranionym częściom nas i naszej historii, które w ten sposób proszą nas o uwagę.

Po trzecie wreszcie: kulminacja tego nowiu nastąpi w Polsce krótko po wschodzie Słońca, o godzinie 4:48 rano! :) Myślę, że dla tych z nas, którzy są uczestnikami Medytacji Księżycowych jest to szczególny moment i że dobrym pomysłem będzie zaczęcie medytacji trochę wcześniej, przed wschodem by pełniej doświadczyć tego momentu przejścia! :) Słońce w swojej chwale połączone z Księżycem, to czas kiedy łączy się w nas to co zmienne – nasze emocje, doświadczenia, procesy reprezentowane przez Księżyc i to co niezmienne – nasza świadomość, nasza istota, Ja – reprezentowane przez Słońce. Odradzamy się niczym Księżyc skąpani w blasku wschodzącego Słońca. I niczym Feniks z popiołów, który jest blisko związany z symboliką wspomnianego Plutona :) Uwalniamy emocje i przeszłość pozwalając jednocześnie by Słońce napełniało nas światłem. Doświadczamy połączenia tego co spolaryzowane dokładnie w momencie narodzin nowego dnia :)

Nów w Raku jest czasem powrotu do naszej emocjonalnej natury, czasem oczyszczania emocjonalnego i odkrywania tego co w nas najgłębsze i najprawdziwsze. Oczyszczanie to skłaniać nas będzie do zwrócenia się do wnętrza i odrzucenia wszystkiego co nam przeszkadza w pełni poczuć swoje ciało i głos serca. Bez względu na płeć kontaktujemy się teraz ze swą kobiecą stroną, z delikatnością, wrażliwością, opiekuńczością i potrzebą bycia zaopiekowanym. Ważne stają się więzi rodzinne, odkrywanie przeszłości, uzdrawianie historii rodzinnych, uwalnianie emocji związanych dawnymi traumami, nie tylko osobistymi, ale także rodzinnymi, czy z trudnymi doświadczeniami kobiet na przestrzeni wieków. Odkrywanie kobiecej mocy, spotkania z kobietami, uszanowanie ich i docenienie tego co wnoszą. Docenienie jakości „kobiecych” takich jak wrażliwość, receptywność, opiekuńczość, delikatność, zmienność. Szczególne znaczenie ma w czasie tego nowiu relacja z własną matką i kontakt ze swoją Wewnętrzną Matką. Wszystko czego nie dostaliśmy od rzeczywistej matki i czego potrzebujemy możemy sobie dać sami: miłość, uwagę, opiekę, czułość, docenienie… To dobry moment by sprawdzić jaką matką jestem dla siebie samej/ego. Czy szukam „matek” na zewnątrz, a może sam/a „matkuję” innym zamiast dać uwagę sobie?

Kolejny ważny wątek to nasz kontakt z Matką Ziemią, która nas karmi, naturą, której jesteśmy częścią, rodzinną krainą, a także cała planetą – i na uhonorowanie jej! To dobry moment na spotkanie z naturą, dotknięcie Ziemi, poczucie jak płynie do nas karmiąca, matczyna energia z jej trzewi... ale także na wyrażenie naszej miłości i wsparcia dla niej!

Gdy już czujemy uziemienie, to dobry moment by w czasie tego nowiu po prostu wsłuchać się w głos serca i pozwolić sobie na odczuwanie w pełni. Niech emocje płyną przez nas bez przymusu nazywania ich, bez cenzury i oczekiwań. Dajmy im się poprowadzić do źródła. Może dotrzemy do wewnętrznej ciszy, a może do stłumionego dotąd szlochu. Mogą pojawić się historie z przeszłości, wizje czegoś co wykracza poza naszą historię osobistą, ważne informacje. To czas kiedy możemy dotrzeć do samego źródła naszego istnienia, do tej pierwszej kropli miłości. Księżyc jest mocny we własnym znaku, to jest nów w czasie którego wraca do domu, a my w raz z nim. Do domu, który jest zawsze w nas.

Przed nami nów odnawiający, oczyszczający, transformujący, który pozwoli nam pożegnać te wszystkie rany i destrukcyjne wzorce, które wypłynęły na powierzchnię w ostatnich miesiącach. To dobry czas na uszanowanie, zaakceptowanie i pożegnanie przeszłości, i przeżycie emocji z nią związanych. To dobry czas na rytuały oczyszczenia, zwłaszcza z użyciem żywiołu Wody, oraz na wszystkie rytuały związane z naszymi przodkami i historią rodzinną. Przede wszystkim jest to jednak czas na zanurzenie się w sobie i słuchanie tego co mówi do nas ciało i nasze emocje. Nic na siłę i nic według planu, powoli z delikatnością otwórzmy się na to co ma nam do powiedzenia nasza najdelikatniejsza strona.


Księżyc w Raku jest u siebie,pomaga nam okrywać naszą księżycową stronę, jakkolwiek się ona dla nas przejawia. Najważniejsze aspekty Księżyca to: nasza wrażliwość, cielesność, emocjonalność, Wewnętrzne Dziecko, relacje z matką, z rodziną, nasze korzenie, a także nasza intuicja, wyższa świadomość, sny, cykliczność i zmienność, oraz kobiecość i macierzyństwo. Wszystkie te wątki poruszę na zbliżającym się wielkimi krokami Zgromadzeniu Księżycowym! :) Będą warsztaty, kręgi, prezentacje, no i oczywiście wspólna Medytacja Księżycowa w kręgu podczas kulminacji pełni i zaćmienia Księżyca!! :) Szczegóły znajdziesz tutaj. Serdecznie zapraszam Cię do tego święta naszej księżycowej wspólnoty! :)


Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli o 04:48 w piątek rano! Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Chcesz dostawać informację o tym co aktualnie na niebie? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod tym linkiem
2 komentarze:

  1. Jak zwykle pięknie rezonuje ze mną to, co piszesz. Dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Twoje wpisy, szczególnie za szacunek i pewien rodzaj czułości w interpretacji zjawisk na niebie. Dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń