poniedziałek, 14 maja 2018

Nów w Byku połączony z wejściem Urana do Byka - 15 maja 2018

Przed nami ważne dni – nów Księżyca w Byku wzmocni i podkreśli inne wydarzenia na niebie, których kaliber jest niebagatelny :) Przede wszystkim zaledwie 4 godziny po nowiu (!) Uran przejdzie do znaku Byka otwierając kolejny siedmioletni etap rozwoju świadomości ludzkości oraz prowadzących do tego mówiąc delikatnie perturbacji ;) (artykuł o znaczeniu Urana w Byku napiszę niebawem). Ta niebywała synchroniczność oraz podkreślenie znaku Byka pokazują nam, że w tą nową epokę wejdziemy z przytupem :) i że mamy szczególną szansę na to by wraz z nowiem domknąć okres ostatniego uranicznego siedmiolecia (ok. bo początki tego okresu to już 2010), zrobić bilans, docenić wzrost świadomości jakiego doświadczyliśmy, zwłaszcza w obszarach reprezentowanych przez Barana (pisałam o tym tutaj) i spotykając się ze sobą w energii nowiu przygotować się na kolejną falę i zmianę w energii :) Nów w czasie kiedy Uran żegna się ze znakiem Barana daje nam przestrzeń byśmy i my się z nim pożegnali – jako z etapem życia w którym trzeba było walczyć, podkreślać swoje racje, uczyć się dawać sobie prawo do życia i działania, do bycia sobą. Te tematy oczywiście będą jeszcze wracać w nowych odsłonach (patrz mój tekst o Chironie w Baranie), ale rewolucja przenosi się już na kolejne pole :) Byk otwiera przed nami świadomość ciała, znaczenia odpoczynku i przyjemności w życiu, życia w zgodzie z naturą, w obfitości, w poczuciu bezpieczeństwa i stabilności mimo zmian w świecie zewnętrznych… ale nie daje tego ot tak! ;) Byśmy mogli jako ludzkość i jako jednostki tego doświadczyć przydarzy się nam niewątpliwie nie jeden przewrót ;) W każdym razie czekają nas zupełnie nowe wyzwania, zupełnie nowe perspektywy, zupełnie nowe przestrzenie do eksploracji :) Dodatkowo dzień po nowiu Mars przejdzie do znaku Wodnika, którym włada Uran i utworzy aspekt kwadratury z nim właśnie! Wszystkie te wątki kręcą się wokół tematu wolności vs bezpieczeństwa i posiadania, potrzeby buntu i zmiany vs potrzeby stałości… możemy poczuć duże rozdarcie, które jednak może nas doprowadzić do przełomowych decyzji i rozwiązań, albo to trzaśnięcia jakimiś drzwiami po to by zacząć swoje bezpieczeństwo czy stan posiadania budować od nowa, po swojemu. W najbliższych dniach możemy więc czuć się nerwowi, niespokojni, impulsywni, mogą się dziać rzeczy niespodziewane, mniejsze i większe rewolucje lub „tylko” wydarzenia będące sygnałami od świata o tym co w nadchodzących siedmiu latach będzie naszych tematem do przyjrzenia się i przestrzenią do zmian :) Intencje wysyłane na energii tego nowiu oraz w dzień po nim mogą mieć piorunujące działanie, więc naprawdę warto dobrze przemyśleć czego sobie życzymy ;)

W całym tym ważnym kosmicznym przetasowaniu nów w Byku przypomina nam o naszym ciele, o umiejętności uziemienia, a także o tym na ile umiemy przyjmować od życia to co najlepsze. Jeśli to możliwe warto skorzystać z czasu nowiu i przed nowiem na odpoczynek, regenerację ciała i na doświadczanie przyjemności. Nowie generalnie zazwyczaj są czasem pewnego osłabienia, a ten w Byku może do tego dołączyć błogie rozleniwienie (o ile oczywiście nie zadziała u Ciebie to co powyżej ;) ). Dobrze zatroszczyć się o swoje ciało i przypomnieć sobie co sprawia nam największą przyjemność. Budzi się nasza zmysłowa natura i potrzeba celebrowania życia w jego najdrobniejszych przejawach: widoki, smaki, zapachy, dźwięki…. To wszystko przypomina nam że jesteśmy żywi i że możemy czerpać ze świata to co najpiękniejsze.

Nów jest czasem na to by skontaktować się z intencjami na nowy cykl księżycowy i zasiać ziarno, które będzie wzrastać do pełni. W czasie nowiu część nas umiera po to by się odrodzić. Właśnie w tym miejscu, kiedy stare już odeszło, a nowe jeszcze nie wypełniło tego miejsca jest miejsce na skontaktowanie się ze sobą i z tym co dla nas w tym czasie najważniejsze. Znak Byka wskazuje na to, że ważnym pośrednikiem w tym procesie będzie nasze ciało. Wsłuchajmy się w jego głos i dajmy mu to czego potrzebuje. Głowa może wymyślać wyrafinowane wizje typu wakacje na Ibizie lub ekskluzywny alkohol, ale jeżeli naprawdę posłuchasz ciała, to zazwyczaj okazuje się, że jego potrzeby są najprostsze: czuły dotyk (partnera lub Twój własny!), kąpiel, spacer, relaks w łóżku, ulubiony smakołyk… wszystko to co sprawi, że Twoje ciało poczuje się zadbane i dopieszczone. Można wejść głębiej i popracować z ciałem, podążając za jego spontanicznym ruchem. Z tego ruchu może wyłonić się jakaś postać, która ma Ci coś ważnego do powiedzenia lub jakaś czynność, za którą Twoje ciało tęskni. Wszystkie techniki medytacyjne i relaksacyjne, które pomogą Ci pełniej poczuć i rozluźnić ciało będą tutaj bardzo pomocne. Gdy już będziesz w pełni odprężona/y i nasycona/y tym co dobre pozwól sobie na poleżenie z zamkniętymi oczami obserwując jak poczucie przyjemności pojawia się i przemieszcza po Twoim ciele. W tym właśnie miejscu pełnej przyjemności i rozluźnienia zapytaj siebie czego pragniesz dla siebie na nadchodzący cykl księżycowy (lub na nadchodzące siedmiolecie - jeśli potrafisz to zrobić nie wracając znów uwagą z ciała do głowy ;) ). Pozwól sobie by odpowiedź jaka się pojawi objęła całe Twoje ciało i wypowiedź głośno intencję. Tak rodzi się nowe w nas :)

Czas nowiu w Byku służy rytuałom przywołującym do naszego życia obfitość i przyjemność. Możemy w tym czasie skontaktować się z naszymi postawami wobec dóbr jakie świat ma dla nas, z tym co potrzebujemy w tej materii zmienić. Przed kulminacją warto więc przyjrzeć się przekonaniom wobec finansów, postawom i zachowaniom, którymi sobie szkodzimy i sabotujemy korzystanie z obfitości i popracować nad uwolnieniem stojących za nimi doświadczeń i emocji. Ważnym wątkiem jest również nasza umiejętność przyjmowania i cieszenia się darami świata. Trudno przyciągnąć obfitość jeżeli nie potrafimy się nią cieszyć, przyjmować ją do siebie i się nią dzielić. Podobnie jest z przyjemnością: ona nie zależy od okoliczności, a jedynie od naszego przyzwolenia. Znak Byka uczy nas tego jak gromadzić bogactwa materialne i jak się nimi cieszyć. Dobrego czasu odkrywania wewnętrznego źródła obfitości i przyjemności Wam życzę! :) I niech moc Urana w Byku Was prowadzi ku temu co dla Was najlepsze! :)

Powiązane teksty:


O zadziewającej się właśnie zmianie epoki, o przejściu Chirona do Barana i o tym o czym było ostatnie siedem lat przeczytasz tutaj

O samym Uranie w Byku więcej napiszę niedługo (by nie przegapić możesz się zapisać do newslettera - patrz niżej - lub ustawić powiadomienia dla postów na tej stronie fb rozwijając przycisk "obserwuj"). Dla krytyków mojej powolności w temacie: preferuję pisanie kiedy już mocno dany wpływ czuć, w przypadku zmian znaku już po przejściu, bo piszę nie tylko z głowy i z wiedzy, ale też, a może przede wszystkim - z czucia :)

Jeśli czujesz, że temat obfitości Cię wzywa polecam mój tekst o tym, który znajdziesz tutaj 

Jeśli natomiast czujesz temat bycia w ciele, ale jednocześnie jest on trudny może Ci się przyda ten mój tekst (dla kobiet, ale nie tylko) - tutaj


Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli o 13:48 we wtorek! Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Chcesz dostawać informację o tym co na niebie z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod tym linkiem

1 komentarz:

  1. Dziękuję i czekam na następne wspaniałe wpisy.
    Pozdrawiam.
    Sł;neczny Wodnik z asc. w Koziorożcu na którym usadowił się Pluton...bedzie się działo...nieprawdaż?

    OdpowiedzUsuń