poniedziałek, 7 listopada 2016

SuperPełnia w Byku - 14 listopada 2016superksiężyc pełnia listopad 2016Zazwyczaj nie lubię epatowania pojęciem Superksiężyca, bo sugeruje ono coś niezwykłego i wyjątkowego, a dotyczy zjawiska, które wydarza się parę razy do roku (2-3 pełnie na 12), czyli wcale nie jest takie rzadkie ;) Tym razem jednak będziemy mieli faktycznie rzadki przypadek Superksiężyca, ponieważ kulminacja pełni wydarzy się ok 2 godziny od osiągnięcia przez Księżyc punktu na orbicie najbardziej zbliżonego do Ziemi, a to już nie zdarza się tak często – ostatnio Księżyc był tak blisko Ziemi w czasie pełni w 1948 roku a kolejny taki moment będzie w 2034 roku. Oznacza to, że Księżyc będzie z naszej perspektywy większy niż zazwyczaj a pełnia imponująca! :)  Można pokusić się o przypuszczenie, że kiedy Księżyc jest bliżej to działa mocniej, z pewnością dzieje się tak w przypadku pływów morskich, to czemu nie w naszym? ;) Na pewno też warto przez dwie pełniowe noce (dopełnienie będzie miało miejsce u nas w środku dnia) popatrzeć na naszą piękną Lunę i pogadać z nią, jest bliżej to może i usłyszy nas lepiej ;)

Każda pełnia to czas kiedy z jednaj strony możemy zobaczyć owoce tego co zasialiśmy dwa tygodnie temu podczas nowiu, a z drugiej kiedy rosną napięcia związane z manifestacją naszych celów. Czasem okazuje się, że jest trudniej niż się początkowo wydawało lub że odpowiedź ze świata wymaga od nas uwzględnienia innych perspektyw. Pojawiające się napięcia pokazują nam więc miejsca domagające się naszej uwagi, poszerzenia perspektywy, uwzględniania pomijanych dotąd potrzeb swoich lub partnera. Pełnia w Byku podkreśla temat potrzeby bezpieczeństwa, stabilności finansowej i relacyjnej. Otwiera także przed nami nowe perspektywy w tych sferach, więc jeżeli damy sobie czas na to by przyjrzeć się temu tam się dzieje, jakie są nasze potrzeby i dążenia oraz jakie informacje dostajemy od świata w tych dziedzinach i co one oznaczają – to damy sobie szansę na zobaczenie czegoś więcej i na znalezienie wewnętrznego balansu, który będzie znakomitą podstawą do skorzystania z magii tej pełni. 

Pełnia Księżyca w znaku Byka to idealny czas na praktyczną magię, oraz wszystko to co łączy się z przyjemnością, cielesnością i seksualnością. Byk i Skorpion (w którym przebywa Słońce) to znaki, które uczą nas w pełni odczuwać przyjemności cielesne i odkrywać transformującą energię seksualną, która jest źródłem nie tylko przyjemności, ale też mocy. Pułapką tych dwóch znaków jest branie tego wszystkiego dla siebie, co w efekcie powoduje rosnące poczucie zagrożenia przed światem, który wydaje się, że chce nam zabrać do co zgromadziliśmy. Dlatego każda czarna magia przynosi smutek i poczucie oddzielenia od świata. Zapraszając więc obfitość, radość i przyjemność wizualizujmy więc jak tryska z nas fontanna obfitości, która nasyca nas, a także wszystkich wokół. Stańmy się obfitością!

Więcej o pracy z obfitością i o tym co może blokować przepływ pieniędzy przeczytasz tutaj
Również aktualny temat dawania i przyjmowania w nasycającej dla obu stron wymianie tutaj

Ta pełnia przypomina nam, że to nasze ciało jest bramą do raju. Sprawiajmy sobie przyjemności zmysłowe, karmy ciała i pielęgnujmy je, nasycajmy się smakami, dotykiem, muzyką. Zmysłowa kąpiel, masowanie swojego ciała samemu lub z parterem, cieszenie się własną seksualnością – to wszystko możemy sobie dać w dniu pełni jako przedsmak przyjemności i obfitości, która jest przed nami. Żeby brać od świata całymi garściami musimy otworzyć się na przyjmowanie, dlatego daj sobie w tym czasie to czego pragniesz, nawet jeżeli możesz to zrobić tylko symbolicznie. Pragniesz miłości? Daj sobie samej tyle miłości ile zdołasz! Pragniesz dobrobytu materialnego? Nakarm się tym co uważasz za najlepsze lub kup sobie piękny drobiazg ucieleśniający Twoją intencję. 


Dobrego czasu celebracji wewnętrznej i zewnętrznej obfitości Wam życzę! :)

 Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie dopełnienia pełni, czyli w poniedziałek o 14:52 ! Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj


Chcesz dostawać informację o księżycu w znakach, o pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!
Zapisy pod tym linkiem


1 komentarz: