poniedziałek, 30 maja 2016

Nów w Bliźniętach z Wielkim Krzyżem - 5 czerwca 2016

Nów czerwiec 2016


Czeka nas wyjątkowo ciekawy nów, bo w ramionach bogini miłości – Wenus! J Na niebie spotykają się w tym samym czasie Słońce, Księżyc i Wenus w znaku Bliźniąt, co mocno podkreśla aspekt relacji międzyludzkiej, komunikacji, a także miłości. Dodatkowo na czas nowiu tworzy się na niebie Wielki Krzyż z udziałem wspomnianej trójki, oraz Saturna, Neptuna i Jowisza. To czas w roku kiedy wszystkie dotychczasowe tendencje i nurty zdarzeń mogą dojść do kulminacji, zwłaszcza u osób, u których ten układ wypada w znaczących punktach horoskopu urodzeniowego. Dla wszystkich może to być czas nieco nerwowy i gęsty od wydarzeń, sprawy relacji mogą kolidować z obowiązkami i pracą, a to wszystko razem z naszymi celami i marzeniami. Może być to również czas ważnych wglądów i przemyśleń dotyczących naszych celów, wartości, relacji i tego co jest dla nas najważniejsze.

Warto wykorzystać czas przed tak znaczących nowiem na porządki zwłaszcza w sferze relacji, niesłużących nam przekonań, sposobów komunikowania się i wchodzenia w kontakt z ludźmi, a także poprzez uwolnienie się od szkodliwych dla nas relacji i zrobienie w ten sposób miejsca na nowe.

Nów w Bliźniętach to czas, kiedy spoglądając w głąb siebie odkrywamy w nim naszą złożoną naturę, czasem bliźniaczą, a czasem wręcz wieloraczą ;). Wiele głosów, wiele postaci, wiele myśli. Szum słów, które można obserwować. Podobno myślę, więc jestem, ale czasem im mniej myślę tym bardziej jestem. Bez względu na to jaką ścieżkę wybraliśmy, lubimy wartościować nasze doświadczenia i działania. Dla jednych myślenie jest ważniejsze niż brak myśli, inni wartościują wyżej wewnętrzną ciszę. Jedni medytują skupiając umysł na jednym punkcie czy idei, inni wsłuchują się w bicie serca, czy w rytm oddechu; jedni starają się pozbyć myśli, inni podążają za tym co się pojawia w głowie. Bliźnięta nas uczą tego, że wszystko ma swoje miejsce i nic nie jest lepsze ani gorsze. Czasem Słońce czasem deszcz, czasem myśli, czasem cisza. Istotą rzeczywistości i nas samych jest zmienność. Właśnie w ten nów możemy poczuć swoją zmienną, wielopostaciową, nie dającą się zamknąć w prostych słowach naturę. Przyjrzyjmy się też tym słowom, które nam się pojawiają: o sobie i o świecie. Zobaczmy, że są tylko słowami i że równie dobrze możemy je zastąpić innymi. Co się stanie jeżeli użyję innych słów? Czym są słowa? I co istnieje poza słowami? Spotkanie Księżyca (to co zmienne, życie) i Słońca (to co stałe, świadomość) uczy nas, że będąc zmienny/zmienna wciąż pozostaję sobą. Nawet gdy zmieniam imię, nie zmieniam istoty. Ale za pomocą słów mogę się od tej istoty oddalić lub przybliżyć. Słowa, nazwy i imiona jednocześnie są i nie są ważne. Kierują naszym umysłem, opisują i tworzą rzeczywistość. Często odwracają naszą uwagę o tego co istotne, zaciemniają obraz i zbierają energię, która mogłaby być przeznaczona na działanie, kochanie, czy na doświadczanie. Myślenie to żywioł powietrza, który ma należne sobie miejsce wśród pozostałych żywiołów, choć w naszej przeintelektualizowanej kulturze często zajmuje zbyt dużo miejsca. Ten nów to czas poszukiwań własnego samoopisu, słów ważnych i zbyt ważnych, nowych nazw i imion, obserwowania myśli niczym chmur na niebie i odkrywania ciszy, która jest poza i ponad ich korowodem, niczym błękit nieba. Jest to również czas oczyszczenia naszej głowy, intelektualnego resetu i otworzenia się na nowe pomysły, kierunki działania, nowe wizje i idee.
Kolejnym wątkiem związanym z nowiem w Bliźniętach jest oczyszczenie naszego otoczenia z ludzi, informacji i sytuacji, które nam nie służą, które są odpowiednikiem intelektualnego szumu w zewnętrznym świecie. W tym czasie dużo może się zadziać w tym temacie „samo”, ale mimo to warto zadać sobie trud by przyjrzeć się swoim potrzebom lub negatywnym emocjom oraz by wprowadzać zmiany bardziej świadomie i intencjonalnie.

Ten nów otwiera nowy cykl naszej aktywności w świecie i warto skorzystać z jego energii by odkryć nowe kierunki, zainicjować nowe działania i skontaktować się z samym sobą. Wewnętrzne dialogi pod wpływami Bliźniąt mogą być szczególnie owocne ;) Czas tuż po nowiu to dobry moment na wypowiadanie intencji związanych z Wenus – czyli zapraszanie miłości, obfitości i przyjemności J


Wszystkiego dobrego życzę Wam w tym mocnym czasie! J

Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli o 5:00 w niedzielę rano! Więcej o Medytacjach Księżycowych i naszej społeczności dowiesz się tutaj.

Chcesz dostawać informację o księżycu w znakach, o pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera! Zapisy pod tym linkiem.

1 komentarz: