piątek, 29 kwietnia 2016

Merkury w retrogradacji w Byku: 28 kwietnia - 22 maja 2016retrogradacja Merkurego 2016

Wraz z wejściem Merkurego w retrogradację wchodzimy w szczególny czas, kiedy to aż 5 planet porusza się w ruchu wstecznym! To dużo zważywszy na to, że w sumie planet  mogących retrogradować (czyli wliczając Plutona i wyłączając Ziemię) jest 8. Jest więc to czas kiedy z perspektywy naszego ego sprawy mogą się przeciągać, wikłać i blokować, ale z perspektywy naszej duszy następuje mocne przyśpieszenie! To czas rewizji tego co jest, poprawek, zmian i uwalniania się od zablokowań mających źródło w przeszłości. Warto dać sobie czas i przestrzeń na to by zwrócić się do wnętrza i pozwolić by wszystko szło swoim rytmem. Zwolnienie na zewnątrz, przyśpieszenie wewnątrz, oraz przeszłość, która jest kluczem do naszej przyszłości  - to hasła, które towarzyszą temu czasowi :)


Dobry czas by się więc trochę pobyczyć na łonie natury i odpuścić sobie wyścigi szczurów, relaksując ciało i umysł, w ten sposób stwarzając dogodne warunki do tego by zadziała się zmiana wewnątrz nas :) Poniższe hasła do pracy wewnętrznej potraktujcie więc jako inspiracje, a nie jako kolejne zadania do wykonania ;)

Merkury w retrogradacji w BykuMars retrograduje w Strzelcu weryfikując nasze wierzenia i światopogląd, a Merkury wchodząc w retrogradację w Byku dodaje do tego weryfikację naszych wartości. Kluczowe tematy to na czym opieram swoje życie, co jest dla mnie bazą, podstawą, co daje mi bezpieczeństwo i poczucie uziemienia w rzeczywistości. Często to są sprawy związane z finansami, bo jakoś tak często brak uziemienia się właśnie na tej sferze odbija ;) Merkury retrogradując w Byku będzie więc nas skłaniał do przyjrzenia się temu jak zarządzam swoimi finansami, w jaki sposób je przyciągam lub odpycham, czy umiem przyjmować i cieszyć się obfitością? Patrząc jednak dalej to również temat tego co ma dla mnie wartość i czy potrafię przyjmować z życia to czego pragnę. Często myślimy o obfitości i różnych dobrach, jako o czymś co trzeba zdobyć, wywalczyć, a nawet zabrać innym. Znak Byka uczy nas, że obfitość przychodzi do tych co szeroko otwierają ramiona, a nie do tych co zaciskają pięści. Co oczywiście nie znaczy, że bogactwo to sprawa wyłącznie otworzenia ramion i różnych afirmacji… ;) nie bez powodu znak Byka oznacza również uziemienie, konkret i pragmatyzm. Jeśli chcesz popracować w tym czasie z tematem obfitości, polecam mój tekst na ten temat

Merkury retrogradując w Byku daje nam więc czas na przemyślenie na nowo spraw finansowych, na wycofanie się z niekorzystnych dla nas rozwiązań czy na restrukturyzację naszego budżetu lub też samego podejścia do pieniędzy. Nie jest to korzystny czas na nowe zobowiązania czy zakupy, lepiej też plany biznesowe odłożyć na później, z zaufaniem, że ten czas przyniesie nam nowe ważne informacje i pozwoli się lepiej przygotować do nowych działań. Ci z nas, którzy dotąd mieli trudność w konkretnym i pragmatycznym myśleniu o sprawach materii teraz mogą rozwijać z powodzeniem te umiejętności, natomiast ci, którzy dotąd mocno trzymali się ziemi mogą poczuć potrzebę odpuszczenia i większego luzu. Merkury w retrogradacji odwraca nas dotychczasowy sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości pozwalając nam poszerzyć zakres możliwości i przyprowadzić korektę tam gdzie jest potrzebna.


 

Poza tematem finansów ważne będą również te wartości, które mają dla nas szczególną wartość, oraz to ile poświęcamy im tyle energii i uwagi. Dobrze pomyśleć sobie o tym co jest dla nas priorytetem oraz w jaki sposób te priorytety przekładają się na konkretne wybory (lub się nie przekładają). Ile czasu poświęcam rodzinie, karierze, przyjaciołom, partnerowi? Ile uwagi daję realizacji moich marzeń, ile zainteresowaniom, a ile sprawom innych ludzi? Czy mój harmonogram odzwierciedla moje priorytety? Największym zasobem jaki mamy jest nasz czas, to nim „płacimy” za wszystkie wartości, każda chwila jest bezcenna i czas Merkurego w retrogradacji pomoże nam wprowadzić takie zmiany by mniej trwonić czas na rzeczy nieistotne, oraz bardziej cieszyć się każdą chwilą.

Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że na ten intensywny retro gradacyjny czas lepiej nie stawiać sobie zbyt ambitnych celów, bo rzeczywistość może się zmieniać niespodziewanie, a sprawy pozornie proste rozwlekać się w czasie ;) Warto uzbroić się w cierpliwości skupić na tym co się wydarza teraz w nas samych, bo ta najważniejsza zmiana tego czasu odbywa się w głębi naszej podświadomości :)

 
 

Uwaga! Oto klasyczne rady dotyczące Merkurego w retrogradacji: nie podpisywać umów, nie robić poważniejszych zakupów, zrobić natomiast kopie zapasowe na komputerze i zabezpieczyć się przed ewentualnymi awariami, wychodzić z wyprzedzeniem na ważne spotkania i sprawdzać przedtem czy aby wszystko mamy ze sobą ;) Jeżeli już coś musimy podpisać, to najpierw trzy razy przeczytajmy i nic nie zostawiajmy w niedopowiedzeniu, czy "na gębę". W tym czasie generalnie lepiej może nam służyć komunikowanie swoich myśli za pośrednictwem pisma, co pozwoli uniknąć nieporozumień, a także może sprzyjać wszelkiej maści pisarzom :).  Posiadacze Osobistego Astrokalendarza na ten rok mogą sprawdzić jakie sfery życia (domy)  aktywizuje retrogradujący Merkury, czyli gdzie potrzebne będą poprawki i szczególna uważność.

 Chcesz dostawać informację o wszystkich astrowydarzeniach? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera! Zapisy pod tym linkiem


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza