poniedziałek, 7 marca 2016

Nów w rybach z zaćmieniem Słońca - 9 marca 2016
Nów marzec 2016 zaćmienie Słońca

Nadchodzący nów w Rybach będzie jednym z najmocniejszych w tym roku! Towarzyszyć mu będzie całkowite zaćmienie Słońca, widoczne jednak po drugiej stronie globu. U nas kulminacja nowiu i zaćmienia będzie miała miejsce o 2:54 w nocy więc towarzyszyć mu będzie ciemność. Przygotujmy się na intensywny czas śnienia, wizji, oczyszczania i odcinania powiązań z przeszłości. Planetoida Chiron, zwana kosmicznym Uzdrowicielem i towarzysząca w tym czasie zjednoczonej parze Słońca i Księżyca pomoże nam odkryć i uzdrowić stare rany, odkryć te części nas samych, które odrzuciliśmy, zintegrować je i poczuć jak na nowo stajemy się całością. W ten układ zaangażowane będą również planety Jowisz i Saturn, które mogą nas uczyć poprzez konfrontację z oczekiwaniami społeczeństwa, naszymi własnymi ambicjami i potrzebami by wszystko zrozumieć, poukładać i by nasze działania miały sens i cel. W czasie tego nowiu może się okazać, że pewne wyobrażenia trzeba będzie puścić, by odkryć to co jest prawdą naszego serca. To czas oczyszczenia na wszystkich poziomach, wskoczenia w nurt rzeki, zaufania i poddania się.

Nów w Rybach to najbardziej magiczny ze wszystkich nowiów, choć niekoniecznie łatwy do nawigacji ;) . Jak co miesiąc, w czasie gdy zbliża się nów, jesteśmy senni i wycofujemy się ze świata, tym razem jednak ten trend może się znacząco nasilić i objawić się głęboką apatią lub też śnieniem na jawie. Co jednak ważne w tym śnieniu znajdują się odpowiedzi na wszystkie nasze pytania i skarby jakich nie odkryjemy przy jasnym świetle dnia. Tak jak w „zwykłym” śnie to co się wydarza może się wydawać nielogiczne i dziwaczne, niemniej gdy przyjrzymy się temu odkryjemy ukryte znaczenia i sensy. Jeżeli  pozwolimy sobie na podążanie niczym Alicja za iluzorycznym królikiem, to doprowadzi on nas na drugą stronę – czyli do głębokich pokładów podświadomości lub też do jasnych krain nadświadomości :)
Co to oznacza w praktyce? To, że czas tego nowiu jest idealny na wszelkiego typu praktyki duchowe, w szczególności te gdzie puszczasz kontrolę nad tym co się dzieje. Dobry czas na medytacje, wizualizacje, puszczenie wodzy fantazji i uwolnienie twórczych potencjałów. Jest to czas kiedy zagłębiając się w siebie możemy złapać złotą rybkę i wypowiedzieć życzenie :) Artyści mogą doświadczyć napływu weny, a wszyscy śmiertelnicy inspiracji dotyczącej dalszej drogi życia. Wystarczy poprosić w tę noc o prowadzenie, o wgląd dotyczący naszego powołania czy tego co jest aktualne dla nas ważne. To co istotne to otworzenie się na każdą możliwą odpowiedź i powstrzymanie się przed próbą zapanowania nad tym gdzie niosą nas fale tego nowiu. Jeżeli porwie nas senność, pozwólmy na to – widać sen jest tym czego najbardziej teraz potrzebujemy. Jeżeli coś nas przyciągnie, nie opierajmy się. Zapisujmy sny, wizje, przemyślenie i pomysły po to by móc je wcielić w życie podczas nadchodzącego cyklu księżycowego. To również idealny czas na pogłębianie samoświadomości. Ważne jest to by uwolnić się od natrętnych myśli o tym co niedoskonałe, o błędach i o chaotyczności innych i w ten sposób zgodzić się również na własną niedoskonałość i błędy. Dopiero z tego miejsca, z miejsca zgody na wszystko co się pojawia, możemy odkryć jak pozorny chaos i niedoskonałość układają się w wyższy porządek i prowadzą nas ku naszemu najwyższemu dobru.

To również czas kiedy mogą nas porwać wielkie i często niezrozumiałe emocje. Pozwól sobie na nie i nie staraj się znaleźć uzasadnień. Nie każdy smutek jest depresją, nie każdy niezrozumiały stan jest przejawem szaleństwa. Często nasze próby nazwania tego co się z nami dzieje i wytłumaczenia sobie dlaczego tak się czujemy tworzą cierpienie, którego nie było. Po prostu pozwól sobie uwolnić to co czujesz bez nazywania i bez przywiązywania się do tego – to co czujesz teraz przeminie. W ten sposób robisz miejsce na nowe doznania. Uwalniając ból, otwierasz się na przyjemność, uwalniając złość i żal otwierasz się na miłość. Tak jak w przypadku każdego nowiu najważniejsze jest pożegnanie starego, po to by w oczyszczonej glebie zasiać nowe ziarno.


Zachęcam także jak zwykle do Medytacji Księżycowej tych wszystkich, którzy mają czas i chęć poczuć się częścią naszej wielkiej duchowej rodziny! Medytacja jak zwykle w momencie kulminacji nowiu, czyli w nocy z wtorku na środę o 02:54 polskiego czasu. O szczegółach i intencjach na ten czas przeczytasz w grupie poświęconej Medytacjom (uwaga nowe wirtualne miejsce! Znajdziesz je tutaj), do której serdecznie zapraszam :)

Pięknego czasu zanurzenia w sobie Wam życzę! :)

Maria Moonset

 Chcesz dostawać informację o wszystkich astro-wydarzeniach? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!
Zapisy pod tym linkiem

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza