środa, 6 stycznia 2016

Merkury w retrogradacji: 5 - 25 stycznia 2016


Merkury w retrogradacji styczeń 2016


Planeta procesów umysłowych i komunikacji weszła wczoraj w ruch wsteczny, czyli retrogradację sygnalizując, że najwyższy czas przemyśleć na nowo różne sprawy i zwolnić tempo. Mars, który wszedł do Skorpiona niemal w tym samym czasie, sugeruje dobry czas na działanie, ale w połączeniu z retrogradacją Merkurego, dobrze będzie zanim przystąpimy do działania sporządzić dobry plan, przygotować się na wszelkie ewentualności, wybadać grunt, a ruszyć mocniej do przodu już po 25 stycznia.

Jak zawsze przy retrogradacjach ważne jest by być cierpliwym, uważnym na szczegóły (dwa razy sprawdzać ważne dokumenty oraz obecność kluczy w torebce ;) ), ale też elastycznym i otwartym na nagłe zmiany planów, oraz na to, że coś co dziś może wydawać się znakomitym pomysłem jutro okaże się nierealne. Po prostu zawsze lepiej poczekać, aż wszystko się wyklaruje, a najlepiej aż retrogradacja się zakończy :)

Tym razem retrogradacja zaczęła się na początku Wodnika, więc okres do 8 stycznia to czas kiedy z jednej strony mogą się pojawiać komplikacje w naszych relacjach z przyjaciółmi, a z drugiej mogą nam błyskać niezwykłe pomysły, perspektywa może się obracać o 180 stopni i nagle dokonujemy odkryć z mniejszym lub większym okrzykiem „eureka” :) W tym czasie mogą nas też pociągać zainteresowania naukowe, paranaukowe, głód poznania i zrozumienia świata.

Natomiast od 8 stycznia aż do końca retrogradacji Merkury będzie w Koziorożcu i będzie skłaniał nas do rewizji naszych życiowych celów, zwłaszcza tych zawodowych, przypomnienia sobie co kiedyś była dla nas ważne, a co nam jakoś w między czasie umknęło, a także odkrycia gdzie odeszliśmy od tego co ważne i zapędziliśmy się w działania, które nie przybliżają nas do celu. W tym okresie nieporozumienia mogą się wydarzać w szczególności w relacjach z naszymi przełożonymi, osobami na stanowisku, urzędami, a także autorytetami, czyli osobami o pewnej uznanej pozycji. Sprawy kariery mogą się wyraźnie spowolnić, więc warto się uzbroić w cierpliwość i nie brać tego osobiście. To nic nie jest nie tak z nami, to po prostu taki czas :) Piszę o tym bo ten okres, a także ok tydzień poprzedzający tą retrogradację, może nas prowokować do negowania naszych osiągnięć, do odbierania wartości sobie i swoim działaniom, może się również wkraść poczucie bezcelowości i bezsensowności naszych wysiłków. Jeśli jednak potraktujesz ten czas jako okres przemyślenia ponownie, na spokojnie swojej drogi, oraz skupisz się na obserwowaniu tego co się dzieje bez oceny, szybkich decyzji i chęci przyśpieszenia spraw – może to być czas bardzo owocny i przygotowujący do bardziej świadomego i zgodnego z sercem działania. Ten okres sprzyja poukładaniu sobie celów życiowych a także zaplanowaniu kolejnych kroków, a także zajęciu się sprawami z przeszłości. Mogą pojawić się zlecenia w dziedzinie, którą zajmowaliśmy się kiedyś lub ludzie, którzy nam przypomną, o tym co robiliśmy wcześniej. Na to jakie sfery życia uaktywni u Ciebie ta retrogradacja, wskazuje dom w Twoim horoskopie urodzeniowym, w którym teraz przebywa Merkury.

Uwaga! Oto klasyczne rady dotyczące Merkurego w retrogradacji: nie podpisywać umów, nie robić poważniejszych zakupów, zrobić natomiast kopie zapasowe na komputerze i zabezpieczyć się przed ewentualnymi awariami, wychodzić z wyprzedzeniem na ważne spotkania i sprawdzać przedtem czy aby wszystko mamy ze sobą ;) Jeżeli już coś musimy podpisać, to najpierw trzy razy przeczytajmy i nic nie zostawiajmy w niedopowiedzeniu, czy "na gębę". W tym czasie generalnie lepiej może nam służyć komunikowanie swoich myśli za pośrednictwem pisma, co pozwoli uniknąć nieporozumień, a także może sprzyjać wszelkiej maści pisarzom :). Posiadacze Osobistego Astrokalendarza na ten rok mogą sprawdzić jakie sfery życia (domy) aktywizuje retrogradujący Merkury, czyli gdzie potrzebne będą poprawki i szczególna uważność. Więcej o Astrokalendarzach przeczytasz tutaj.

Dobrego czasu porządkowania umysłu i kalibrowania życiowego kompasu Wam życzę! :)


Chcesz dostawać informacje o wszystkich astro-wydarzeniach na maila? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod tym linkiem

Photo: Joel Robison

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza