niedziela, 11 października 2015

Nów w Wadze - 13 październik 2015

Nów w Wadze październik 2015Ostatni czas to okres intensywnej zmiany w temacie naszych relacji, równowagi w związkach, oraz przyglądaniu się temu w jaki sposób wchodzę z innymi w kontakt i jakie relację chcę budować. Zaczęło się od półtoramiesięcznej retrogradacji Wenus – planety miłości i harmonijnych relacji (25.07 – 6.09), potem tematy relacyjne wróciły „na wokandę” dzięki retrogradacji Merkurego w znaku Wenus – Wadze (17.09 - 9.10) . Teraz od paru tygodni Słońce w Wadze rozjaśnia wszystkie pozostałe niejasności w tym temacie i pomaga nam dokonywać świadomych wyborów. Nów w Wadze (noc z poniedziałku na wtorek) będzie ostatnim akordem w tym procesie, kropką nad i :) To
czas kiedy możemy ostatecznie pożegnać stare i niesłużące nam relacje, oraz wzorce bycia z ludźmi oraz zaprosić nowe. Dobry czas na rytuał odcięcia czy na powrót do podstawowej relacji jaką każdy z nas tworzy w swoim życiu – relacji z samym sobą! :) Pamiętajmy, że jakiekolwiek nie są nasze relacje z innymi zawsze odzwierciedlają one to jaką mamy relację z samym sobą – czy dajemy sobie uwagę, miłość, czy dbamy o siebie, czy sami siebie doceniamy i traktujemy z szacunkiem? W czasie nowiu warto się temu przyjrzeć i przyjąć pełną odpowiedzialność za naszą relację z samym sobą, bo tego co sami sobie nie damy, nikt inny nam nie zapewni ;)

Ważnym wątkiem podczas nowiu w Wadze jest temat równowagi w naszych relacjach, balansu pomiędzy braniem i dawaniem, uważnością na drugą osobę i uważnością na własne potrzeby, szukania złotego środka. Miesiąc kiedy Słońce jest w Wadze dobrze służy renegocjowaniu dotychczasowych ustaleń, rozmawianiu o tym co dotychczas było niedookreślone i szukaniu kompromisu. Dlatego także czas nowiu jest pięknym momentem na to by przyjrzeć się temu co jest dla mnie w moich relacjach ważne, czego potrzebuję, co doceniam, a co chcę zmienić. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że partner jest naszym zwierciadłem i to co nas w nim irytuje jest też cząstką nas samych. Podobnie z tym czego nam brakuje w relacjach – zapytajmy się siebie czy sami jesteśmy gotowi sobie dać to czego potrzebujemy, czy wierzymy, że na to zasługujemy, czy umiemy przyjmować od innych to czego pragniemy?

Czas Nowiu w Wadze jest też idealny na rytuały w intencji miłości! Pamiętajmy jednak, że nów służy przede wszystkim żegnaniu się z tym co już nam nie służy, dobrze więc skupić się na tym by uwolnić się od tego co nas oddziela od miłości i szczęścia w związku. To mogą być m.in. poprzednie relacje, nasze przekonania, wzorce zachowań wyniesione z przeszłości, nadmierne oczekiwania… Uwalniając się od przeszłości otwieramy się Nowe.Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli o nieco wymagającej godzinie 02:06 we wtorek w nocy! :) Szczegóły i przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami znajdziesz tutaj.

Chcesz dostawać informację o wszystkich nadchodzących astro-wydarzeniach na maila? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!
Zapisy pod tym linkiem.

Powiązane tematycznie teksty:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza