poniedziałek, 21 września 2015

Pełnia w Baranie - Czerwony Superksiężyc - 28 września 2015

czerwony księżyc zaćmienie 2015
Krwawy superksiężyc wrzesień 2015


Nadchodząca pełnia jest ciekawa z paru względów. Księżyc będzie się dopełniał w punkcie na swej orbicie, gdzie jest najbliżej Ziemi. Zjawisko to zostało ochrzczone Superksiężycem, jako że podczas takiej pełni Księżyc jest wyjątkowo duży. Tym razem dodatkowo będzie też wyjątkowo czerwony!
:) Jednocześnie bowiem będzie miało miejsce zaćmienie Księżyca, czyli przesłonięcie Księżyca w pełni przez Ziemię. Przysłaniany Księżyc nabiera czerwonego zabarwienia, gdyż dociera do niego światło odbijane i rozpraszane przez atmosferę Ziemi, przez co bywa nazywany czasem Krwawym Księżycem. Oba te zjawiska, zarówno Superksiężyc, jak i zaćmienie Księżyca są dosyć częste (Superksiężyc możemy obserwować zazwyczaj co rok, a Krwawy Księżyc zazwyczaj dwa razy do roku) jednak fakt, że wystąpią jednocześnie jest już bardzo rzadki! Dość powiedzieć, ze na kolejną taką okazję będziemy musieli poczekać 18 lat :)

Co to oznacza z perspektywy astrologicznej? Zaćmienie można potraktować jako wyjątkowo dokładną pełnią (lub nów w przypadku zaćmienia Słońca). Słońce i Księżyc ustawiają się tak precyzyjnie po obu stronach Ziemi, że aż Ziemia przesłania Księżycowi światło słoneczne. Wiedząc o tym jak wielkie są odległości między tymi ciałami i jak relatywnie małe są ich rozmiary można zrozumieć, że taka precyzja to coś wyjątkowego. Pełnia jest czasem polaryzacji energii męskiej i żeńskiej, wzrostu napięcia pomiędzy ludźmi i w nas samych, a jednocześnie pozwala zobaczyć wszystko to co się wydarza z szerszej perspektywy i poszerzyć perspektywę tym z nas, który nie ulegną pokusie zwalania winy za swoje emocje na innych ;) Zaćmienia zazwyczaj przynoszą gwałtowne i niespodziewane wydarzenia w okresie przed i po zaćmieniu, ich działanie można obserwować nawet parę miesięcy wcześniej i później jako nieoczekiwany obrót spraw i globalnych procesów. Z drugiej strony zaćmienie pokazuje temat odchodzenia starej świadomości i pojawiania się nowej, a także uwalniania się od więzów karmicznych i blokad z przeszłości. W ten sposób nadchodzące zaćmienie Księżyca wzmacnia wątki, które opisałam w artykule o retrogradacji Merkurego. Rozliczamy się z przeszłości a jednocześnie otwieramy na nowe, tym bardziej, że znak Barana to znak początków :) Nadchodząca czerwona super-pełnia w ognistym znaku Barana będzie więc nosić wszelkie znamiona wyjątkowości, może być silnym impulsem do zmian, ale też ważne by nie dać się ponieść emocjom zbyt daleko i by świadomie pokierować jej ognistą  energią :)

Czerwony Księżyc wrzesień 2015

Pełnia w Baranie to przede wszystkim czas działania i konfrontacji. Może być gorąco i nerwowo, konflikty dotąd zamiatane pod dywan mogą eksplodować, a cierpliwość w relacjach będzie wystawiona na próbę. Wszystko dlatego, że budzi się nasza dzika strona, Dzika Kobieta / Dziki Mężczyzna lecz jednocześnie przypominają nam się wszystkie powody do tego by ją/jego tłumić. Nie wolno, bo co ludzie pomyślą, bo mogę kogoś zranić, bo to złe i brzydkie…. Tłumiąc w sobie dziką stronę możemy jednocześnie alergicznie reagować na tych co ją wyrażają lub też tak nam się wydaje. Stąd też pary mogą wzajemnie oskarżać się o egoizm, agresywność czy brak wyczucia. Idea i lekcja dla nas na czas tej pełni to to jak dopuścić do głosu swoją dzikość, a także swój gniew i inne negatywne emocje tak by jednocześnie uszanować przestrzeń innych ludzi i nie oskarżać ich o to co sami czujemy. Wyzwaniem jest znalezienie balansu tak by jednocześnie pozostać w zgodzie ze sobą i uwzględniać swoje potrzeby, a jednocześnie zadbać o bliskie relacje. Kiedy akceptujesz swoją dzikość i emocje które się z nią wiążą łatwiej Ci zaakceptować również dzikość innych ludzi, łatwiej Ci zadbać o siebie nie raniąc innych. Czas pełni w Baranie jest wezwaniem do dzikości, która doświadczona bez oceny jest ogromnym źródłem siły i kreatywności, a także tarczą broniącą nas przed niepotrzebnym wchodzeniem w układy,  które nas niszczą.

Życzę Wam by ta niezwykle ognista, czerwona, super-pełnia przyniosła do Waszego życia same pozytywne zmiany i rozpaliła ogień inspiracji i motywacji do działania w zgodzie z prawdą Waszych serc! Niech się dzieje! :)

Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie do-pełnienia pełni, czyli o nieco wymagającej godzinie  04:50 w poniedziałek rano/w nocy! :) Ponadto zapraszam Was do obserwowania zaćmienia Księżyca, które w Polsce będzie widoczne między 2:00 a 6:00 rano. :) Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

Jako rozszerzenie tego co wyżej pisałam o dzikości polecam mój tekst Dzikość - źródło mocy***

Chcesz dostawać informację o księżycu w znakach, o pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!
Zapisy pod tym linkiem
Tekst i prawa autorskie: Maria Moonset
Jeżeli chcesz przekopiować powyższy tekst na swoją stronę, blog lub fanpage zapoznaj się z zasadami korzystania z moich tekstów tutaj

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza