poniedziałek, 27 lipca 2015

Pełnia w Wodniku 31 lipca 2015

pełnia w Wodniku lipiec 2015Czas pełni w Wodniku to czas celebracji więzi z ludźmi, które powstały z naszego wyboru: przyjaźni, wspólnot, duchowej rodziny. To również dobry moment na to by spojrzeć w przyszłość i na zadanie sobie pytania o to w jakim świecie chcę żyć jutro, jak żyć i co wnosić do świata, oraz zobaczyć co mogę dziś zrobić by rozpocząć podróż w kierunku marzeń.
W tym roku pełnia w Wodniku jest tzw. Niebieskim Księżycem, czyli drugą pełnią w tym samym miesiącu. Mówi się o tym, że taka pełnia ma szczególne znaczenie jest mocniejsza niż inne, choć ja osobiście większą uwagę przywiązuję do niebieskich pełni, które przydarzają się drugi raz w tym samym znaku, a nie w tym samym miesiącu. Niemniej warto mieć na uwadze to, że taka pełnia jak ta nie zdarza się często i że warto wykorzystać jej potencjał J Dodatkowo w Polsce Słońce podczas momentu kulminacyjnego pełni będzie górować nad nami, a Księżyc będzie nas wspierał poprzez ciało naszej Matki Ziemi. To ustawienie samo w sobie jest magiczne: rośniemy niczym roślina znajdując bezpieczne oparcie w ziemi, w przeszłości, w naszej emocjonalnej naturze i wzrastamy ku Słońcu reprezentującemu nasze autentyczne Ja J Piękny czas na wspólną medytację – do czego jak zawsze zapraszam! J

Pełnia w Wodniku to okres kiedy możemy poczuć narastający bunt przeciwko temu co nas ogranicza, gwałtowną potrzebę bycia sobą i otaczania się ludźmi podobnymi do nas. Wodnik jednak uczy nas, że prawdziwej wolności nikt nie może nam zabrać i że ograniczenia to konsekwencje naszych wyborów lub też niezgody na bycie sobą. W tym czasie możemy poszukać nowych rozwiązań, uwolnić się od ograniczających wzorców myślowych i spojrzeć na nasze życie z zupełnie nowej perspektywy. Może nam w tym pomóc spotkanie z przyjaciółmi, zorganizowanie „burzy mózgów” lub wyobrażenie sobie, że jesteśmy kimś innym i doradzamy samemu sobie z boku. To dobry czas na pracę z naszym „Przyszłym Ja” (Future Self), a więc na wyobrażenie sobie siebie w wymarzonej przyszłości i spojrzenie z tej perspektywy na nasze obecne życie, a także na tworzenie Mapy Marzeń i wizualizacje i afirmacje naszych celów. Wodnik pozwala nam patrzeć w przyszłość i odnajdować w niej inspirację do dalszych działań, pomaga odkryć naszą życiową misję lub przypomnieć sobie najważniejsze marzenia. To czas kiedy patrzymy w gwiazdy (symbolicznie lub nie) w poszukiwaniu życiowych drogowskazów. Stąd znak Wodnika patronuje astrologii ;)

Ta pełnia to również idealny czas na rytuał zdejmowania maski i ogólniej na przyglądanie się temu jak wyrażam siebie wśród ludzi i na ile czuję się autentycznie w grupie.  Przyjaciele mogą być bardzo pomocni w Twoich życiowych poszukiwaniach… ale dopóki nie poznasz samego siebie istnieje ryzyko, że będziesz zdradzać siebie z obawy, że stracisz swoje miejsce w grupie. Gdy już odnajdziesz siebie będziesz się czuć tak samo dobrze w grupie jak samemu. I wtedy pojawia się prawdziwy wybór. Przestaje Tobą rządzić lęk, który każe trzymać się blisko innych lub odcinać się od nich. Wiesz już kim jesteś niezależnie od tego co myślą o tobie inni. Sam dla siebie jesteś oparciem.

Poszukiwanie własnej autentyczności może nas zaprowadzić to spotkania z Wewnętrznym Szaleńcem J To dobry czas na to by trochę odpuścić sobie konwenanse i zobaczyć dokąd nas prowadzi ta postać. To co dziwne i odbiegające od normy może być teraz dla nas szczególnie karmiące.

Ta pełnia sprzyja rytuałom w intencji naszych marzeń i mniej lub bardziej szalonych planów, a także w intencji przyciągnięcia wspierających nas ludzi i pielęgnowania naszych przyjaźni. Poczujmy wdzięczność dla tych co nas wspierają i za przyjaźń której doświadczamy! J Życzę Wam pięknej, magicznej pełni!

Zapraszam serdecznie, jak co miesiąc, na Medytację Księżycową w czasie do-pełnienia pełni! Każdy medytuje tam, gdzie jest o dokładnej godzinie pełni, czyli tym razem o 12:43 w piątek :) Szczegóły i przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami znajdziecie tutaj.  


 Chcesz dostawać informację o tym kiedy księżyc jest w którym znaku, oraz oo pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego newslettera!  Zapisy pod tym linkiem
kalendarz księżycowy, cotygodniowy horoskop księżycowy na maila   

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza