poniedziałek, 29 czerwca 2015

Pełnia w Koziorożcu - 2 lipca 2015
Zbliżająca się pełnia wzmocniona będzie przez dynamiczne energie Marsa (wciąż w koniunkcji ze Słońcem) i Plutona (w koniunkcji z Księżycem). Napięcie pomiędzy wolą a emocjami, tym kim
jestem i tym co mi się przydarza, potrzebą rozwoju a potrzebą bezpieczeństwa może sprowokować niespodziewane wydarzenia i być impulsem do głębokich zmian. Pozwól sobie poczuć jakie emocje potrzebują wyrażenia i uwolnienia, jakie potrzeby nie są zaspokajane i co potrzebuje być uwzględnione w Twojej życiowej drodze, by stała się ona drogą serca. Nadchodząca pełnia jest znakomitym czasem na to by wyrwać się ze starych kolein i zrobić coś nowego w zgodzie z prawdziwymi potrzebami serca.

W czasie pełni w Koziorożcu na pierwszy plan wysuwa się nasza życiowa i zawodowa droga. Żeby wiedzieć dokąd zmierzamy musimy wiedzieć skąd pochodzimy, by piąć się wzwyż potrzebujemy mocnych korzeni. O tym właśnie jest ta pełnia. Napięcie między Słońcem w znaku Raka, a Księżycem w Koziorożcu ukazuje polaryzację między domem a karierą, sferą prywatną i publiczną, między tym z czego wychodzę a tym do czego aspiruję. Możemy odczuć tą polaryzację jako rozdarcie, kiedy trudno nam te dwie sfery pogodzić, warto jednak pamiętać, że te dwa bieguny uzupełniają siebie wzajemnie i nadają sobie sens. Bezpieczna sytuacja domowa może wspierać w rozwoju zawodowym, a zdrowo pojęta kariera może służyć życiu rodzinnemu. To dobry czas na to by szukać równowagi, docenić obie sfery życia, uznać zarówno przeszłość jak i przyszłość, do której dążymy.Symbolem, z którym warto w tym czasie popracować jest drzewo. Silne korzenie potrzebne do tego by wzrastać. Trzymanie pionu, który pozwala nam łączyć przeszłość z przyszłością, czerpać zarówno z zasobów ziemi, jak i nieba. W medytacji, czy pracy z ciałem możesz skupić się na kręgosłupie (podporządkowanemu znakowi Koziorożca) i poczuć jak soki z ziemi płyną przez niego w górę, poczuć oparcie jakie daje twemu ciału. Możesz go lepiej poczuć stając na palce i mocno opadając na pięty lub korzystając z medytacji Essential Being. Kręgosłup jako filar ciała, drzewo jako Axis Mundi, stają się punktem wyjścia do pytania o to, co jest w Twoim życiu głównym filarem, co jest najważniejsze, co łączy przeszłość z przyszłością i wyznacza Twoją drogę. Jeśli już wiesz co jest twoją drogą i osią, czas pełni w Koziorożcu jest idealny na to by zaplanować kolejne kroki na tej drodze, podjąć ważne decyzje, wypowiedzieć intencję na najbliższy czas, afirmować i wizualizować dalszą drogę oraz uziemić plany w konkretnych działaniach. To dobry czas na poszukanie struktury w życiu, przyjęcie na siebie odpowiedzialności za własne wybory i odcięcie się od rodzinnych wzorców mówiących kim mamy być i co mamy robić. Podążanie własną ścieżką nie oznacza odcięcia się od korzeni, natomiast wymaga przyjęcia pełni odpowiedzialności za siebie. Korzenie to punkt wyjścia w naszej drodze życia, bez którego tracimy poczucie kierunku i miotamy się zmieniając wciąż punkty odniesienia. Czas tej pełni to moment na skontaktowanie się z naszymi najważniejszymi punktami odniesienia, na uświadomienie sobie drogi, którą już przeszliśmy i zobaczenie/poczucie tej co jest przed nami. 

 Zapraszam serdecznie, jak co miesiąc, na pełniową Medytację Księżycową! Każdy medytuje tam, gdzie jest o dokładnej godzinie do-pełnienia pełni, czyli tym razem mocno wymagającej porze wschodu Słońca, czyli o 4:20 w czwartek :) Nie muszę chyba dodawać, że medytacja w czasie kulminacji pełni i jednocześnie wschodu Słońca i zachodu Księżyca ma szczególną moc? ;) Szczegóły i przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami znajdziecie tutaj.


Chcesz dostawać informację o tym kiedy księżyc jest w którym znaku, oraz oo pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego newslettera!  Zapisy pod tym linkiem


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza