poniedziałek, 30 marca 2015

Pełnia w Wadze plus "Krwawy Księżyc" - 4 kwietnia 2015

pełnia w Wadze kwiecień

 Kiedy będzie najbliższa pełnia i jakie tematy uaktywni dowiesz się z tabeli zamieszczonej tutaj.


Rok temu pełnia w Wadze wpisywała się w cykl wydarzeń spod znaku Wielkiego Krzyża i wydobywała ukryte dotąd napięcia. W tym roku wydarzenia mogą nam przypomnieć to co się działo przed rokiem. Ponownie pełni Księżyca towarzyszą aspektu rewolucyjnego Urana i wydobywającego to co ukryte Plutona. Jednocześnie, podobnie jak przed rokiem, będzie to czas kiedy rozpierająca nas energia może znaleźć wyraz w odważnym działaniu i wprowadzeniu ważnych zmian. Zaćmienie Księżyca (niewidoczne w Polsce), tzw. Krwawy Księżyc będzie jeszcze bardziej podkreślał przełomowy charakter tego czasu. Określenie „krwawy” pochodzi od koloru jaki przybiera Księżyc, kiedy Ziemia przysłania mu dostęp do słonecznego światła. Kolor krwi, to kolor życia – nie dziwne więc, że właśnie tak odbija się nasza planeta w swoim kosmicznym lustrze :) Pozwólmy by to co już nie jest w nas żywe dopełniło się i odeszło, pozwólmy by wypełniło nas poczucie bycia żywym, czującym, pełnym energii.

Pełnia w Wadze to czas kiedy łatwo stracić równowagę. Wielu z nas przechodzi teraz proces stawania za sobą, podejmowania odważnych decyzji, bez względu na to co mówią inni. Pełnia w Wadze to czas kiedy te działania mogą uruchomić napięcia w relacjach i konieczność uznania również perspektywy innych ludzi. Celem tego czasu jest uznanie tej perspektywy i przy jednoczesnym zachowaniu kontaktu z tym co jest dla mnie najważniejsze.

magia księżyca pełnia

Na pierwszy plan wychodzi więc temat nierównowagi w relacjach, ale także brak równowagi w innych dziedzinach naszego życia. Często na drodze do odzyskania równowagi, jest nasze przekonanie o tym czym jest harmonia. Uważamy, że harmonijne relacje to takie, gdzie partnerzy sobie ustępują, dostosowują się do siebie i są mili bez względu na to co dzieje się „pod powierzchnią”. Takie postawienie sprawy zazwyczaj prowadzi jednak do zaburzenia równowagi, bo ustępując partnerowi w imię „harmonii”, jednocześnie oczekujemy wyrównania, które niewyrażone, rzadko przychodzi. Prawdziwa harmonia zabrzmi jedynie pomiędzy „prawdziwymi” ludźmi, a więc tam gdzie o pragnieniach, uczuciach i granicach mówi się otwarcie nie czekając aż silne emocje utrudnią komunikację. Tak naprawdę każdy konflikt sprowadza się do nierównowagi w relacji z samym sobą. Pełnia pokazuje wewnętrzną polaryzację, uaktywniają się konflikty wewnętrzne i to co nazywamy Cieniem. Przy pełni w Wadze szczególnie łatwo rozegrać wewnętrzne napięcia w relacjach z innymi ludźmi, doszukując się w nich tych cech, których sami nie chcemy dostrzec w sobie. Osoby, które nas irytują są lustrami ukazującymi to co w nas niezintegrowane i odrzucane, tak jak czerwień Księżyca odbija jakość Ziemi. Równowaga w tym przypadku, to dopuszczenie do głosu obu skonfliktowanych części, uznanie ich znaczenia w naszym rozwoju i pozwolenie im na znalezienie nowej równowagi.


Czas tej spełni sprzyja wyrażaniu się poprzez sztukę, a także rytuałom miłosnym :) Palenie świec, pisanie zaklęć, wypowiadanie intencji, czy inne magiczne zabiegi można połączyć z medytacją poświęconą Wewnętrznemu Mężczyźnie/Kobiecie – naszemu wymarzonemu partnerowi i obrazowi połączenia Wewnętrznej Kobiety z Wewnętrznym Mężczyzną. Jest to czas kiedy polaryzacja między tym co kobiece a tym co męskie jest szczególnie silna, a co za tym idzie również przyciąganie się tych jakości jest szczególnie silne :) Przyciągnięcie tego czego Wasza dusza najbardziej pragnie z całego serca Wam życzę! :)

 Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie do-pełnienia pełni, czyli o 14:06 w sobotę! Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj

***
Tekst i prawa autorskie: Maria Moonset
Jeżeli chcesz przekopiować powyższy tekst na swoją stronę, blog lub fanpage zapoznaj się z zasadami korzystania z moich tekstów tutaj
Chcesz dostawać informację o księżycu w znakach, o pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!
Zapisy pod tym linkiem
kalendarz księżycowy 2015 free

2 komentarze:

  1. czy możesz zaobserwować mojego bloga? bardzo mi na tym zależy . ja twojego już zaobserwowałem , :> link to bloga - http://potworektoja.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy opis! Szukałam właśnie powodów szalonego kwietnia w moim życiu:)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń