poniedziałek, 16 marca 2015

Nów w Rybach z zaćmieniem Słońca - 20 marca 2015

Nów w Rybach marzec 2015

Kiedy będzie najbliższy nów i jakie tematy uaktywni dowiesz się z tabeli zamieszczonej tutaj.


Marcowy nów jest szczególny z paru powodów. Po pierwsze łączy się on z całkowitym zaćmieniem Słońca (w Europie widocznym jako częściowe, które możemy obserwować od 9:45 do 12:05), a po drugie ma miejsce podczas Równonocy :) Zaćmienia są jak punkty zwrotne, kiedy często wydarza się coś co przekracza „normalny” tryb zdarzeń. Czasem są to rzeczy wielkie, a czasem pozornie nieznaczne decyzje czy wydarzenia, które jednak w szerszym planie okazują się kluczowe. Dzieje się tak szczególnie wtedy gdy dane zaćmienie uruchamia jakieś ważne punkty w naszym urodzeniowym kosmogramie. W tym przypadku zaćmienie Słońca będzie bardziej kierować nas ku odcinaniu tematów z przeszłości, także tzw. karmicznych, uwalnianiu się i zamykaniu tego co już za nami. To też jest specyfika samego nowiu, w tym przypadku jednak czas będzie temu szczególnie sprzyjał. Tym bardziej, że nów ten zamyka stary rok astrologiczny, bo już parę godzin później – o 23:46 – Słońce przejdzie przez punkt równonocy  i rozpocznie nowy rok astrologiczny, a także astronomiczną wiosnę! :) Nów ten jest więc czasem wielkiego „przedwiosennego” sprzątania i przygotowywania się wewnętrznie na nowe. Za nami miesiąc śnienia i marzeń podczas, którego Słońce przemierzało znak Ryb, tuż za chwilę wkroczy z impetem do Barana dając nam impuls do wiosennego odrodzenia i nowych działań. Tymczasem jednak warto po raz ostatni zanurzyć się w odnawiających wodach Rybiego Nowiu :) Popłynąć wraz z emocjami, marzeniami, snami i tęsknotami naszej duszy tam gdzie znajdziemy naszą ścieżkę serca i cudowne prowadzenie.

Nów w Rybach to najbardziej magiczny ze wszystkich nowiów, choć niekoniecznie łatwy do „wykorzystania”. Jak co miesiąc w czasie gdy zbliża się nów jesteśmy senni i wycofujemy się ze świata, tym razem jednak ten trend może się znacząco nasilić i objawić się głęboką apatią lub też śnieniem na jawie. Co jednak ważne w tym śnieniu znajdują się odpowiedzi na wszystkie nasze pytania i skarby jakich nie odkryjemy przy jasnym świetle dnia. Tak jak w „zwykłym” śnie to co się pojawia może wydawać się nielogiczne i dziwaczne, niemniej gdy przyjrzymy się temu odkryjemy ukryte znaczenia i sensy. Jeżeli  pozwolimy sobie na podążanie niczym Alicja za iluzorycznym królikiem, to doprowadzi on nas na drugą stronę – czyli do głębokich pokładów podświadomości lub też do jasnych krain nadświadomości :)

nów w Rybach

Co to oznacza w praktyce? To, że czas tego nowiu jest idealny na wszelkiego typu praktyki duchowe, w szczególności te gdzie puszczasz kontrolę nad tym co się dzieje. Dobry czas na medytacje, wizualizacje, puszczenie wodzy fantazji i uwolnienie twórczych potencjałów. Jest to czas kiedy zagłębiając się w siebie możemy złapać złotą rybkę i wypowiedzieć życzenie :) Artyści mogą doświadczyć napływu weny, a wszyscy śmiertelnicy inspiracji dotyczącej dalszej drogi życia. Wystarczy poprosić w tę noc (i poranek – kulminacja o 10:36) o prowadzenie, o wgląd dotyczący naszego powołania czy tego co jest aktualne dla nas ważne. To co istotne to otworzenie się na każdą możliwą odpowiedź i powstrzymanie się przed próbą zapanowania nad tym gdzie niosą nas fale tego nowiu. Jeżeli porwie nas senność, pozwólmy na to – widać sen jest tym czego najbardziej teraz potrzebujemy. Jeżeli coś nas przyciągnie, nie opierajmy się. Zapisujmy sny, wizje, przemyślenie i pomysły po to by móc je wcielić w życie podczas czasu gdy Słońce będzie w Baranie i podczas całego nowego roku astrologicznego/wegetacyjnego. To również idealny czas na pogłębianie samoświadomości. Ważne jest to by uwolnić się od natrętnych myśli o tym co niedoskonałe, o błędach i o chaotyczności innych i w ten sposób zgodzić się również na własną niedoskonałość i błędy. Dopiero z tego miejsca, z miejsca zgody na wszystko co się pojawia, możemy odkryć jak pozorny chaos i niedoskonałość układają się w wyższy porządek i prowadzą nas ku naszemu najwyższemu dobru.


To również czas kiedy mogą nas porwać wielkie i często niezrozumiałe emocje. Pozwól sobie na nie i nie staraj się znaleźć uzasadnień. Nie każdy smutek jest depresją, nie każdy niezrozumiały stan jest przejawem szaleństwa. Często nasze próby nazwania tego co się z nami dzieje i wytłumaczenia sobie dlaczego tak się czujemy tworzą cierpienie, którego nie było. Po prostu pozwól sobie uwolnić to co czujesz bez nazywania i bez przywiązywania się do tego – to co czujesz teraz przeminie. W ten sposób robisz miejsce na nowe doznania. Uwalniając ból, otwierasz się na przyjemność, uwalniając złość i żal otwierasz się na miłość. Tak jak w przypadku każdego nowiu najważniejsze jest pożegnanie starego, po to by w oczyszczonej glebie zasiać nowe ziarno. To idealny czas na zasianie ziarna, które wzrośnie wraz z całą budzącą się na wiosnę przyrodą :)

Nów księżyca

Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie kulminacji nowiu, czyli o 10:36 w piątek! Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutaj
***
Tekst i prawa autorskie: Maria Moonset
Grafika: Piotr Jör Grabowski

Jeżeli chcesz przekopiować powyższy tekst na swoją stronę, blog lub fanpage zapoznaj się z zasadami korzystania z moich tekstów tutaj
Chcesz dostawać informację o księżycu w znakach, o pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!
Zapisy pod tym linkiem
horoskop księżycowy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza