poniedziałek, 15 grudnia 2014

Nów w Koziorożcu w czasie Przesilenia - 22 grudnia 2014

nów księżyca w koziorożcu

Nadchodzący Nów w Koziorożcu to czas wyjątkowy pod każdym względem. Przede wszystkim wydarza się dokładnie w czasie Przesilenia Słońca, a więc czasu w cyklu słonecznym odpowiadającego księżycowemu Nowiowi. Tak więc jednocześnie Słońce, jak i Księżyc wchodzą w ciemność, umierają by się odrodzić i zainicjować Nowe. Oba wydarzenia dzielą zaledwie niecałe trzy godziny (Przesilenie będzie miało miejsce trzy minuty po północy, a Nów o 2:36) co oznacza bardzo ciemną i pełną mocy noc – najdłuższą noc w roku. Jednocześnie spotkanie Słońca i Księżyca wydarza się w jednej linii z Centrum Galaktyki (co jest ewenementem naszych czasów!) a także w czasie kiedy Uran zmienia bieg na prosty, czyli rusza do przodu po miesiącach ruchu wstecznego, oraz chwilę przed zmianą znaku przez Saturna…. o tej niesamowitej kumulacji wydarzeń w przestrzeni kosmicznej piszę więcej w tekście o Przesileniu, który znajdziesz tutaj . Poniżej natomiast więcej piszę o księżycowej stronie tego wydarzenia, czyli o tym co się dzieje w doświadczeniu.

Przesilenie na Centrum Galaktyki


Poprzedni Nów w Koziorożcu - 1 stycznia tego roku – rozpoczął okres gwałtownych i głębokich zmian, walki z systemem, odrzucania starych struktur, przebijania nowych ścieżek, walki o siebie i o swoje. Na poziomie globalnym był to kolejny etap zmian inicjowanych przez kwadraturę Urana i Plutona (o czym piszę również w tekście o Przesileniu). Był to czas pracy z wewnętrznym Tyranem i jego zewnętrznymi manifestacjami, przemiany struktur, w których żyjemy, rewizji autorytetów i przeformułowania celów. Teraz możemy podsumować ten czas a także dopełnić te procesy.
Jeśli wciąż czujesz się ograniczony i gnębiony przez wewnętrznego lub zewnętrznego Tyrana ten czas da kolejny impuls do wyzwolenia i do odnalezienia swojej Mocy. Pamiętaj, że Twój wewnętrzny
tyran, jest tu nie przez złośliwość, ale stara się Ciebie chronić. Być może u jego podstawy leżą stłumione emocje, lęk przed porażką, potrzeba kontroli, brak miłości do siebie? W czasie Nowiu i w okresie po nowiu warto się temu przyjrzeć i pogrzebać w głębinach tego co nas blokuje i zrozumieć jakie zadania ta blokada pełni.

Kluczowym wątkiem tego czasu jest okrywanie swojego powołania, określanie celów na ten rok i bardziej długofalowych wraz z konkretną i realną strategią. W głębi wewnętrznej ciszy, w najdłuższą i najciemniejszą noc roku, wydobywamy cel, który jest dla nas najważniejszy i który daje nam siłę do działania. Postarajmy się znaleźć w tym czasie (ok dzień / dwa przed i po) przestrzeń na odpoczynek i regenerację, tak by zebrać siły do ważnych działań jakie przed nami stoją oraz przestrzeń na skontaktowanie się ze sobą i z tym co dla nas najważniejsze. Ważne jest by poszukać dróg do celu, zaplanować kolejne kroki, codzienne aktywności, które pomału będą nas przybliżać do celu.  Można też w tym czasie sporządzić amulet, obraz, Mapę Marzeń – cokolwiek co będzie dla nas przypomnieniem gdzie idziemy, co jest naszą drogą serca i co napełnimy niezwykłą mocą tego przesileniowego Nowiu. Jeżeli wciąż szukasz swojej drogi, ten czas jest wyjątkowym momentem dla Ciebie! Daj sobie czas na dłuższą medytację, zanurz się w wewnętrznej ciszy lub z biciu swego serca i słuchaj, cierpliwie słuchaj wewnętrznego głosu. Zadaj sobie pytanie o to co jest moją drogą serca lub moim życiowym celem / przeznaczeniem. Jeśli dasz sobie wystarczająco dużo czasu, uważności i akceptacji dla tego co się wydarza usłyszysz odpowiedź.Czas nowiu skłania nas do zwrócenia się do wnętrza, zanurzenia w ciszy i wsłuchania się w siebie. To prawdopodobne jedyna droga do tego by odnaleźć spokój i kontakt ze sobą w tym pełnym napięcia okresie. A jednocześnie to ogromna szansa przetransformowania wewnętrznych konfliktów, uzdrowienia dawnych historii rodzinnych, karmicznych i odkrycia mocy, która płynie przez nas kręgosłup (którym włada Koziorożec) i łączy nas z naszymi celami. Dobrą praktyką jest skoncentrowanie się na intencji, w wizualizacji zamknięciu jej w kuli i zawieszeniu metr nad głową (sprawdźcie ile to jest metr – to całkiem wysoko ;) ). Następnie możemy łączyć się z energią ziemi i powoli przeprowadzać ją przez cały nasz kręgosłup aż do podstawy czaszki i wyżej – poprzez siódmą czakrę kierować ją w kierunku naszej intencji zasilając ją. Inspiracją i wsparciem może być tu instrukcja medytacji Essential Being, którą znajdziesz tutaj. W tym czasie budujemy fundamenty naszego życia w najbliższym czasie i warto zadbać by były one dobrze uziemione, osadzone w konkretach i w ciele.

Jeżeli usiądziemy do tej medytacji w okolicy Przesilenia czyli tuż po północy, pod naszymi pupami będzie nie tylko Ziemia, ale także Księżyc, Słońce i Centrum Galaktyki ustawione w jednej linii! Czerpiąc z tej mocy i prowadząc ją przez nasze ciało w kierunku intencji możemy dokonać cudu kreacji nowej rzeczywistości! Ważne jest jednak by nasze intencje były czyste i faktycznie płynęły z serca a nie z intelektualnych rozważań. Ważne jest również by kończyć intencję słowami „dla mojego najwyższego dobra i dobra wszystkich istot”, która zabezpieczy nas przez pomyłkami i manipulacją energetyczną, która mogłaby się potem odwrócić przeciwko nam. To rzeczywiście szczególny czas na to by włączyć w nasze działania bliskie nam intencje dla świata, czy będzie to pokój, miłość, uzdrowienie Ziemi, wyzwolenie od cierpienia wszystkich istot, czy jakaś inna ważna dla nas idea.

Przesilenie mocy 


 ***

ZOBACZ RÓWNIEŻ teksty o aktualnych wydarzeniach:


Jeżeli chcesz poznać jakie szanse i wyzwania przyniesie dla Ciebie nadchodzący rok polecam OSOBISTY ASTROKALENDARZ 2015! Szczegóły znajdziesz tutaj


Chcesz dostawać informację o księżycu w znakach, o pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod tym linkiem

Tekst i prawa autorskie: Maria Moonset
Grafiki: Piotr Jör Grabowski

Jeżeli chcesz przekopiować powyższy tekst na swoją stronę, blog lub fanpage możesz to zrobić, pod warunkiem podania autorki i źródła. Zapoznaj się z zasadami korzystania z moich tekstów tutaj

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza