niedziela, 26 stycznia 2014

Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenieChcesz definitywnie zakończyć nieudany związek, w którym „coś” Cię wciąż trzyma, odciąć się od byłego partnera lub męża, uwolnić od kogoś kto wywiera negatywny wpływa na Twoje życie, ale nie wiesz jak? Potrzebujesz przeciąć powracający krąg myśli i uczuć, nabrać do kogoś dystansu, szukasz sposobu jak odkochać się? A może potrzebujesz oczyszczenia i nowego otwarcia w dowolnej relacji, w której nawarstwiły się wzajemne żale, negatywne emocje i projekcje? A może chcesz odciąć pępowinę i uwolnić się energetycznie od wpływów rodziny? W tym wszystkim bardzo pomocny jest rytuał odcięcia energetycznego, który działa mocno, a jednocześnie konfrontuje nas z tym co jeszcze nas w danej relacji trzyma. W tym artykule opisuje czym jest rytuał odcięcia, jakie jest jego działanie i ograniczenia, a na końcu podaję opis jak krok po kroku przeprowadzić go samodzielnie. 

Żeby zacząć nowe trzeba zakończyć to co stare – ta prawda dotyczy szczególnie mocno relacji międzyludzkich. Dawne związki, ważne przyjaźnie czy konflikty nadal w nas żyją i wpływają na nasze życie, nawet jeżeli mamy poczucie, że „już nic z tego nie pozostało”. Daliśmy kiedyś komuś energię, uwagę, miłość lub negatywne emocje, weszliśmy w powiązania seksualne, w zobowiązania, we wzajemną wymianę…. i te więzi pozostają tak długo aż ich świadomie nie przetniemy. Często jest to oczywiste: wciąż rozmyślamy o byłej miłości, targają nami uczucia, nie możemy się z czymś pogodzić. Taka sytuacja całkowicie wikła nas w przeszłości i zamyka na nowe. Wtedy przydatne może być przeprowadzenie rytuału odcięcia. Jest to zazwyczaj bardzo trudne i często szukamy wszelkich możliwych pretekstów by tego nie robić lub odłożyć na później…. Po prostu wbrew deklaracjom często tak naprawdę nie chcemy się odcinać, a wręcz przeciwnie - wciąż chcemy zatrzymać to co było. Cała wielka praca jaką trzeba wykonać przed tym rytuałem, to pogodzenie się z tym, że to koniec i puszczenie drugiej osoby wolno, po to by samemu się uwolnić. Wtedy rytuał odcięcia jest właściwie pierwszym krokiem do wolności. Dzięki niemu zdobywamy niezbędny dystans do tego by zobaczyć co się wydarzyło, co było po mojej stronie, czyli jaką dla mnie ta relacja przyniosła lekcję. Słowem odcięcie się pozwala na złapanie trochę oddechu, po uporczywym galopie myśli, uczuć i kompulsywnych działań i dostrzeżenie tego co ważne. 


Czasem objawy nieprzeciętych więzi są bardziej subtelne. Zazwyczaj nie myślimy o dawnej relacji z kimś, ale gdy przeglądamy się jej, zauważamy jak bardzo była istotna i jak mocno wpłynęła na nasze obecna życie. Możemy wciąż się nieświadomie karać za coś co zrobiliśmy kiedyś komuś, możemy powtarzać pewne
wzorce relacyjne lub też wciąż przechowywać w ciele rany,  które ktoś nam kiedyś zadał, przekonania o sobie samym, zblokowania, lęki i nieufność, które zamykają nasze serce lub seksualność.

Niestety w przypadku osób, które spotykamy codziennie lub często, destruktywne wzorce relacyjne mają tendencje do odtwarzania się. Pracując z odcinaniem regularnie widzę jak stare wzorce wracają i jak stopniowo zanika to przyjemne poczucie lekkości emocjonalnej. W przypadku osób, które na nas oddziaływają często, warto przyjrzeć się temu co nas wzajemnie przyciąga i czym jest to co nas w nich drażni, męczy. Zazwyczaj osoby, które do siebie przyciągamy są naszymi zwierciadłami i kiedy przyjmiemy, że to co nas uruchamia jest też częścią nas – niedostrzeganą lub tłumioną – negatywne emocje miną i atmosfera sama się oczyści. Ograniczając się do rytuału odcięcia skazujemy się na ciągłe powtórki tej samej historii, z różnymi osobami w roli luster. 


Inny temat, który się często pojawia przed odcięciem to lęk, że w ten sposób wyrządzi się krzywdę osobie, którą odcinamy. Myślimy sobie „on sobie beze mnie nie poradzi”, „ a co jak odbiorę w ten sposób energię mamie?”, „nie mogę tego zrobić Joasi, ona tak na mnie liczy!”. Wszystkie te myśli pokazują nam to co nas zatrzymuje w relacjach, wzorce w których rezygnujemy z siebie dla kogoś – zazwyczaj nie wprost oczekując czegoś z zamian. Wymiana tak długo jak nie pochodzi z miejsca niezależności i siły, tak długo nie niesie prawdziwej satysfakcji obu stronom. Wzajemna zależność i podporządkowanie osłabia obie strony i więzi je w relacji rodzic – dziecko, która na dłuższą metę męczy nawet rzeczywistych rodziców. Złapaniem oddechu będzie więc odkrycie, że można tą sytuację odwrócić i dać sobie wzajemnie więcej wolności. Oczywiście w przypadku małych dzieci, to nie jest takie proste, ale nawet i tu warto czasem dawać dzieciom trochę przestrzeni na dorosłość ;)

Na koniec - nie każdą relację można odciąć i nie każdą warto. Są takie, które wracają do nas mimo odcinania, odnawiają się wciąż i coś ważnego w nich dla nas wciąż jest. Ważne jest tutaj rozdzielenie: są takie które same wciąż wracają i takie które wciąż zapraszamy i tak długo jak będziemy wracać na stare tory wyobrażeń, marzeń i oczekiwań, tak długo powiązanie będzie się odnawiać - bynajmniej nie z powodu "siły" samej relacji ;) Najważniejsza jest głębsza praca nad tym jakie potrzeby zaspokaja w nas dana relacja, jak możemy je zaspokoić inaczej, co nas trzyma, jaka historia stoi za tym i co mamy do uzdrowienia. Rytuał odcięcia jest tylko sposobem na to by odzyskać oddech, by wrócić do swojej przestrzeni, widzieć sprawy jaśniej i spokojniej i z tej perspektywy postanowić co dalej lub kropką nad i kiedy mamy pewność, że chcemy daną relację zakończyć ostatecznie.

Opis jak przeprowadzić rytuał odcięcia krok po kroku


Przejdźmy do konkretów. Rytuał odcięcia energetycznego na poziomie siedmiu czakr można wykonać samodzielnie lub z osobą prowadzącą. Oto kolejne etapy:

1) Podejmij decyzję o odcięciu od danej osoby. Zadbaj o przestrzeń i czas na rytuał, tak by nikt Ci nie przeszkadzał byś czuł_a się swobodnie wydając głośne dźwięki. Przygotuj flakonik z ulubionym zapachem.

2) Usiądź na podłodze przed ścianą na poduszce, tak by czuć się wygodnie. Ubierz się tak by czuć się swobodnie i by nic nie krępowało Twoich ruchów. Zamknij oczy i zrelaksuj się.

3) Przywołaj po imieniu osobę, od której chcesz się odciąć. Powiedź: „Zapraszam Cię do rytuału odcięcia”. Wizualizuj jak ta osoba pojawia się przed Tobą i siada naprzeciwko. Jeżeli masz ochotę powiedzieć jej coś przed tym rytuałem, robisz to.

4) Wizualizujesz jak Wasze pierwsze czakry - czakry korzenia – są połączone. Możesz zobaczyć łączący je czerwony kanał lub też cokolwiek co się pojawi. Kiedy widzisz i czujesz to połączenie wyraźnie, podnosisz splecione dłonie nad głowę, skupiasz cała swoją energię i opuszczasz gwałtownie, tak by przeciąć to połączenie bokiem splecionych dłoni z głośnym HA! Jeżeli nie udaje Ci się przerwać połączenia za pierwszym razem, powtarzasz do skutku. Jeżeli trzeba możesz zrobić cokolwiek co poczujesz byle zerwać to połączenie, chociażby zwizualizować sobie piłę lub nożyce ;) To Ty tu rządzisz! J Z doświadczenia wiem jednak, że najważniejsze jest zdecydowanie i siła w głosie. Kiedy połączenie zostaje przerwane mówisz: "Oddaję Ci całą Twoją energię, odbieram Ci cała moją energię". Jeżeli pczujesz możesz dodać „Jesteśmy wolni”. Widzisz i czujesz jak Twoja energia wraca do Ciebie.

5) Po kolei przechodzisz do następnych czakr aż do siódmej. Możesz widzieć je w odpowiadających im kolorach lub tak jak poczujesz. Uważnie przecinasz każde z tych połączeń.

6) Gdy skończysz dziękujesz tej osobie za to, że mogliście się spotkać. Gdy odcinasz się od ważnych dla Ciebie ludzi możesz w tym momencie powiedzieć co czujesz, wyrazić wdzięczność. Kończysz słowami "możesz odejść" i wizualizujesz jak ta osoba odchodzi/znika. W razie trudności możesz ją np. zmniejszyć w wyobraźni.

7) Następnie bierzesz zapach, skraplasz ręce i zaznaczasz nimi przestrzeń wokół siebie mówiąc "To jest moja bezpieczna przestrzeń. Tylko ja decyduje kto i kiedy może do niej wejść. Tu jestem bezpieczna". Koniec :)
 Przeczytaj  tekst o zasadach kopiowania, zanim wykorzystasz ten materiał.

ZOBACZ TAKŻE:


 • Dbanie o siebie - o tym czym jest prawdziwa dorosłość i jak wygląda miłość do siebie w praktyce 

27 komentarzy:

 1. dziękuję za opis. brakuje mi informacji o kolejnych czakrach - nic o nich nie wiem, czy to ważne, jak je sobie wizualizuję?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj, już nie chciałam tutaj się rozpisywać, znalezienie tych informacji nie powinno być trudne, a ja nie czuję się tu ekspertem, choć z czarkami pracuję ;) na pewno ważne jest być wiedziała, gdzie się znajduje każda z czakr, dodatkowo może przydać się wiedza o powiązanym kolorze. A więc jest to:
  1) Pierwsza czakra znajduje się w kroku i łączy się z nią kolor czerwony
  2) Podbrzusze i kolor pomarańczowy
  3) Splot słoneczny i kolor żółty
  4) Na poziomie serca, kolor zielony
  5) Gardło - kolor niebieski
  6) Trzecie oko - punkt między brwiami, kolor indygo
  7) Szczyt czaszki, kolor fioletowy lub biały

  Pozdrawiam serdecznie,
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 3. przeczytałam opis rytuału odcięcia jak tylko pojawił się na blogu, ale zwlekałam z nim do początku marca - a to niewłaściwe miejsce, a to brak spokoju. Kiedy go wykonywałam byłam "przyparta do muru", relacje z bliską osobą był napięte jak postronki, żadne nie chciało słuchać i brakowało tego "luzu". Efekty rytuału były zauważalne natychmiast :) jestem przekonana, że raz na jakiś czas będę go wykonywała czysto profilaktycznie :) bardzo dziękuję!

  Pozdrawiam,
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest bardzo fajna technika, właściwie niesamowite jest z jaką precyzją działa. Bardzo dziękuję i pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda :) Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 5. Bardzo potrzebny tekst. Dziękuję za precyzyjne instrukcje. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dziękuję za opis rytuału. i za całokształt pracy twórczej :), od jakiegoś czasu zauważam cykliczność związaną z Księżycem w moim życiu, a Pani blog jest kopalnią wiedzy na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi pomogła zmiana otoczenia. Wyprowadzka z mieszkania, w którym wszystko kojarzyło się z nim. Wyrzucenie rzeczy, pamiątek, odcięcie się od znajomych, którzy o nim opowiadali. Przynioslo to ulgę,ale czasem, wieczorami smutek wciaż dopadał. Głupie wyrzuty sumienia, lęk że już nigdy nie będę szczęśliwa, że samotność jest mi pisana. Nie mogłam spać, nie chciałam jeść. Cięzki okres w moim życiu i choć czas miał leczyć rany, robił to bardzo wolno. Dlatego, trochę dla funu, trochę z nadzieją kupiłam odpromiennik bio info. Ktoś może powiedzieć, ze placebo. ALe mi pomogło. Bardzo, ale to bardzo daleka dziś jestem od obwiniania siebie. odcięłam się od tamtego swiata definitywnie ;) Pamietajcie ludzie, zawsze jest nadzieja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy można zrobić w trakcie 1 rytuału odcięcie od kilku osób? Tzn. zapraszając je po kolei "na dywanik" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, no właśnie też o tym pomyślałam czytając to i chciałam o to samo zapytać. Widzę, że nadal nie ma odpowiedzi, jak przeprowadzić rytuał oczyszczania od kilku osób? Pozdrawiam :) P. S Bardzo precyzyjnie opisane, skorzystam z tego rytuał czuję, że muszę to wykonać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od ojca i partnerów najlepiej działa dekodyka.

   Usuń
 10. Witam Panią, w pierwszej kolejności zerknąłem na zdjęcie Pani i starałem się doszukać, kto to zacz, niestety nie wiem czy to ze wstydu czy też z powodu kompleksów autorki informacji "nima". Przeczytałem również "Rytuał odcięcia w relacjach" i jestem bardzo, bardzo rozczarowany, bo po pierwszym wyglądzie strony oczekiwałem czegoś choć nieco odkrywczego a tu zawiedzione oczekiwania. Artykuł traktuje życie w kategoriach sklepu, czyli jak się komuś coś nie podoba do do widzenia. Typowy znak współczesnych, nieczułych, pozbawionych głębokich relacji kobieta-mężczyzna czasów. Tekst to jak namawianie do "złego" bez żadnej analizy relacji w związku lub choćby wskazania drogi do prób jego naprawy. Jedyne co mogę stwierdzić to to, że autorka jest jeszcze bardzo, bardzo, bardzo młoda i zupełnie nie zna prawdziwych realiów życia. Szkoda, naprawdę szkoda. Proponuję usunąć tego rodzaju żenujące propozycje "odcinania" bo nie przydają one Pani pozytywnych ocen a jedynie wprowadzają zamęt w sposobie myślenia u innych kobiet. Jednocześnie nie twierdzę, że nie ma facetów, którzy się nie sprawdzają w związkach ale może czas powiedzieć to brutalnie, że najwyższy czas by propagować sposoby radzenia sobie z pierwszymi emocjami oraz motylkami w brzuchu, które najczęściej całkowicie zmieniają perspektywę widzenia partnera ukrywając jego fatalne wady. Inaczej żaden artykuł podobny do w/w nie rozwiązuje żadnej sprawy a jedynie nakręca późniejszą spiralę negatywnych samoocen kobiet, co doskonale widać po wielu portalach. Pozdrawiam M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompletnie Pan nie zrozumiał, o co chodzi w tym procesie i że nie ma on nic wspólnego z degeneracją wartości.

   Usuń
  2. Jasne.
   Z powodu 'wstydu' i 'kompleksów' jednocześnie.

   Usuń
  3. Ten Pan ma dużo racji.
   Od siebie dodam jedynie, jako przestrogę, że takie "regularne odcinania" - odcinają o wiele więcej, zwłaszcza tych dobroczynnych "rzeczy" i można się w ten głupi sposób - odciąć "nagle" - od swojego "szczęścia" - ogólnie to nazywając. Odcięcie od siebie, od swojego życia, od kosmicznego Rdzenia Wszechświata.
   Nie jest pani w stanie tego kontrolować :) więc proszę tego ludziom nie wmawiać.
   Czy po tych pani "regularnych rytuałach" - już się pani ststała zombie, czy jest pani w trakcie tego bolesnego procesu?
   Jak pani teraz sklei to, co pani sobie odcięła? Z pomocą innych energii, których powtórzę: NIE JEST PANI W STANIE KONTROLOWAĆ, :) bo pani ich nawet nie jest w stanie zobaczyć i nazwać :)
   Powodzenia, w powrocie do żywych, życzę (chyba, że lubi pani patrzeć, jak inni żyją, samej nie mogąc już tego doświadczać)...
   Proszę jednak nie wciągać w to normalnych ludzi.

   Usuń
 11. znalazlam opis jak przeprowadzac osemke (swietna jest gdy ktos nas atakuje mentalnie czegos chce a my nie itd.. ) http://snienie.net/medytacja-osemki-cos-w-rodzaju-wstepu-do-odcinania-wiezow/

  OdpowiedzUsuń
 12. Po co odcinać 1 i 7 czakrę jeżeli przez nie nic nie może się podlaczyc?

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam czy takim rytuałem można odciąć np chłopaka od nowej miłości czy to działa tylko w stosunku do naszej osoby?

  OdpowiedzUsuń
 14. Nic Pan chyba z życia nie zrozumiał. A już z pewnością nie z tego artykułu.
  Po 20 latach w związku, zostałam sama z dwojgiem dzieci. Naprawiać? Rozmawiać? Z kim i o czym? Poświęcać się? Jak długo? Wybaczyc? Na jak długo?
  Odcięcie się to właśnie sposób na potwierdzenie własnej wartości, na powiedzenie NIE toksycznym związkom, wykorzystywaczom, egoistom, tchorzom.
  A tekst o kompleksach poniżej pasa. Chyba że zadowolił Pan tym wewnętrznego trolla. A niby taki mądry

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Każdy z nas jest inny, dlatego trzeba szukać rozwiązań, ja znalazłam metodę w książce " Odcinanie wiązów energetycznych, ona pozwoliła mi, moim czakrom uwolnić się od więzi, które mi nie służyły. Książka warta uwagi,bo na pewno każdy znajdzie w niej najbardziej j skuteczną metodę dla siebie, by uwolnić się od toksycznych relacji.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czasami sami nieświadomie zakładamy sobie kajdany z których potem ciężko jest się nam uwolnić. "Odcinanie więzów energetycznych " to książka ,dostałam ją w prezencie, za co jestem wdzięczna siostrze, w której znalazłam sposób na uwolnienie się i wkroczenie w nowe życie, polecam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zaklęcia zaklęciami, nie zawsze potrafimy je wykonać. Proponuje poczytać poradni "Odcinanie więzów energetycznych". Poradnik wyjaśnia jak jesteśmy powiązani rodzinnie, jak przedmioty na nas oddziaływają - często negatywne a my nie mamy o tym pojącia. Jak mieć wolny umysł i ciało w tym ten poradnik jest najlepszy!

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń