poniedziałek, 30 grudnia 2013

Nów w Koziorożcu na Nowy Rok - 1 stycznia 2014


Poniższy opis dotyczy wydarzenia z przeszłości, jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym co aktualne zapraszam na stronę główną, na moją stronę na facebooku Astrologia Pełnioraz do zapisania się do Moonset Newslettera, w którym opisuję każdy nadchodzący tydzień. 


grafika Piotr Jör GrabowskiCudownym „zbiegiem okoliczności” w tym roku Nowy Rok rozpoczyna się „nowym księżycem” czyli Nowiem w znaku Koziorożca dokładnie o 12:14 polskiego czasu! Nów to czas kiedy żegnamy stare i otwieramy się na nowe, idealny czas więc by oczyścić się z energetycznych (i nie tylko ;)) pozostałości po szaleństwach sylwestrowej nocy i wypowiedzenie intencji na Nowy Rok. Dobrze wziąć oczyszczającą kąpiel z solą, okadzić pomieszczenia, zadbać o ciało i wyciszyć umysł. Dopiero gdy zresetujemy już system warto skorzystać z możliwości jakie niesie ten nów, a są one niebanalne zważywszy na to, że pierwszy dzień roku uważany jest za zwiastun całego roku. 
Także patrząc okiem astrologa ten nów jest wyjątkowy: Słońce i Księżyc spotykają się jak co nowiu, lecz tym razem dołącza do nich patron głębokiej przemiany i odradzania z popiołów – Pluton! Ponadto Mars i Uran wzmagają napięcie tworząc do tej konfiguracji kwadratury. Noworoczny Nów rozpoczyna więc czas gwałtownych i głębokich zmian, walki z systemem, odrzucania starych struktur, przebijania nowych ścieżek, walki o siebie i o swoje. Jeżeli sam tłumisz swoje potencjały, będzie to walka z samym sobą lub też z ludźmi, którzy będą ucieleśniać Twojego wewnętrznego tyrana. Hasło wyzwalania się z tyranii może być w tym okresie bardzo kuszące, jednak pamiętaj, że Twój wewnętrzny tyran, nie jest tu przez złośliwość, ale stara się Ciebie chronić. Być może u jego podstawy leżą stłumione emocje, lęk przed porażką, potrzeba kontroli, brak miłości do siebie? W czasie nowiu i w okresie po nowiu warto się temu przyjrzeć i pogrzebać w głębinach tego co nas blokuje i zrozumieć jakie zadania ta blokada pełni.

Kluczowym wątkiem tego czasu jest okrywanie swojego powołania, określanie celów na ten rok i bardziej długofalowych wraz z konkretną i realną strategią. W głębi wewnętrznej ciszy wydobywamy cel, który jest dla nas najważniejszy i który daje nam siłę do działania. Postarajmy się znaleźć w tym czasie (ok. dzień / dwa przed i po) przestrzeń na odpoczynek i regenerację, tak by zebrać siły do ważnych działań jakie przed nami stoją. Ważne jest by znaleźć coś drobnego co możemy robić codziennie, a co będzie nas pomału

przybliżać do naszego celu. A jednocześnie będzie stanowić codzienne przypomnienie tego co jest dla nas ważne i dokąd idziemy.

Ważnym wątkiem są również granice w relacjach, określanie czego nie chcesz i stawanie za tym. Jednocześnie warto przyjrzeć się czy to co dotąd było przekroczeniem Twoich granic jest nim nadal? Słowem to czas, który sprzyja sprawdzeniu i ustanowieniu na nowo swoich granic. Ma to związek z budowaniem strategii na nowy rok: potrzebujesz przyjrzeć się temu jak dotąd dysponowałeś/aś swoją energią i czasem, gdzie były one marnotrawione poprzez niepotrzebne angażowanie się w cudze sprawy, spełnianie cudzych oczekiwań, w walkę z kimś, czy w obronę siebie? Przyglądanie się teraz uważnie swojemu funkcjonowaniu w relacjach i temu na ile realizuję swoje cele, a na ile staram się sprostać wyobrażeniom innych i wprowadzenie tutaj zmian pozwoli nam uwolnić masę energii do działania! 
Czas nowiu skłania nas do zwrócenia się do wnętrza, zanurzenia w ciszy i wsłuchania się w siebie. To prawdopodobne jedyna droga do tego by odnaleźć spokój i kontakt ze sobą w tym pełnym napięcia czasie. A jednocześnie to ogromna szansa przetransformowania wewnętrznych konfliktów, uzdrowienia dawnych historii rodzinnych, karmicznych i relacyjnych (patrz artykuł o Wenus w retrogradacji ) i odkrycia mocy, która płynie przez nas kręgosłup (którym włada Koziorożec) i przez całe ciało, jako energia seksualna i ekstatyczna (powiązana z Plutonem). Ten nów jest czasem kiedy możemy skupić się nie tylko na zewnętrznej strukturze naszego życia, ale także na strukturze naszego ciała. Dobrym pomysłem jest masaż, techniki pozwalające zrzucić napięcia i blokady jakie nagromadziły się w naszym ciele, ćwiczenia poprawiające kondycję kręgosłupa itp. (m.in. tantryczne rozbrajanie ciała, masaż powięziowy, ćwiczenia lowenowskie, praca z ciałem w stylu Essential Being, patrz poniżej ) albo chociaż podjęcie decyzji o zadbaniu o strukturę i kondycję ciała w niedługiej przyszłości. W tym czasie budujemy fundamenty naszego życia w najbliższym czasie i warto zadbać by były one dobrze uziemione, osadzone w konkretach i w ciele.

By dobrze rozpocząć Nowy Rok i stać się częścią globalnej zmiany struktur zapraszam Was na Medytację Księżycową dokładnie w czasie kulminacji Nowiu! Wszystkiego dowiesz się na stronie wydarzenia: wydarzenia 


 

Z okazji tego szczególnie kręgosłupowo - ekstatyczno - esencjonalnego Nowiu polecam szczególną medytację otwierającą na doświadczenia ekstatyczne Piotra Grabowskiego, której opis znajdziesz tutaj: tutaj


Z tej okazji polecam również jego tekst  "O ekstazie"
 


Przeczytaj  tekst o zasadach kopiowania, zanim wykorzystasz ten materiał.


Chcesz dostawać informację o księżycu w znakach, o pełniach i nowiach z wyprzedzeniem? Zapisz się do darmowego cotygodniowego newslettera!

Zapisy pod linkiem: https://tinyletter.com/Moonset

  ZOBACZ TAKŻE:

 •  Po co komu astrologia? - krytyczne spojrzenie na zastosowanie astrologii w życiu, z konstruktywnymi wnioskami :)


2 komentarze:

 1. Dziękuję za artykuł! Odpowiedział mi na kilka wątpliwości.
  Polecam również terapię Gentle Bio-Energetics gdzie również pracuje się z rozbrajaniem ciała a autorką jest córka Wilhelma Reicha, Eva Reich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za komentarz i za podzielenie się swoją metodą Marta! Całe szczęście, że metody pracy z ciałem wciąż się rozwijają i stają coraz bardziej dostępne :) Pozdrawiam!
  Marta Moonset

  OdpowiedzUsuń