piątek, 4 października 2013

Nów w Wadze - 5 październik 2013 - Znaczenie

Poniższy opis dotyczy wydarzenia z przeszłości, jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym co aktualne zapraszam na stronę główną, na moją stronę na facebooku Astrologia Pełnioraz do zapisania się do Moonset Newslettera, w którym opisuję każdy nadchodzący tydzień. 

Nów w znaku Wagi: noc z 4 na 5 października 2013 (kulminacja o 2.35 rano)

 Każdy Nów jest czasem wewnętrznej transformacji, uwalniania od tego co już nam nie służy i otwierania się na nowe. Nadchodzący Nów w Wadze będzie jednak szczególnie mocnym, być może najbardziej transformującym Nowiem w tym roku, towarzyszyć mu bowiem będą aktywujące
aspekty z dwoma planetami odpowiadającymi za zmiany – Uranem (zmiany gwałtowne, gruntowne, zmieniające najczęściej zewnętrzne warunki naszego życia) i Plutonem (zmiany głębokie, transformujące nie tylko świat zewnętrzny, ale przede wszystkim nas samych). Słowem, jak chcesz coś w swoim życiu zmienić, uwolnić się od czegoś, przerwać stare powtarzające się jak zepsuty mechanizm wzorce – teraz jest na to najlepszy czas!

W związku z tym, że aktywizowany jest znak Wagi, to proces ten szczególnie dotyczy związków i innych relacji z innymi ludźmi. Warto więc skupić się na temacie równowagi w naszych relacjach, balansu pomiędzy braniem i dawaniem, uważnością na drugą osobę i uważnością na własne potrzeby, szukania złotego środka. Czas kiedy Słońce (i Księżyc) jest w Wadze dobrze służy renegocjowaniu dotychczasowych ustaleń, rozmawianiu o tym co dotychczas było niedookreślone i szukaniu kompromisu. Dlatego także czas Nowiu jest pięknym czasem na to by przyjrzeć się temu co jest dla mnie w moich relacjach ważne, czego potrzebuję, co doceniam, a co chcę zmienić. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że partner jest naszym zwierciadłem i to co nas w nim irytuje jest też cząstką nas samych. Podobnie z tym czego nam brakuje w relacjach – zapytajmy się siebie czy sami jesteśmy gotowi sobie dać to czego potrzebujemy, czy wierzymy, że na to zasługujemy, czy umiemy przyjmować od innych to czego pragniemy?

Czas Nowiu w Wadze jest też idealny na rytuały w intencji miłości! Pamiętajmy jednak, że Nów służy przede wszystkim żegnaniu się z tym co już nam nie służy, dobrze więc skupić się na tym by uwolnić się od tego co nas oddziela od miłości i szczęścia w związku. To mogą być m.in. poprzednie relacje, nasze przekonania, wzorce zachowań wyniesione z przeszłości, nadmierne oczekiwania… Uwalniając się od przeszłości otwieramy się Nowe.

Jeśli potrzebujesz inspiracji do własnego rytuału polecam moją instrukcję do pracy ze świecami rytualnymi:  link

Z okazji Nowiu w Wadze polecam również pracę z esencją,  która jest odpowiedzią na zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne konflikty :)
„Kontaktując się ze swoją esencją obejmujemy różne aspekty siebie. Na tej drodze spójność oznacza zgodę na siebie i świadome korzystanie ze wszystkich swoich potencjałów, również tych, z którymi się na co dzień nie identyfikujemy i które wolimy postrzegać jako coś oddzielnego od nas. Pomijając części swojej mozaikowej osobowości wpadamy w pułapkę jednowymiarowości i projekcji.Essential Being

Autor grafiki: Piotr Jor Grabowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz