poniedziałek, 21 października 2013

Merkury w retrogradacji w Skorpionie październik-listopad 2013Poniższy opis dotyczy wydarzenia z przeszłości, jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym co aktualne zapraszam na stronę główną, na moją stronę na facebooku Astrologia Pełnioraz do zapisania się do Moonset Newslettera, w którym opisuję każdy nadchodzący tydzień. 


Merkury retrogradujący w Skorpionie (21 październik – 10 listopad 2013) : czas na sięgnięcie po to co ukryte za kotarą zjawisk, analizowanie głębokich przyczyn tego co się dzieje i dogłębną autoanalizę. Poświęcając teraz uwagę przeszłości, możesz zrozumieć głębokie przyczyny swoich
błędów i trudności w realizacji swoich celów. Czas teraz sprzyja temu by nazwać to co do tej pory było nienazywane i zamiatane pod dywan. Jednocześnie łatwo wpaść w pułapkę podejrzliwości wobec innych i szukania w nich winy za swoje porażki. To co możesz zrobić najlepszego z tym czasem to bardzo pogłębić świadomość siebie, swojego cienia, tematów związanych z seksualnością, potrzebą „posiadania” partnera lub władzy w relacjach, zazdrością i innymi niechętnie ujawnianymi uczuciami. Słowem dobry czas na terapię, pracę nad sobą, uzdrawianie bolesnych historii z przeszłości. Wszelkie rozdrabnianie się i szukanie winy w innych po prostu jest sposobem na to by uniknąć konfrontacji ze swoim cieniem. 


Merkury retrogradujący w Skorpionie sprzyja poruszaniu wszelkich tematów tabu, zwłaszcza tych związanych z sytuacjami z przeszłości. Poza wspomniana już wyżej seksualnością, negatywnymi emocjami, czy wewnętrzną dynamiką kat-ofiara (zazwyczaj manifestującą się również w świecie zewnętrznym). Tematami tabu, które teraz szczególnie mogą wypłynąć to trudne i skrywane historie rodzinne, traumy, których starami się nie pamiętać i nie przyznawać się do nich oraz wszystko to co w naszej przeszłości najboleśniejsze. Mogą to być też obciążenia wynikające z historii naszych przodków, a nawet osób niespokrewnionych których los jakoś z nami zarezonował. Czas szczególnie sprzyja uzdrawianiu takich historii: dobroczynny Jowisz opiekuje się właśnie sprawami rodziny i naszych przodków przebywając w Raku, Merkury w retrogradacji w skorpionie, a do tego zbliża się święto zmarłych. Jednym ze sposobów na zamknięcie dawnych historii rodzinnych i oddanie szacunku zmarłym są świece rytualne Światło dla Dusz


 Ważnym tematem tabu są również pieniądze, zwłaszcza te wspólne, jak w małżeństwie, czy też nie do końca własne, jak kredyty, długi, zobowiązania. Czas sprzyja też przemyśleniu na nowo swoich strategii finansowych, renegocjowaniu umów z bankami (ale nie podpisywaniu nowych!), szukaniu rozwiązań w sprawach posiadanych długów i innych zobowiązań.
Warto jednak pamiętać, że to jest czas na analizę i planowanie, a nie na nowe ruchy w sprawie pieniędzy. Jeżeli więc dobrze wykorzystamy ten czas to uda nam się „uzdrowić” tą sferę, ale efekty pewnie będą widoczne dopiero w późniejszym czasie. 


Tradycyjne rady dotyczące Merkurego w retrogradacji, opis z Astrokalendarza

"W tym czasie nastąpi retrogradacja Merkurego co sprawi, że wiele spraw będzie iść wolniej niż byśmy chcieli i trzeba będzie wprowadzić niezbędne poprawki, a czasem duże zmiany w planach. Mogą nastąpić opóźnienia, pomyłki, nieporozumienia, problemy z transportem i komunikacją. Dobry czas na powrót do spraw z przeszłości i na wprowadzanie korekt, zły na ruszanie nowych projektów, podpisywanie umów i robienie poważniejszych zakupów. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz